DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Papież Franciszek zmienia tekst modlitwy „Ojcze nasz”! Co zrobią lokalne episkopaty?

Papież Franciszek zmienia tekst modlitwy „Ojcze nasz”! Co zrobią lokalne episkopaty?
Fot. ANSA/FORUM

Papież Franciszek zdecydował o zmianie w tekście modlitwy „Ojcze nasz”. Chodzi o wezwanie „i nie wódź nas na pokuszenie”.

 

Dyskusja nad zmianami w Modlitwie Pańskiej trwała od roku 2017, kiedy to papież Franciszek ogłosił, że chciałby zmienić jej tekst, a konkretnie fragment „i nie wódź nas na pokuszenie”. Zdaniem papieża, wezwanie to, opiera się na „błędnym tłumaczeniu”. – To nie Bóg popycha mnie ku pokusie, by patrzeć, jak upadam – tłumaczył papież. – Ojciec tak nie postępuje, ojciec natychmiast pomaga wstać. To Szatan prowadzi nas na pokuszenie – dodał.

 

Nowe wezwanie w modlitwie ma brzmieć „i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie”.

 

Póki co Franciszek zaaprobował zmianę tekstu modlitwy w języku włoskim. Nie oznacza to jednak, że tekst nie zmieni się także w innych językach. O tym mają zadecydować Kościoły lokalne, nie Watykan.

 

Źródło: rp.pl

TK

 

ZOBACZ TAKŻE:

„Ojcze Nasz” wymaga korekty? Odpowiada ks. prof. Chrostowski


DATA: 2019-06-07 11:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ma prawo takie ,bo Bóg mu takie dał, że cokolwiek zmienieni na ziemi będzie zmienione w niebie.Alleluja!
12 godzin temu / Babka
 
Wydaje się, że zmiana sensu w modlitwie Ojcze Nasz najbardziej pasuje tym, którzy rzadko jej dotąd używali.
5 dni temu / magis
 
Nie można mówić jedno "i nie wódź nas na pokuszenie" i oczywiście myśleć drugie "Bóg nas nie wiedzie na pokuszenie" bo wtedy Słowo Boże staje się nieważne, taka ornamentyka. Takie akrobacje myślowe, że Bóg jest i tak sprawcą wszystkiego i bez Jego woli nic się nie dzieje albo że nie można traktować diabła jako kogoś równorzędnego Bogu i niezależnego gdyż wszystko Bogu podlega, sprawia wielką komplikację w rozumieniu wolnej woli. Albo powołanie się na staropolskie rozumienie wiedzenia na pokuszenie sprawia że coraz chętniej szuka się innych tłumaczeń niż Biblia Tysiąclecia dopatrując w niej się przestarzałych i nieaktualnych w sensie współczesnego języka tekstów. Diabeł skusił Ewę, wszedł do serca Judasza, kusił Jezusa, jest wrogiem i stoi zawsze po drugiej stronie i tylko Duch Święty zamieszkujący w naszych sercach jest nam pomocą.
7 dni temu / Wierzący
 
...et ne nos inducas in tentationem...
9 dni temu / stefan
 
Właśnie przeczytałem wyjaśnienie tego fragmentu Modlitwy Pańskiej w Katechizmie Soboru Trydenckiego. Są tam zacytowane następujące słowa z Księgi Powtórzonego Prawa 13:3- "... bo kusi was Pan, Bóg wasz, aby jawne było, czy go miłujecie, czy nie ze wszystkiego serca i ze wszystkiej duszy waszej.". Jest też powiedziane wyraźnie, że każde nawet najdrobniejsze działanie diabła odbywa się z dopustu Bożego, więc błędnie stwierdza sprzeczność w Modlitwie Panskiej Papież. Działanie Papieża przeciw tej modlitwie to kolejny przerażający przykład tego, jak po masońskim przewrocie w czasie Soboru Watykańskiego II tworzy się nową Ewangelię. Panie Jezu, proszę zmiłuj się nad swoim Kościołem.
10 dni temu / krisbac
 
Dewastacja Koscioła katolickiego ciąg dalszy !Wdarły się wilki w owczych skorach i niszczą wszystko to co nauczał Pan Jezus .Dyskusja jest zbędna .Setki lat tak sie modlono ,az przyszedl jeden z drugim i niszczy . Zaczynaja zabraniać odprawiać Mszę świetą w Rycie Rzymskim . Jakim prawem ? A przeciez powiedziane jest ,ze nie maja prawa nic zmieniać w nauczaniu Pana Jezusa ,ani kropki ,ani przecinka .Więc skoro zmianiają naukę ,kogo reprezentują ? Zapytać biskupów wprost i nie bać się .
11 dni temu / sprzeciwiam si
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "68797"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.