DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Moze za wczesnie jej ten order nadali? Stolica Apostolska powinna sie orientowac, co w danej chwili robi ta pani. Moze jednak byl powod konkretny dla nadania takiej odznaki, moze sie nawrocila?
ponad 1 rok temu / Anton.B
 
"Twoje tak niech będzie TAK, nie niech będzie NIE!" A tak obraz obraźliwy nijaki.
ponad 1 rok temu / Jan
 
W tym artykule nie ma jednego zdania na temat za co ona otrzymała order i w ogóle brak na ten temat jakichkolwiek doniesień. Dodam, że otrzymało ten order 92 Polaków, min Zbigniew Niemczycki od lat znajdujący się na liście 100 najbogatszych przedsiębiorców tygodnika Wprost, czy Jerzy Turowicz naczelny Tygodnika Powszechnego, który mieni się pismem katolickim. Nie wiem kto to czyta, ale powiązania z żydokomuną są wręcz jaskrawe. Trudno też uzyskać jakąkolwiek informację na temat przedmiotu zasług, obawiam się zatem, że decydują pieniądze i interesy lokalnych kościołów a papież nie zajmuje się tymi kwestiami i na pewno nie czyni tego osobiście, zatem stwierdzenie, że to papież odznaczył jest czysto formalne.
ponad 1 rok temu / Iza
 
Kyrie eleison..
ponad 1 rok temu / Beata
 
Tak, od dawna wiemy że pokazujesz podejście antykatolika pełne hipokryzji.
ponad 1 rok temu / do nn
 
@Sorcier zgadzam się z Twoimi zastrzeżeniami, jednak zauważ, że tajemniczość i niejednoznaczność to motywy przewodnie tego pontyfikatu. To włączenie listu do Magisterium również z tego co kojarzę zostało odkryte na stronie Watykanu. Ciągle domysły, półsłówka. Nie oczekujmy oficjalnego potwierdzenia, ale gdyby to był fake news, to sprawę można bardzo sprawnie i szybko zdementować, przy okazji wykorzystać jako przykład siania zamętu przez "wrogów papieża".
ponad 1 rok temu / incuss
 
Nie bądźcie tacy zgorszeni tą decyzją, to przecież życiowe podejście do człowieka współczesnego,pozbawione hipokryzji.
ponad 1 rok temu / nn
 
Stefan: Nic. Najwyższy czas wyciągnąć wnioski i wcielić je w życie, bo to nie igraszki.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Prymasie Polski abp Wojciechu Polak z Gniezna czy slyszysz co czyni papiez Franciszek!? Czy Ty teraz chcesz odznaczyc niejaka Nowacka najwyzszym odznaczeniem Kosciola katolickiego w Polsce?! Byloby to b. pouczajace wobec dostepnosci aborcji w Polsce! Biskupie Gniezna prosimy o Twoje slowko madrosci na ten temat, prosze nie dac sie dlugo prosic! Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Jeśli to prawda to ja się zaczynam zastanawiać czy ten "biskup w bieli", o którym była mowa w Fatimie, to aby nie Benedykt XVI. On idzie przez życie i ten ogrom zniszczeń musi cały czas oglądać. A krew męczenników leje się dzisiaj na świecie strumieniami.
ponad 1 rok temu / abc
 
To jest taka informacja, jakbyśmy np. Jutro usłyszeli, że Barbara Nowacka lub organizatorki czarnego marszu dostały specjalną nagrodę od episkopatu za zasługi dla Kościoła w Polsce. Ta sprawa musi mieć ciąg dalszy, bo jest zbyt kuriozalna, żeby zbyć ją milczeniem. Dwa wyjścia albo stanowcze dementi , albo mimo wielkości swojej funkcji papież musi wytłumaczyć przesłanki tej decyzji, bo tak jak volksdeutsch nie mógł dostać orderu za bohaterstwo w trakcie wojny, tak ta pani nie jest zasłużona tylko jest wrogiem kościoła. Oby sprostowanie Watykanu okazało się pierwszym w tym roku sukcesem w walce z fake newsami.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
@incuss Najwyraźniej nie zrozumieliśmy się. Napisałem o tym, jak to wygląda na chwilę obecną od strony - hm... - warsztatowej. Krytyka źródeł ma swoje wymogi i ich wiarygodność ocenia się wedle pewnych przyjętych kryteriów, a to co ja sam uważam, nie ma tu żadnego znaczenia, bo chodzi wyłącznie o wyznaczenie pewnego procentowego stopnia prawdopodobieństwa na podstawie posiadanych źródeł. Wiarygodność jednego JEDYNEGO filmiku pani Ploumen, to trochę mało, ażeby uznać rzecz za rozstrzygniętą. Pragnę zwrócić Twoją uwagę, że na wielu angielskojęzycznych i hiszpańskojęzycznych portalach, które przytoczyły tę wiadomość, pojawia się jednak "?" lub zastrzeżenie, iż filmik jest - póki co - jedynym źródłem. Ja nie rozstrzygam tej kwestii i mam w tej sprawie określone obawy, że okaże się - niestety - prawdą, ale warsztat to warsztat. I tyle. A propos dementi: Uważam, iż nawet rzecznicy oraz ludzie obsługujący Twittera w Watykanie mają prawo do niedzielnego świętowania.
ponad 1 rok temu / Sorcier
 
