DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Papież: aborcja zabija niewinne życie. Jest jak wynajęcie płatnego zabójcy

Papież: aborcja zabija niewinne życie. Jest jak wynajęcie płatnego zabójcy
fot. REUTERS/Max Rossi/FORUM

Podczas środowej katechezy na placu św. Piotra, papież Franciszek powiedział, że aborcja zabija niewinne i bezbronne życie. Podkreślił, że „jest jak wynajęcie płatnego zabójcy”. Ojciec Święty dodał, że zło uczynione w świecie sprowadza się do pogardy wobec życia, a powodem jego odrzucenia są współczesne formy bałwochwalstwa.

 

Przesłanie środowej katechezy papieża na placu św. Piotra było poświęcone piątemu przykazaniu – „nie zabijaj”. Franciszek w mocnych słowach podkreślił, że aborcji nie można traktować jako terapeutycznego lub ludzkiego aktu, ponieważ zabija niewinne i bezbronne życie. Papież zwrócił uwagę, że życie jest dziś atakowane przez różne czynniki. Jednak szczególnie silne wskazał na zagrożenie płynące ze strony „cywilizacji śmierci”. Wskazał, że przemoc i odrzucenie życia rodzą się ze strachu.

 

Odnosząc się do sytuacji aborcji eugenicznej, gdy dziecko usuwane jest z powodu potencjalnej niepełnosprawności, papież Franciszek podkreślił, że w tych dramatycznych przypadkach rodzice potrzebują prawdziwej bliskości, prawdziwej solidarności, a nie „rad”, by dokonać aborcji.

 

Ojciec Święty podkreślił, że „ten, kto ukazuje się jako problem jest w istocie darem od Boga, który może wyciągnąć z egocentryzmu i sprawić, abym wzrastać w miłości. Życie kruche wskazuje nam drogę wyjścia, drogę, by wyzwolić się z egzystencji zapatrzonej w siebie i odkryć radość miłości”. Przypomniał, że powodem odrzucenia życia są współczesne formy bałwochwalstwa. „Są to błędne parametry do oceny życia. Jedyną autentyczną miarą życia jest miłość, miłość, którą Bóg je miłuje!” – podkreślił papież.

 

Papież zaapelował również o szacunek dla każdego życia ludzkiego. „Wielu młodym ludziom trzeba powiedzieć: nie pogardzaj swoim istnieniem! Przestań odrzucać Boże dzieło! Jesteś dziełem Boga! Nie dewaluuj siebie, nie pogardzaj sobą poprzez uzależnienia, które cię niszczą i niosą śmierć”. 

 

„Niech nikt nie mierzy życia według złudzeń tego świata, ale niech każdy zaakceptuje siebie i innych w imię Ojca, który nas stworzył. On jest «miłośnikiem życia» i wszyscy jesteśmy mu tak drodzy, że dla nas posłał swego Syna” – powiedział Ojciec Święty na zakończenie swej katechezy.

 

 

Źródło: KAI

WMa


DATA: 2018-10-11 07:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z deonu - "Franciszek przestrzega przed inteligentnymi demonami: to nasi najwięksi wrogowie". Zgadzam się z papieżem Franciszkiem. Jestem w lekkim szoku ale przyznaję, że homilie papieża są coraz lepsze tzn. coraz bardziej konserwatywne tzn. coraz bardziej zgodne z Prawdą. Czy to możliwe, że Bóg już w pełni nawrócił serce papieża Franciszka? Ta homilia mówi mi, że to jest możliwe, czytając ją otwieram szeroko oczy ze zdumienia... "Ilu inteligentnych mieszka w naszym domu nie płacąc czynszu? - zapytał Ojciec Święty na zakończenie swej homilii." Dziękuję Ci Boże, że skruszyłeś serce papieża Franciszka! Jesteś Bogiem dla którego wszystko jest możliwe! Chwała Tobie Jezu! Nabrałam nadziei na dokument po synodzie młodych = że będzie konserwatywny...Niech będzie Twoja wola Boże! Dzięki Ci Maryjo za cuda, które wypraszasz Kościołowi!
ponad 1 rok temu / Stefania
 
