DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Papież Franciszek: Każda parafia, zakon, klasztor i sanktuarium powinny przyjąć uchodźców

Papież Franciszek: Każda parafia, zakon, klasztor i sanktuarium powinny przyjąć uchodźców
fot. Reuters / Forum

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek zaapelował do katolickich wspólnot na całym świecie, aby przyjmowały rodziny uchodźców z Bliskiego Wschodu. „Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali ten mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości” – powiedział Ojciec Święty. Sam zapowiedział, że Watykan przyjmie dwie rodziny.

 

- W obliczu tragedii dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią z powodu wojny i głodu i znajdują się w marszu ku nadziei na życie, Ewangelia wzywa nas, byśmy byli bliźnimi najmniejszych i opuszczonych, byśmy dali im konkretną nadzieję, a nie mówili tylko: Odwagi, cierpliwości! – mówił papież podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański na Placu Świętego Piotra.

 

Ojciec Święty odniósł te słowa do sytuacji imigrantów z Bliskiego Wschodu. - Dlatego w związku ze zbliżaniem się Jubileuszu Miłosierdzia kieruję apel do parafii, wspólnot zakonnych, do klasztorów i sanktuariów w całej Europie o konkretne wyrażenie Ewangelii i przyjęcie po jednej rodzinie uchodźców – zaapelował papież. - To konkretny gest w ramach przygotowań do Roku Świętego – dodał.

 

- Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali ten mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości – powiedział Franciszek. Sam zaś zapowiedział, iż Watykan przyjmie w najbliższych dniach dwie rodziny uchodźców.

 

W podobnym wypowiedział się abp Stanisław Gądecki. - Trzeba, żeby każda parafia przygotowała miejsce dla tych ludzi, którzy są prześladowani, którzy przyjadą tutaj, oczekując pomocnej ręki i tego braterstwa, którego gdzie indziej nie znajdują – zadeklarował w niedzielę hierarcha.

 

 

Źródło: tvn24.pl

FO
DATA: 2015-09-07 07:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież islamiście maja nakaz zgodnie ze swoją religią- ścinać głowy chrześcijanom, zatem kto wpuści do domu zło.. To pzreważnie są mężczyżni w kwiecie wieku i nie wygladają na poszkodowanych,Zresztą czytałam i widziałam kilka artykułów gdzie sa zdjęcia w dwóch odsłonach tych osówb, tzw. emigrantów jako żołnierzy, a miłosierdzie nie na tym polega, żeby wpuszczać do domu morderców o czym jest mówił Jezus w Słowie Bożym..A o tym nasz Pan Papież zapominiał i słudzy masonii..
5 miesięcy temu / karamba
 
Ale jak ta jedna rodzina w każdej parafii będzie się odnajdowała? Inne środowisko, religia. Nie w obrębie każdej parafii jest przecież meczet. Ci ludzie i tak przeniosą się tam, gdzie będą się czuli lepiej. W ten sposób i tak powstaną duże społeczności muzułmańskie.
ponad 3 lata temu / Ewa
 
Bo naprawdę, to wyglada trochę tak, jak powiedziała tamta pani w tv (nie pamiętam niestety kto), że skoro uratujemy kilka tys. osób, to nie powinno mieć dla nas znaczenia, że kilku rodaków przy okazji poniesie śmierć w wyniku zamachów. Że dla rodziców nie powinno mieć znaczenia, ze osoby, które przyjmują do domu, a stanowiące potencjalne zagrożenie pozabijają im dzieci, bo przecież sami zachowają się miłosiernie, a dzieci pośrednio z ich woli poniosą "chwalebną śmierć" za drugiego człowieka? Czy, o ile są przy zdrowych zmysłach, nie powiedzą raczej: Przy domu jest nieużywany budynek, przyniesiemy wam wszystko, co trzeba, jedzenie, w miarę możliwości pomożemy wam się urządzić, znaleźć pracę, póki co będziemy wam pomagać do czasu, gdy będziecie mogli bezpiecznie wrócić do siebie i będziemy co jakiś czas sprawdzać, czy jesteście bezpieczni?
ponad 3 lata temu / Ewa
 
Ale to tylko wątpliwości. Nie wiem jak w tej sytuacji powinno się zachować. Na pewno trzeba przyjmować czasowo uchodźców wojennych. Tylko, że tutaj jest ich tylko kilka procent! Pozostali to emigranci ekonomiczni. Czy nie lepiej pomagać gospodarkom ich krajów stworzyć lepszych warunków do rozwoju? Wpływać sankcjami na kraje finansujące działalność ISIS/ podtrzymujące konflikty?
ponad 3 lata temu / Ewa
 
Dobrze, zgadzam się, że należy pomagać jak tylko się da. Ale czy przyjmowanie islamskich imigrantów nie będzie brakiem miłosierdzia wobec własnych obywateli/kolejnych pokoleń? Jest dom, rodzice i dzieci. Przychodzi potrzebujący, ale taki, o którym rodzice mają pewność, że może stanowić zagrożenie. Czy przyjmą go do domu? Czy poświęcą własne dzieci dla innego człowieka? Ok, w czasie wojny ukrywano Żydów z narażeniem życia swoich rodzin. Ale oni sami w sobie nie stanowili żadnego zagrożenia! To ktoś spoza domu był zagrożeniem. A tu przyjmujemy potencjalnego wroga. Gdy wiemy, że islam opiera się na walce/ nienawiści do innowierców, ze każdy, kto wyznaje tą religię, będzie starał się kierować jej zasadami?
ponad 3 lata temu / ewa
 
Jestem Katolikiem, ale muslimów nie przyjmę bo oprócz naszej wspaniałej wiary posiadam również niezwykle cenny instynkt samozachowawczy. Przez to możliwe, że zostanę ostatnim Katolem do czego i Was zachęcam. Islam nie jest tylko religią, a systemem politycznym wrogo nastawionym do innowierców. Powtarzam nie jest to religia tylko system polityczny wrogi do naszej cywilizacji. Strzeżcie się gdyż Allah to tajemniczy fałszywy bóg, który żąda bezwzględnego posłuszeństwa. Chrześcijanie w krajach arabskich są bardzo prześladowani. Możliwe, że będziemy musieli z naszą religią znowu zejść do podziemia.
ponad 3 lata temu / OstryKatol
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.