Nie można powiedzieć, że nie było możliwości dementi, przecież to tak nie działa. Nie te czasy. Sprostowanie takiej informacji nie wymaga wcale wielkiego zebrania, pracy urzędu czy biura, wystarczy zamieścić krótki komunikat, nawet na mediach społecznościowych (modne nawet w kościele Franciszka), to można zrobić błyskawicznie i jakoś inne instytucje reagują sprawnie. Skoro Franciszek w swych priorytetach na rok 2018 wskazał na walkę z fake newsami, to tym bardziej. Szkoda tylko że tych fake newsów nawet nie trzeba fabrykować, bowiem ludzka fantazja bywa przebijana przez coraz to kolejne wyczyny, wypowiedzi hierarchów czy też organizowane w Rzymie konferencje. Pch24.pl również z tego co mi wiadomo nie musiało umieszczać nigdy sprostowania (poprawcie mnie jeśli jest inaczej), podobnie inne portale obcojęzyczne (churchmilitant.com czy lifesitenews.com). Nie mówimy tu o pogłoskach (nawet jeśli posiadających pewne przesłanki) typu Dictator Pope.
ponad 1 rok temu / incuss
 
@incuss Nie przesądzając tutaj o prawdziwości wiadomości o odznaczeniu: Na wszystkich portalach - niezależnie od języka - powoływano się TYLKO I WYŁĄCZNIE na podane wideo, które zamieściła pani Ploumen. Dementi oczywiście nie było dziś możliwe, gdyż mamy Niedzielę i nawet w Watykanie właściwe biura oraz urzędy nie pracują (i myślę, że słusznie). Dlatego - z całym szacunkiem - ale wiarygodność tej informacji może być oceniania w tej chwili co najwyżej na 50/50.
ponad 1 rok temu / Sorcier
 
Dlaczego do tego doszło? Czy Papież nie ma wglądu w przyznawanie odznaczeń watykańskich? Jeśli ten dokument podpisał Papież, to na miejscu tych, którzy go wcześniej dostali zwróciłbym go Watykanowi.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Informacja pokazywała się na wielu serwisach w różnych językach, również na stronie Instytutu Lepanto (tylko nie wiem czy to strona oficjalna). Do tego wspomniany brak dementi, czyli na 99% informacja jak najbardziej prawdziwa.
ponad 1 rok temu / incuss
 
Drzewo poznaje się po owocach. Nic dadać nic ujać !
ponad 1 rok temu / mrówka
 
@Daniel.Może to i fałszywka,ale w takim razie dlaczego nie ma NATYCHMIASTOWEJ reakcji i kategorycznego dementi Watykanu?Przecież ta informacja wisi na samej PCh już dwa dni,więc chyba i za pomocą innych mediów rozeszła się szerszym echem wśród opinii publicznej.Na poniedziałek czekają urzędnicy watykańscy,bo mają łykend?Przez dwa-trzy dni nie zdementowana,fałszywa wiadomość narobi wiele ogromnych,być może nieodwracalnych szkód.
ponad 1 rok temu / doncarlos
 
Gratulacje również dla papieża
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
Brawo, Bergolio.
ponad 1 rok temu / Muffy
 
Czy ta wiadomość jest zweryfikowana . Podałem ją dalej. Teraz mam wątpliwości. Takie odznaczenie można sobie kupić
ponad 1 rok temu / Fabin
 
