DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Państwo uzna „ślub humanistyczny”? Grzegorz Górny o zawłaszczaniu prawa przez sądy

Państwo uzna „ślub humanistyczny”? Grzegorz Górny o zawłaszczaniu prawa przez sądy
Fot. Pixabay

- Władza sądownicza uzurpuje sobie prawo do wykonywania władzy ustawodawczej – w ten sposób publicysta Grzegorz Górny w porannej audycji radiowej opisał globalną tendencję do kształtowania prawa przez „trzecią władzę” ponad głowami ustawodawców.

 

Katolicki pisarz i dziennikarz uczestniczył w sobotnim programie Polskiego Radia 24. Punktem odniesienia do rozmowy była sprawa „ślubu humanistycznego”, jaki dwóch mężczyzn ogłosiło przed tygodniem podczas V Trójmiejskiego Marszu Równości. Osoby te domagają się by Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał ich roszczenia do legalnego związku, mimo, że w Polsce obowiązuje prawo chroniące instytucję małżeństwa przed takimi uzurpacjami.

 

Uczestnicy programu „Wojna cywilizacji” przypomnieli, że podobny proces we Włoszech doprowadził w ciągu pięciu lat do usankcjonowania w tym kraju jednopłciowych związków.

 

- Myślę, że mamy tu do czynienia z uzurpacją kasty sądowniczej, która w tej chwili prowadzi ofensywę w skali globalnej – ocenił światowe tendencje Grzegorz Górny. – Wywiedziony od Monteskiusza klasyczny podział władzy zakłada, że jest władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Ale dzisiaj widzimy, że władza sądownicza uzurpuje sobie prawo do wykonywania władzy ustawodawczej – dodał.

 

- Lud wybiera swoich reprezentantów w ciałach ustawodawczych, czyli w parlamencie, by ustalali prawo. Tymczasem okazuje się, że jest ktoś, kto sytuuje się ponad tym prawem. To są właśnie sędziowie, zwłaszcza ci, którzy są zgromadzeni w sądach najwyższych – opisywał publicysta.

 

- Chodzi o tzw. teorię żywej konstytucji, która w USA zaczęła sobie zdobywać popularność od lat 60. Mówi ona, że nie trzymamy się litery konstytucji, ale interpretujemy ją zgodnie z duchem czasów. (…) Tak naprawdę wszystko zależy od światopoglądu sędziów – stwierdził Grzegorz Górny.

 

 

Źródło: Polskie Radio 24

RoM

 

 

 


DATA: 2019-06-01 11:32
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie jest Roman G.?! Wielki bojownik obrony demokracji, konstytucji, prawa.
ponad 1 rok temu / PRPRo
 
wiek 21 to era totalitaryzmu prawnego-ucisku jakiego dotąd nie było.
ponad 1 rok temu / marek
 
Żyjsemy w PRL BIS czyli w państwie teoretycznym"" ...kamieni kupa " które powstało w wyniku transformacji ustrojowej w 1989 obowiązuje formuła Gen WSW Cz Kisczaka "wy nie ruszacie naszych my nie ruszamy waszych"nasze Państwo staje się państwem totalitarnym zaczyna prowadzić walkę z ekstremizmem i faszyzmem czyli z Katolikami Konserwatystami Narodowcami Wolnoścowcami mamy na czele władzy sanacje BIS.
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Zmienić zasadę Monteskiusza -1 Suweren to naród 2.Naród wybiera przedstawicieli władze Władza tworzy prawo.4 Prawo stosują sądy ale jego nie tworzą tylko zwracają się do władzy ustawodawczej o zmianę prawa jeżeli jest taka potrzeba.Sądy ą wybieralne i nie mogą być dożywotnie .5 Wymiarem zachowania Prawa jest Konstytucja.
ponad 1 rok temu / FM58
 
Sędziowie w Polsce są mianowani dożywotnio i nie są wybierani demokratycznie. Dzisiaj na II Kongresie Prawników wyraźnie głosili że nie zgodzą się na żadną kontrolę ze strony Ministerstwa
ponad 1 rok temu / Victor
 
W Stanach Zjednoczonych od dawna Sąd Najwyższy jest nazywany ironicznie trzecią izbą Kongresu. To właśnie takim sposobem w 1973 r. zalegalizowano w USA sztucznie poronienia.
ponad 1 rok temu / K. Turzyński
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.