DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Papież Franciszek rozwiąże Gwardię Szwajcarską?

Papież Franciszek rozwiąże Gwardię Szwajcarską?
By Paul Ronga (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

31 stycznia pułkownik Daniel Rudolf Anrig przestał być komendantem Gwardii Szwajcarskiej. Ojciec święty nie mianował jego następcy, co podsyca spekulacje dotyczące przyszłości Gwardii. Według niektórych komentatorów, Gwardia może zostać rozwiązana.

 

Decyzję o zwolnieniu dotychczasowego komendanta ogłoszono początkiem grudnia zeszłego roku. Wiadomość ta została podana w trakcie wizyty ad limina szwajcarskich biskupów. Oficjalna ceremonia odbyła się 31 stycznia w Watykanie. Choć powód dymisji nie został ujawniony, media spekulowały, że pułkownik Daniel Rudolf Anrig był… zbyt surowy. Nowy dowódca nie został dotąd nominowany.

 

W rozmowie z „La Nacion” papież Franciszek stwierdził, że pułkownik Anrig to „wspaniała osoba, dobry katolik, posiada piękną rodzinę”. Decyzja o odwołaniu Szwajcara ze stanowiska została przedstawiona jako część zwykłych zmian kadrowych.

 

Tymczasem, według mediów nad gwardzistami zbierać się mają czarne chmury. Według pojawiających się doniesień, papież chce zreformować ja tak, by nie przypominała formacji wojskowej. Pojawiają się też spekulacje o ewentualnej likwidacji Gwardii.

 

Daniel Rudolf Anrig urodził się10 lipca 1972 r. w Walenstadt w kantonie Sankt Gallen w Szwajcarii. Jest żonaty, ma czwórkę dzieci. W latach 1992-94 był halabardnikiem w Gwardii Szwajcarskiej. W 1999 roku ukończył studia w zakresie prawa kanonicznego, przez dwa lata pracował jako asystent na Uniwersytecie we Fryburgu. Zajmował się prawem cywilnym. Między 2002 a 2006 roku kierował wydziałem kryminalnym policji kantonu Glarus we wschodniej Szwajcarii. Następnie został komendantem głównym policji tego kantonu. Papież Benedykt XVI mianował Anriga pułkownikiem Gwardii Szwajcarskiej 19 sierpnia 2008 roku. Na tym stanowisku zastąpił Elmara Mädera.

 


Źródło: katholisches.info

mat
DATA: 2015-02-02 10:12
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego mnie to nie zaskakuje?...
ponad 5 lat temu / Jacek
 
"Wygaszanie" trwa... Ostatni zgasi światło.
ponad 5 lat temu / piw
 
Nie wiem dlaczego mój poprzedni komentarz się nie pojawił. Napisałam tylko, że Franciszek na razie nie potrafi sprostać swojej roli. Likwiduje piękne tradycje takie jak nakładanie paliuszy oraz wystawia siebie i nas na pożarcieliberalnych mediów i heretyków (patrz:króliki, całowanie w rękę żydów, pochylanie się przed greckim arcybiskupem itd). Jeżeli info o likwidacji Gwardii się potwierdzą bardzo się na nim zawiodę. Jeszcze nigdy wcześniej nie było, żeby katolicy musieli prosić papieża w petycji, żeby potwierdził naukę Kościoła o gejach i cudzołożnikach
ponad 5 lat temu / we
 
I temu człowiekowi drogę do Stolca Papieża otworzyła jedna nie do końca przemodlona, przemyślana i rozważona decyzja jednego człowieka - Benedykta XVI. A tak na niego liczyłem, bo miał dobre decyzje i mowy; wszystko wskazywało, że zrobi porządki w KRzK. Cóż myślę, że to Wola Boża i wszystko w Planach Boga jest uwzględnione.
ponad 5 lat temu / lokja Wielkich Spraw
 
,,co podsyca spekulacje", ,,media spekulowały", ,,według pojawiających się doniesień" i znów ,,pojawiają się spekulacje" - może tak mniej spekulacji a więcej cierpliwości w oczekiwaniu na decyzję Papieża Franciszka.
ponad 5 lat temu / Maria
 
Nie chcę obrażać Franciszka, ale czepia się jak pijany płotu... a tam, gdzie trzeba było walczyc np. na synodzie z heretykami dzioba nie otworzy. Panie Boże daj nam papieża jak należy!
ponad 5 lat temu / żak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.