15 marca 2020

Papież Franciszek poszedł z pielgrzymką do Matki Bożej Śnieżnej. Prosił o ustanie pandemii

(fot. VATICAN MEDIA / Reuters)

Papież Franciszek niespodziewanie udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, aby skierować modlitwę do patronki Wiecznego Miasta, Matki Bożej Śnieżnej (Salus populi Romani – łac. Ocalenie Ludu rzymskiego) o ustanie pandemii, która dotknęła Włochy i cały świat – poinformował dyrektor watykańskiej Sala Stampa, Matteo Bruni.

 

Papieska wizyta miała charakter prywatny i Ojciec Święty idąc pieszo wzdłuż Via del Corso dotarł do kościoła San Marcello al Corso, gdzie znajduje się cudowny Krucyfiks, który w 1522 r. był niesiony w procesji przez dzielnice miasta, aby ustała w Rzymie „Wielka zaraza” – wyjaśnił rzecznik Watykanu, Matteo Bruni.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Stwierdził, że w swojej modlitwie Ojciec Święty prosił o ustanie pandemii dotykającej Włochy i cały świat, błagał o uzdrowienie wielu chorych, pamiętając o licznych ofiarach minionych dni. Papież modlił się także za ich rodziny i przyjaciół o pocieszenie i umocnienie. Franciszek objął swoimi modlitwami pracowników służby zdrowia, lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy oraz do tych, którzy w tych dniach swoją pracą zapewniają społeczeństwu funkcjonowanie. Około godz. 17. 30 Ojciec Święty powrócił do Watykanu – czytamy w komunikacie rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej.

 

 

 

W 593 św. Grzegorz Wielki niósł wizerunek Matki Bożej przez ulice miasta prosząc o ustanie trawiącej epidemii. Podobnie uczynił 1837 r. papież Grzegorz XVI modląc się o zakończenie plagi cholery. Historia wizerunku sięga IV w. Najświętsza Maryja ukazała się patrycjuszowi Janowi, wieszcząc mu, iż zostanie ojcem długo oczekiwanego potomka, w zamian za co ma ufundować świątynię oraz papieżowi Liberiuszowi, uprzedzając prośbę Jana, o zgodę na wybudowanie kościoła. Znakiem miejsca, w którym ma zostać wzniesiona budowla, miał być śnieg. W upalne lato roku 392, na wzgórzu Eskwilin niespodziewanie spadły białe płatki. Dla upamiętnienia tego wydarzenia nadano świątyni wezwanie Matki Bożej Śnieżnej.

 

 

 

Drugi przystanek papieskiej pielgrzymki ma niemniejsze znaczenie. Franciszek zatrzymał się w kościele św. Marcelego na Corso, w którym znajduje się słynący cudownymi łaskami krzyż z XV w. W 1519 r. przetrwał trawiący kościół pożar, a trzy lata później niesiono go na czele procesji, po zakończeniu której ustąpiła w Rzymie tzw. Wielka Zaraza.

 

Źródło: Twitter.com / viatcannews.va / KAI

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 95 083 zł cel: 300 000 zł
32%
wybierz kwotę:
Wspieram