Kolejny wybryk? To się przez prawie 5 lat wyadywania i czynienia herezji , układa w zwartą całość heretyckiego niszczenia KK przez biskupa Rzymu!
ponad 1 rok temu / Zorrro
 
@Daniel Niestety, wygląda na to, że - póki co - brak innych źródeł. I znowu nie wiemy co jest prawdą, a co nią nie jest. Pragnę jednak zwrócić uwagę, że jeszcze podczas poprzedniego pontyfikatu, reakcja na tego rodzaju filmik byłaby zgoła inna, bo nikt by nie uwierzył, że coś takiego byłoby w ogóle możliwe. A tutaj, ja sam od razu uwierzyłem (o czym świadczy mój wczorajszy komentarz), a dopiero potem - po pewnym uspokojeniu emocji - zacząłem weryfikować tę informację.
ponad 1 rok temu / Sorcier
 
Czy udało się komuś znaleźć jakieś inne źródło poza filmikiem tej pani? Szukam i nie mogę znaleźć.
ponad 1 rok temu / Daniel
 
Jeżeli to jest prawda, to mamy do czynienia z pomyłką i skandaliczną decyzją. Nikt , kto propaguje aborcję na życzenie nie powinien dostawać orderów kościelnych, ani żadnych nagród związanych z etyką czy moralnością. Nie będę tu bronił Ojca Świętego, bo sytuacja jest nie do obrony. Pod koniec roku Papież mówił, że będzie walczył z fakenewsami, pozostaje mieć nadzieje, że to fakenews. W innym przypadku Franciszek powinien anulować decyzję i przeprosić, bo może stracić zaufanie.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
To wprost nie do uwierzenia.
ponad 1 rok temu / tango
 
. Dziwne, że najwyżsi hierarchowie zapomnieli o przypowieści z Rdz.o pierwszych rodzicach - o EWIE , która wyciąga rękę po to co jej się NIE NALEŻY (jabłko) i potrafi zwieść mężczyznę podając mu do usta zakazany owoc. Czy hierarchiczny Kościół ma być obecnie obrazem słabego Adama a nie Jezusa Chrystusa ? Słudzy NIEUŻYTECZNI wszyscy jesteśmy.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Proponuję przypomnieć sobie o tej sprawie: http://www.pch24.pl/aborcjonistka-bohaterka--wloscy-obroncy-zycia-zdumieni-pomylka-papieza-,41492,i.html . Napisałem dwie wersje komentarza które wymazałem. Wstrząśnięty i z głębokim smutkiem pozostawiam to bez komentarza. Tak będzie lepiej.
ponad 1 rok temu / Rzymianin
 
Głos mi odjęło, jak pewnie wielu czytającym... mi ręce opadły...To przede wszystkim wstyd dla tych, którzy dostali takie same ordery od Kościoła katolickiego...Ja bym na ich miejscu zaprotestowała! A może nawet zwróciła otrzymany order...Ci, którzy już nie żyją mają ordery od Boga, więc na ziemskich im nie zależy...ale Ci, którzy jeszcze żyją - chyba się dwa razy zastanowią zanim taki dowód uznania przyjmą...skoro już nie jest klarowną sprawą za jakie zasługi dla Kościoła się go dostaje...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Dlaczego przypomniał mi się Borgia....
ponad 1 rok temu / Kazio
 
Skandal !!!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
W dniu 12.01.18 r. Radio Watykańskie poinformowało , że Papieżowi bardzo zależy aby parytet (ilość) kobiet w Komisjach watykańskich był sprawiedliwy i nie muszą to być wcale kobiety wierzące. Zatem jesteśmy świadkami nie tylko demokratyzacji kościoła ale zmian strukturalnych- obyczajowych wynikających z tradycji. Kto wie jeszcze trochę a jakaś feministka zostanie papieżycą skoro przez te >otwarte okna i drzwi< pchają się >baby
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Kiedy doczekamy się potępienia Vaticani Secundi i pseudoliturgii Pawła VI, które to Vaticanum Secundum i pseudoliturgia Pawła VI przyczyniły się między innymi do tej sytuacji?
ponad 1 rok temu / Salus
 
