DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Papież Franciszek u grobu św. Piusa V

Papież Franciszek u grobu św. Piusa V
fot. REUTERS/Osservatore Romano

Ojciec św. nawiedził bazylikę Matki Bożej Większej w Rzymie. Modlił się u grobu pochowanego tam papieża św. Piusa V.

 

Papież Franciszek w czwartek rano odwiedził rzymską Bazylikę Matki Bożej Większej. Przez pół godziny modlił się przed obrazem obrazem Salus Populi Romani, Matki Bożej patronki Rzymu, co zapowiedział wczoraj podczas pierwszego swojego przemówienia. Był to pierwszy wyjazd papieża poza watykańskie mury.

 

Ojciec św. zatrzymał się także przy grobie św. Piusa V. Papieża, który od początku swego pontyfikatu wprowadzał w życie uchwały Soboru Trydenckiego. Wraz z reformą papieża Piusa V liturgia rzymska stawała się nie tylko jedną dla całego Kościoła, ale też i jednolitą. Zdołał także miedzy innymi zorganizować antyturecką koalicję dzięki czemu doszło do zwycięskiej bitwy morskiej nad nimi po Lepanto w Zatoce Korynckiej w dniu 7 X 1571. Pochowano go w ubogim habicie dominikańskim w bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie.

 

Wśród osób towarzyszących nowemu papieżowi był prefekt Domu Papieskiego abp Georg Gänswein. Do bazyliki Ojciec Święty nie udał się limuzyną zwykle używaną przez papieży, lecz zwykłym watykańskim samochodem.KAI

lukDATA: 2013-03-14 13:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oby Franciszek I postępował tak jak jego poprzednik, u grobu którego się modlił.......
ponad 7 lat temu / Cezar
 
Przede wszystkim Pius V zrobił porządek w Rzymie. Rządził sprawiedliwie i skutecznie. Poza tym to też papież zakonnik bo był dominikaninem i wprowadził białe szaty dla papieża.
ponad 7 lat temu / Wojtek
 
Su Santidad Francisco, nuestro Beato Papa casa de Dios, por este hermoso día me gustaría desearle grandes bendiciones de Dios y la realización con éxito de su gran misión.
ponad 7 lat temu / Joanna Cieszkowska
 
limuzyny zamieni na riksze, oby zadziwial ubóstwem i prostota , wielu kardynałom przyzwyczajnonym do wygody to moze sie nie spodobac ale pomimo wszystko powinien w tym trwac niech przywroci ich do porzadku
ponad 7 lat temu / ciastek
 
Czyżby odpowiedź z Nowenny przed wyborem papieża?, w której modliliśmy się; św. Piusie V - módl się za nami i ... nowo wybrany papież nawiedza grób św. Piusa V, który w Bulli "Quo Primum" zatwierdził Mszę św. tzw. trydencką. Papiezu Franciszku, w Grotach Watykańskich jest też grób św. Piusa X, ... który mówił: "Omnia instaurare in Christo" - Wszystko odnowić w Chrystusie Módlmy się za papieża Franciszka, papież ma także specjalną łaskę stanu, byle zechciał z nią współdziałać, a spełnią się słowa: "Franciszku, idź i odbuduj Mój Kościół ..." - Kościół będzie odbudowany i będzie lśnił swoją pięknością.
ponad 7 lat temu / Teresa
 
Wierzę w Świętych obcowanie! Niech Bóg pomaga i Najświętsza Panienka, której kolory czy nie przedstawia również flaga argentyńska. Viva Cristo Rey !
ponad 7 lat temu / voxclamantis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.