cd. Dlaczego uważamy, że diabeł nie wie tego, co jest powszechnie wiadome: z objawień, ze znaków na niebie, z wydarzeń, z Pisma św.? Skoro my to wiemy, to on nie wie? Dlaczego myślimy, że diabeł nie wie nic na temat Kościoła duchowego = Kościoła przyszłości? Dlaczego uważamy, że ten Kościół przyszłości będzie wolny od prób szatana aby dodać do niego swój 1% trucizny? Dlaczego uważamy, że diabeł nie będzie próbował zmałpować Boga w Kościele duchowym w przyszłości? Będąc na pustyni jesteśmy spragnieni Ojca, który da nam dobre dary...diabeł też jest ojcem, też ma swoje dzieci, nie zapominajmy o tym! Nie wystarczy wołać = Ojcze, trzeba jeszcze wiedzieć do kogo się woła!.. diabeł jest bardziej inteligenty od nas i wie więcej, niż się nam wydaje. Dlatego na pustyni, nie szukajmy nowych pasterzy, nowych świętych. Trzymajmy się mocno tych, których jako Kościół znamy od wieków. Wracajmy do nauk starego Kościoła katolickiego. Nauczmy się ich na nowo! Nowy powrót do Ojca!
ponad 1 rok temu / Stefania
 
cd. diabeł działa przez pozorne dobro...Czy godziwe jest korzystanie z 90% nauki, skoro mamy pewność, że te 1% jest śmiertelną trucizną? Gdy jesteśmy dziećmi, nie mamy wpływu na to, jakich mamy rodziców...Jako dorośli wiemy, że to firma szefa i bez niego, nie można mieć pracy...Jako Kościół mamy pewność, że bez papieża nie ma Kościoła Chrystusa...Tylko, że fałszywe świadectwo dotyczy też tego, że kogoś przedstawiamy w oczach świata jako dobrego, a tłumaczymy się tym, że nie chcemy nikogo odrzucić. Więc będziemy się trzymać tego, co dobrego powiedział = choćby to było jedno zdanie jak u Piłata, czy Judasza. Zapytajcie św. Jana Chrzciciela = czy nie widział nic dobrego w królu? dlaczego o tym nie głosił ludziom? Pana Jezusa, Judasz zdradził, a Piłat skazał. Czyj autorytet chcemy wspierać swoim świadectwem? lub swoim milczeniem? Czy można jednocześnie wspierać Jezusa i Piłata? Czy można w tym samym czasie być cegłą w świątyni Boga i cegłą, która buduje dom diabła?cdn
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Wyrywając zdania z kontekstu, można w oczach współczesnych, wrogów Pana Jezusa, uczynić świętymi. To jest manipulacja. Np. Piłat nie znajduje w Nim żadnej winy. Starał się Go uwolnić. Judasz chciał pieniądze rozdać ubogim. Bóg miał przeciwko królom Izraela, jak i przeciwko aniołom Kościołów z Apokalipsy, nie to co dobre, ale to co złe. Wskazując, że jeśli się nie wyrzekną całego zła, to ta odrobina, którą sobie zostawią, zniszczy całość = wykluczając z życia Duchem Świętym. W Bogu nie ma prawdy wymieszanej z odrobiną kłamstwa. Czy można wyrwać zdanie z kontekstu życia Piłata czy Judasza i na tej podstawie osądzić człowieka jako dobrego? No nie. Bo całość świadczy o człowieku, a nawet jeden grzech ciężki = nie wyznany i nie rozgrzeszony, wtrąca duszę do piekła. Dlatego nie jest ważne, że ktoś głosi 90% dobrej nauki, jeśli w 1% uczy kłamstwa i prowadzi do grzechu śmiertelnego. Bo śmierć duchowa jest z powodu tego 1%, tych 90% = nie ma znaczenia dla trupa w duchu cdn.
ponad 1 rok temu / Stefania
 
takich słów bardzo potrzeba ale także do swiatowej modlitwy i zaduśćuczynienia od dziesięciolecie trwa najstraszniejsza wojna na Ziemi. Pochłonęła miliardy niewinnych istot i co najgorsze zgineły w okrutny sposób zamordowane przez tych, którzy byli powołani do miłości i troski o nich, przez rodziców. Nie ma słów aby to wyrazić.
ponad 1 rok temu / Michał
 
zawsze tak było tylko teraz się o tym wie
ponad 1 rok temu / hm? do cichy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.