Mój Boże!
ponad 1 rok temu / niepewnaa
 
saeculem obscurum w pełni.
ponad 1 rok temu / duachetep
 
Nie godzę się !!!!!!! Co się dzieje z kościołem katolickim jak mam uczyć dzieci moralności czy to już ten moment o którym mówił Jezus ze zostanie garstka ? Jest paru biskupów oraz księży i trocha świeckich kturzy mówią oficjalnie NIE !!!
ponad 1 rok temu / Lucyn
 
Nie wiem czy zauważyliście ale patrząc na Papieża to nie jest już ta dobrotliwa twarz którą pamiętamy sprzed lat. Zmieniła się nie tylko twarz, wzrok jest również inny.
ponad 1 rok temu / Karol
 
zaatuje siarką też tak myslę czekam, az zobaczę karę Bożą, pomstę za zgorszenie i bunt wobec Boga.
ponad 1 rok temu / stein
 
Papieżem jest Benedykt XVI.
ponad 1 rok temu / Kris
 
Co jeszcze musi uczynić ten Papież, aby zasłużyć na miano heretyka?!
ponad 1 rok temu / Stefan
 
a Obama dostał Pokojową Nagrodę Nobla...
ponad 1 rok temu / Volku
 
Zdrowej nauki,nie będą słuchali, bo ANTYduchowi KK się oddali..I mamy to co mamy...Udekorowaną Orderem przez papieża Franciszka Kobietę,która ma na rękach KREW nie tylko dzieci w łonie matki ROZRYWANYCH,ale naszego Pana Jezusa Chrystusa znieważanego i mordowanego przez takie osoby jak morderczyni Ploumen..Szkoda, ze p.Franciszek przyznając order morderczyni i propagatorce sodomii zapomniał o grzechach cudzych a przede wszystkim słowa P.Jezusa...cokolwiek uczyniliście jednemu z tych moich najmniejszych braci,Mnieście uczynili...Strach myśleć, gdzie te ordery skarby antykatolickie są gromadzone...bo jak wiemy gdzie skarb Twój, tam też i serce Twoje..w piekle jest koncepcja życia w Antyewangelii,w zuchwałym Propagowaniu aborcji,cudzołóstwa i sodomii, które jak widać są już w i przez KK nagradzane...Jezu Chryste Panie Miły, Baranku bardzo cierpliwy....wybacz im to haniebne zachowanie,a nam daj siłę do obrony Twojego Świętego Kościoła,który bardzo kochamy i NIE GODZIMY SIĘ NA ZNIEWAŻANIE
ponad 1 rok temu / Megi
 
zalatuje siarką
ponad 1 rok temu / sas
 
A tak na serio... . Mary Wagner co chwilę w więzieniu za rozdawanie w mordowniach aborcyjnych białych róż i uświadamianie kobietom prawdy o aborcji. A tutaj.... . Ręce opadają.
ponad 1 rok temu / Karol
 
tu macie video z medalem http://www.lepantoinstitute.org/pope-francis/pope-francis-awards-architect-safe-abortion-fund-pontifical-honor/
ponad 1 rok temu / pibrox
 
Nikogo dzisiaj nie okradłem, nikogo nie zabiłem, to chyba przynajmniej na dwie takie błyskotki zasłużyłem. Gdzie mój medal ? No gdzie ? Dawać ale prędko ! Z innej beczki...już teraz rozumiem skąd mieli starzy sowieccy generałowie kilkadziesiąt medali na mundurze będąc obwieszonymi jak choinka, po prostu medal za każdy miesiąc wierności złu.
ponad 1 rok temu / Karol
 
@Piotr Przed intrygami trzeba było bronić Benedykta XVI,bo to jego osaczano i deprecjonowano za naukę,poglądy i konserwatyzm.Przez co zmuszono go do ustąpienia ze stanowiska.W swoim dramatycznym wystąpieniu kiedy ogłaszał odejście mówił,że chce uczynić to,będąc jeszcze w pełni świadomym podejmowanych decyzji.Wyglądało to tak,jakby był ciężko chory i zagrożony utratą świadomości.Wszyscy wiemy,że jest taka choroba,która zamienia ludzi w żywą kukłę.Papież miał swoje lata i myślano,że ciężko chory staruszek rychło odejdzie.Tym czasem Pan Bóg zrobił wielu niespodziankę,bo Benedykt jak na złość jeszcze żyje i nawet pisze.Natomiast Franciszek sam z siebie opowiada rzeczy wołające o pomstę do nieba,brata się z heretykami,"unowocześnia"katechizm i Mszę Św. gorsząc tym wiernych i,chyba jednak nie czuje się pewnie w Watykanie,bo mieszka w Domu Marty,a nie w apartamentach papieskich.Aaa,i jeszcze znamienny jest,ostatni przed odejściem,tweet Benedykta.Warto go poszukać.
ponad 1 rok temu / z perspektywy
 
