DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Papież Franciszek zainaugurował synod. Przywołał wypowiedź Benedykta XVI

Papież Franciszek zainaugurował synod. Przywołał wypowiedź Benedykta XVI
fot. Alessandro Bianchi / Reuters / Forum

W niedzielę papież Franciszek odprawił Mszę Świętą inaugurującą obrady XIV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. „Bez prawdy miłość staje się sentymentalizmem, bez prawdy miłość staje się pustym słowem, które można dowolnie pojmować” – powiedział Ojciec Święty, cytując Benedykta XVI.

 

- Miłość trwała, wierna, rzetelna, stabilna, płodna jest coraz bardziej wyśmiewana i postrzegana jakby była staromodną sukienką. Mogłoby się zdawać, że społeczeństwa najbardziej zaawansowane to właśnie te, które mają najniższy odsetek urodzeń i najwyższy wskaźnik aborcji, rozwodów, samobójstw i zanieczyszczenia środowiska naturalnego i społecznego – mówił Ojciec Święty Franciszek w kazaniu otwierającym obrady synodu o rodzinie.

 

Papież przywołał słowa Benedykta XVI. - Bez prawdy miłość staje się sentymentalizmem, bez prawdy miłość staje się pustym słowem, które można dowolnie pojmować – powiedział.

 

Synod jeszcze przed rozpoczęciem wywołał silne emocje w całym, katolickim i nie tylko, świecie, z powodu obecności na nim takich otwarcie negujących naukę katolicką liberalnych hierarchów jak Walter Kasper, a w ostatnich dniach za sprawą mrożącego krew w żyłach wyznania katolickiego kapłana, który bez wytchnienia chwali się w liberalnych mediach, iż jest sodomitą żyjącym w nieprawym związku z innym mężczyzną.

 

 

Źródło: gosc.pl

FO
DATA: 2015-10-07 13:18
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do wajdelota. Dziękuje za poświęcony czas. Nie przekonałeś mnie, Twoje odpowiedzi to tylko jeden punkt widzenia. Bardzo konkretny. Po głębokim namyśle wiem, co mam myśleć o ekumenizmie. Przeżyłam szok. Jeśli teraz usłyszę fragmenty koranu w czasie Mszy Św. nie zdziwię się już. Później pewnie przyjdzie czas na cytaty z biblii szatana. W końcu "wszystkie religie są równe". Tylko wtedy już będzie za późno na protesty. Bo nie będzie wiadomo, któremu "bogu" oddajemy cześć. Bywaj.
ponad 5 lat temu / Oburzona
 
Do "Oburzona". Jeśli Episkopat Polski nie zgorszy "maluczkich"pobłażliwym patrzeniem przez palce na skłonności i wyczyny niektórych duchownych ,to trafnym zdaniem z tradycji żydowskiej na pewno nie.To pierwsze Jezu zawarł w naukach do apostołów o soli ziemi,którą jeśli utraci swój smak ,nie da się niczym posolić ,a nadaje się tylko na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.To drugie (tradycja żydowska )to żywa skamielina ,dzięki której współczesny człowiek może odkopywać "klucze poznania". Nie zapominaj o tym.Z Bogiem.Bywaj.
ponad 5 lat temu / wajdelota
 
Ja cały czas myślę o "zgorszeniu prostaczków" poprzez "prawdy podawane im do wierzenia", nie o badaczach "pism". Na tym kończę. Z Bogiem.
ponad 5 lat temu / Oburzona
 
To twierdzisz ,że głupiec napisał to ?:" Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.". Dla mnie w talmudzie pozory zła ,mają watki niezgodne z prawdą objawiona i z Prawdą.Reszta jest źródłem informacji do mojej weryfikacji ,podobnie jak np.Epos o Gilgameszu.To do Królestwa Bożego chcesz wjechać na plecach kaznodziei ?. Daremnie ,bo tam każdy wdziera się sam.Chyba że znowu tutaj Jezus się według ciebie pomylił ?
ponad 5 lat temu / wajdelota
 
Do wajdelota. Wykręcasz kota ogonem i przystępujesz do ataku, ponieważ myślę prosto, szczerze, "niech wasza mowa będzie tak-tak, nie-nie, a co nadto jest od złego pochodzi". Talmud nie uznaje Chrystusa ani Boga w Trójcy Jedynego, neguje Jego Bóstwo. Przywoływanie jego fragmentów sankcjonuje talmud jako źródło "prawdy" i zrównuje go z Pismem Św., szczególnie, gdy ma to miejsce podczas Mszy Św.- ofiary Chrystusa, odbywającej się w Kościele Katolickim. Bardzo boli mnie, że to usłyszałam. Nie zamierzam "wygrywać" żadnej dyskusji. Uważam natomiast, że nie dostrzeganie takich faktów, lub milczenie doprowadziło do kryzysu w KK. Talmud dla katolików nie jest księgą objawioną, w przeciwieństwie do Pisma Świętego. I tylko tego ostatniego mamy się trzymać.
ponad 5 lat temu / Oburzona
 
Do "Oburzona ". Chcesz wygrać dyskusję czy dociec prawdy ?. Jeśli to pierwsze ,to oddaję wygraną walkowerem.Jeśli tylko w "Mein Kampf"byłoby napisane;"człowiek chodzi na dwóch nogach w pozycji wyprostowanej",to aby odrzucić ten przewodnik,zaczniesz chodzić na czterech i twierdzić inaczej ?.
ponad 5 lat temu / wajdelota
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.