DZIŚ JEST:   24   MARCA   2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

Państwo wobec rodziny i jej autonomii – konferencja naukowa z udziałem wybitnych specjalistów

Państwo wobec rodziny i jej autonomii – konferencja naukowa z udziałem wybitnych specjalistów

III ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Pomocniczość czy etatyzm? Państwo wobec rodziny i jej autonomii” poświęcona zostanie najbardziej aktualnym problemom i poruszy zagadnienia związane z prawem rodzinnym, znajdujące się w centrum debaty publicznej.

 

Wśród poruszanych tematów będą m.in.:
- funkcjonowanie instytucji podejmujących działania istotne z punktu widzenia prawa ochrony życia rodzinnego,
- prawodawstwo w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
- sposób zabezpieczenia praw rodziców w przypadkach odbierania dzieci z rodziny,
- autonomia rodziny.

 

Na pytanie o to, w jaki sposób organy władzy publicznej oraz wymiaru sprawiedliwości korzystają z przyznanych im uprawnień w obliczu zagwarantowanego w art. 47 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej prawa ochrony życia rodzinnego, odpowiedzą wybitni praktycy i teoretycy prawa, m. in. prof. dr hab. Tadeusz Jasudowicz (UMK), dr hab. prof. UWM Jerzy Krzynówek, dr hab. prof. UW Aleksander Stępkowski, dr hab. prof. USz Marek Andrzejewski, dr hab. Zdzisława Kobylińska (UWM), adw. Jerzy Kwaśniewski i inni.

   
Konferencja odbędzie się 16 lutego 2018 roku, w godzinach 9:00 – 17:00 w auli A2 w budynku Wydziału Prawa Collegium Iuridicum II przy ul. Lipowej 4 w Warszawie.
  
Patronat honorowy nad konferencją objęli minister sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej – Elżbieta Rafalska. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal PCh24.pl, Polskie Radio24 oraz „Nasz Dziennik”.
   
Konferencja ma charakter otwarty. Zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.autonomiarodziny.ordoiuris.pl

 

Zapraszamy!

 

 

MWł

 

 

 


DATA: 2018-02-16 11:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

verte cdn. A jak w praktyce wygląda promocja konfidencji bądź chęci zaszkodzenia nielubianemu sąsiadowi lub skonfliktowanym osobom. A co w sytuacji, gdy donosiciel jest osobą złośliwą bądź przesadnie "wrażliwą" i wyciąga pochopne wnioski a insynuacjami zaraża innych lokatorów lub wręcz podżega do działania na szkodę rodziny, czyli dzieci i rodziców przez urzędowe ustawianie dorosłych ludzi, bo nie podoba się komuś jak żyją. Np. powszechne dzisiaj wyjazdy do pracy za granicę, bo zarobione przez jednego z rodziców pieniądze przekraczają dwu,trzykrotnie kwoty wynagrodzeń, które oboje zarobiliby w Polsce. Czy z prywatnych spraw trzeba się tłumaczyć przed innymi. Są tacy ludzie, którzy chcą rozliczać innych z ich życia, a zwłaszcza narażone są na takie nękanie i przemoc donosicieli w kontekście tej ustawy rodziny. Ustawa może niszczyć życie społeczne, wzajemne zaufanie do siebie. Daje za to ogromne możliwości, żeby szkodzić rodzinom przez ludzi złych, bez konsekwencji
ponad 1 rok temu / Rodzina jest OK
 
Podstawowe kryterium racjonalnego prawodawcy to, aby system prawny był spójny i wewnętrznie niesprzeczny-służą temu m.in. reguły derogacyjne. Konstytucyjny zapis o ochronie rodziny ze strony państwa ma charakter normy o najwyższej mocy prawnej i już z tego powodu ustawa głowy państwa konsultowana z rzecznikiem praw dziecka pozornie chroniąca dzieci przed przemocą nie spełnia zasad hierarchiczności i konstytucyjności aktów prawnych w kontekście kryteriów funkcjonalnych; wprowadzona zostaje odpowiedzialność karna za niedonoszenie o "ewentualnej" przemocy. Na jakiej podstawie mają być zgłaszane donosy? Czy taksatywnie wyliczone sytuacje; np. miauczenie kota w domu przypominające płacz dziecka, albo spadające naczynia w kuchni, bo znalazł się tam ów kot i rano zrobił hałas. Czy może przysłowiowy okrzyk O matko!, bo rano ów przysłowiowy kot zabiegł nagle drogę domownikowi, który niemal stracił równowagę? Czy ludzie mają donosić bezpodstawnie i terroryzować rodziny cdn.
ponad 1 rok temu / Rodzina jest OK
 
czy można
ponad 1 rok temu / gmzk
 
Podstawowy postulat to zniesienie jakobińskiego przymusu szkolnego oraz przymusu ubezpieczenia emerytalnego
ponad 1 rok temu / Michał
 
Rodzina jest bytem nadrzędnym wobec Państwa. To wspólny interes Rodzin konstytuuje Państwo a nie odwrotnie. Rodzina bez Państwa doskonale da sobie radę, państwo bez Rodzin to niebyt. Dlatego podstawą Rodziny jest jej przyrodzona, pierwotnie należna jej Autonomia w decydowaniu we własnych sprawach i o posiadanej Własności. Państwo nie ma żadnych podstaw do ingerencji w sprawy Rodziny i jej majątku, jeśli to robi jest uzurpatorem godnym najgłębszej pogardy. Państwo takie jest tego "świadome" i dlatego terroryzuje swoich obywateli czyniąc z nich niewolników bo tylko tak może zapewnić sobie bezkarność i łatwy żer. "Polski" Ubekistan jest wzorcowym przykładem takiego Państwa. Cynizm i podłość z jaką Państwo to ingeruje w rodzinną Suwerenność polskich Obywateli nasuwa podejrzenie, że dodatkowo "władzę" sprawuje tu element OBCY i WROGI polskim Rodzinom.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Jedynym rozwiązaniem na relację państwo - rodzina jest libertarianizm, czyli decentralizacja władzy. Czy urzędnik powołany w Warszawie (albo Brukseli) będzie lepiej wiedział niż lokalna społeczność, czy dziecku dzieje się krzywda? Czy taki urzędnik nie będzie realizował celów państwowej ideologii? Śmiem wątpić. To rodzice powinni mieć władzę nad dzieckiem, a jeśli tej władzy drastycznie nadużywają, to lokalne prawodawstwo, znające obyczaje danej społeczności oraz normy w niej panujące, powinno się tym nadużyciem zająć. Sąd rodzinny (tzn. wewnątrz rodziny)? Sąd osiedlowy (wg. regulaminu osiedla)? Sąd kościelny (dla zapisanych do danego wyznania)? Na pewno nie bezprawne odbieranie dzieci przez urzędnika warszawskiego lub brukselskiego. Państwo, które na szczeblu stołecznym (Warszawa, Bruksela) decyduje o tak szczegółowym aspekcie życia jak relacja rodziców do dzieci to państwo totalitarne. TOTALITARNE - czyli regulujące każdy aspekt życia.
ponad 1 rok temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.