Mamy nowy Kościół, Kościół grzechu i herezji. Szczerze mówiąc czasami aż się boje czytać kolejnych doniesień ze Stolicy Apostolskiej...mrozi krew w żyłach.
ponad 1 rok temu / Karol
 
jak tak dalej pójdzie to zaraz rozpocznie się proces rehabilitacji heretyków i herezji wszech-czasów.... śmierdzi Antychrystem
ponad 1 rok temu / marcin
 
Papieża trzeba bronić przed intrygami. Tak mówi jedno z orędzi (ks. Micheliniego). Jak nie ma kto go bronić, to dobrze nie będzie. Do objawienia i do świadectwa!
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Najgorszy pontyfikat w dziejach i jego kolejny zgniły owoc. Chciałoby się napisać więcej... ale lepiej się pomodlić za papieża i KK.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
W pelni zgadzam sie z "co to "ten papiez zwodzi, wsrod moich znajomych na fb ktos udostepnil cytat F, ze nawet natura moze byc kosciolem I ze nie trzeba wierzyc w Boga aby byc dobrym czlowiekiem! !! Te letnie osoby sie ekscytuja, bo ich letniosc jest w pelni usprawiedliwiona ! !wlos sie jezy na glowie! !! byc moze to najwieksza proba dla nas katolikőw
ponad 1 rok temu / G
 
To chyba już ten moment kiedy można uznać przepowiednie o ohydzie spustoszenia w miejscu świętym ?
ponad 1 rok temu / ohyda spustoszenia
 
Skoro w tekstach oficjalnych podważa się nieomylność i Ewangelii i Tradycji Kościoła, skoro oficjalnie uznaje się wszystkie religie za równie dobre,skoro gorszy się tysiące Włochów i przyjmuje się najbardziej ohydną lewacką włoską aborcjonistkę Emmę Bonino (nie do spowiedzi!)- to już papieski order dla innej aborcjonistki nie dziwi! My możemy tylko modlić się o światło Ducha Świętego i pocieszać starym polskim przysłowiem: "Dłużej klasztora niż przeora!"
ponad 1 rok temu / gość
 
Czekam teraz na kolejne "pozytywne" tłumaczenia i odczytania papieskiego gestu przyjaźni oraz głosy oburzenia na "faryzeuszów", których takie "wspaniałe" i "otwarte" działania tudzież gesty mogą oburzać.
ponad 1 rok temu / Sorcier
 
Czego potrzeba więcej?
ponad 1 rok temu / Soplica
 
Po owocach ich poznacie.I tak właśnie poznajemy obecnego papieża.Ciągle promuje,popiera,pochwala coś co jest sprzeczne z katolickim nauczaniem.Ba,nawet z nauczaniem Ewangelii,więc samego Jezusa Chrystusa.Z uporem godniejszym lepszej sprawy wywołuje zamęt i chaos wśród katolików.I miast stanąć w prawdzie ciągle kluczy.Zobaczcie,że nawet gest błogosławieństwa ograniczył do minimum,tylko pokiwuje ręką jak niegdyś pewni sekretarze,witając i żegnając katolików na placu św.Piotra nie chwali Boga,życzy smacznego obiadu czy miłego spaceru.A do Polski przyjechał głosić nową harmonię,jak rzekł w orędziu.Popiera modernistyczne ołtarze.monstrancje czy pastorały,o krzyżu,który nosi na piersi z figurą Jezusa ułożoną jak mumia egipska nie ma co wspominać.Na konferencje o rodzinie zaprasza na równych prawach aborcjonistkę,która mordowała dzieci pompką do roweru.Teraz to!Jak długo jeszcze to będzie trwało?Ilu wiernych jeszcze zwiedzie?Ilu duchownych pociągnie za sobą?
ponad 1 rok temu / co to?
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.