DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Papież do Japończyków: obrona życia wymaga zakończenia wojen i nuklearnego rozbrojenia

Papież do Japończyków: obrona życia wymaga zakończenia wojen i nuklearnego rozbrojenia
Fot. Valdemar Doveiko/Forum

Papież Franciszek podkreślił, że obrona życia ludzkiego wymaga dążenia do zakończenia wojen i nuklearnego rozbrojenia. Słowa te padły w poniedziałkowym przemówieniu wideo do Japończyków – przed pielgrzymką do tego kraju i Tajlandii.

 

We wtorek papież uda się do Tajlandii, a 23 listopada do Japonii. W tym drugim kraju poruszy kwestię przesłania swej encykliki „Laudato Si” i troski o środowisko.

 

W przemówieniu Franciszek zwrócił uwagę na zagrożenia dla pokojowego współistnienia narodów. Podkreślił również, że Japończycy znają cierpienia wywołane wojną. Stwierdził, że użycie broni atomowej kłóci się z etyką.

 

Wraz z Wami modlę się, aby niszczycielska moc broni nuklearnej nigdy więcej nie została uwolniona w historii ludzkości – dodał.

 

Franciszek wyraził też nadzieję, że jego wizyta przyczyni się do działań w celu budowania wzajemnego szacunku i spotkania. Podkreślił potrzebę promowania „kultury dialogu i braterstwa wśród różnych tradycji religijnych”, ważnej także do Japończyków. Jego zdaniem dialog pozwoli zwiększyć szacunek dla godności ludzkiej i przyczyni się do integralnego rozwoju narodów.  

 

Źródło: cruxnow.com

AS


DATA: 2019-11-19 13:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Miałkość intelektualna tego człowieka wprost poraża!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Obrona życia wymaga dozbrojenia. Na wszelki wypadek obrony koniecznej. Poza tym, jak masz broń to ludzie dwa razy się zastanowią, zanim cię napadną. Japończycy to nawet nie chrześcijanie - kim jest papież, żeby im mówić, co mają robić? Niech się cieszy, że w ogóle go przyjęli. Przecież to tak, jakby do Polski przyjechał jakiś muzułmański duchowny i zaczął pouczać naród.
ponad 1 rok temu / kid
 
Genialne - puenta trafiona idealnie.
ponad 1 rok temu / doTomek
 
Japończycy w samych tylko Chinach w latach 1932-1945 wymordowali lub zagłodzili 30 do 40 mln ludzi. Niewątpliwie znakomicie znają się na cierpieniach wojennych...
ponad 1 rok temu / sorcier
 
".. obrona życia ludzkiego wymaga dążenia do zakończenia wojen i nuklearnego rozbrojenia." To ich pouczył, że hej! Czuć geniusz. Ciekawe gdzie Japonia prowadzi wojny i gdzie schowała atomówki. 42 mln aborcji rocznie - obecnie. Aż dziw, że nie Myśliciel nie mówi" "... obrona życia wymaga zakazania aborcji, zakończenia wojen i rozbrojenia ..." Pewnie go doradcy nie poinformowali o sprawie. A może aborcji też nie potępia, bo kimże on jest, żeby oceniać!
ponad 1 rok temu / Tomek
 
szpulas11 - to "Drezno" napadło i zbombardowało Wieluń bez wypowiedzenia wojny w 39-tym. Mi tam nie żal Drezna tylko Warszawy i innych miast polskich. Czy Drezno protestowało jak rozstrzeliwali polskich profesorów? Tam były demonstracje sprzeciwu? Nie? To jaki żal?
ponad 1 rok temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.