DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Panowie proszą…panów? Maturzyści z warszawskiego liceum zatańczyli „Poloneza równości”

Panowie proszą…panów? Maturzyści z warszawskiego liceum zatańczyli „Poloneza równości”
fot YouTube / Miłość Nie Wyklucza

Podczas tegorocznej studniówki uczniowie I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie zatańczyli poloneza w parach jednopłciowych. Wszystko w geście solidarności z „dyskryminowanymi” koleżankami i kolegami LGBT. Pomysłodawcą akcji jest agencja reklamowa 180heartbeats + Jung v Matt.

 

Licealiści powołują się na dane Kampanii Przeciw Homofobii, Fundacji Trans-Fuzja i Lambda Warszawa, pokazujące, że aż 70 proc. nastolatków należących do subkultury LGBT ma depresję i myśli samobójcze. Badania milczą jednak na temat realnych przyczyn takiego stanu rzeczy. Pokazują za to, że szkoła jest miejscem, gdzie osoby LGBT najczęściej doświadczasją przemocy,  tym samym twierdząc, że cierpienie homoseksualistów następuje w skutek szeroko pojętej „dyskryminacji”.

 

Opierając się na tych liczbach nastolatkowie z I SLO w Warszawie, w geście solidarności ze swoimi kolegami i koleżankami, postanowili zatańczyć tradycyjnego poloneza w parach jednopłciowych. Co ciekawe, uroczystości takie jak studniówki określają mianem „okazji do dyskryminacji”.

 

– Rozmowa z uczniami na ten temat wynika z tradycji i wartości naszej szkoły (…). Od lat staramy się traktować uczniów podmiotowo, kształtować w nich postawy w kontrze do nienawiści i wykluczenia społecznego, a co najważniejsze – dać im poczucie bezpieczeństwa oraz poszanowania godności człowieka – komentuje inicjatywę Wanda Łuczak, dyrektor I SLO w Warszawie.

 

Akcję wsparły: stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, fundacja Wolontariat Równości oraz marka Ben&Jerry‘s. Wydarzenie promuje stworzony przez dom produkcyjny F25 krótki film w reżyserii Michała Marczaka. – Tańczymy poloneza równości, bo kochamy i wspieramy naszych homoseksualnych przyjaciół, którzy codziennie są zmuszani do ukrywania się ze swoją miłością. Mamy po prostu dość społeczeństwa, które akceptuje tylko tych, których wygodnie im akceptować  – brzmią słowa uczniów wypowiadających się w filmie.

 

Polonez symbolizuje marsz ku przyszłości, właśnie dlatego chcieliśmy go zatańczyć. Chcemy maszerować w lepszą przyszłość, lepszą dla Polski, lepszą dla nas. Wierzę, że będziemy darzyć się tolerancją, będziemy darzyć się miłością – słyszymy w podsumowaniu produkcji. W ostatniej scenie widzimy całujące się licealistki i słyszymy słowa: każdy ma prawo kochać kogo chce.

 

 

Źródło: wirtualnemedia.pl

PR   

 

  


DATA: 2019-02-13 08:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

i kto powiedział, że przez system edukacji nie da się przemycić każdej bzdury???
8 miesięcy temu / pytanie
 
W następnym roku proponuję,by zatańczyli ze swoimi pieskami,kotkami etc.Wtedy nikt z ludzi nie będzie czuł się wykluczony.Społeczeństwo toleruje i współczuje, ale nie musi akceptować czegoś ,co jest niezgodne z naturą; nie mówiąc już o prawach Bożych. Nie trzeba się z tym obnosić.Miłość nie potrzebuje poklasku.
8 miesięcy temu / marysia
 
Proponuje aby Polacy wyrazili swoja AKCEPTACJE na wzor Izraela i zapisali w swojej konstytucji to ze Polska jest katolicka tak jak Izrael zapisal w swojej konstytucji ze jest panswem zydowskim.
8 miesięcy temu / Zuzia
 
Świat się wywraca do góry nogami...
9 miesięcy temu / Monika
 
Setki razy powtarzane kłamstwo, że tolerancja = akceptacja, powoli zaczyna przynosić lewakom profity. Tymczasem tolerować znaczy znosić, nie akceptować. Ale komu w dzisiejszych czasach chce się zaglądać do słowników.
9 miesięcy temu / m
 
@Ewelina Dwóch facetów/dwie kobiety wychowujące dziecko to NIE JEST normalność! TO PATOLOGIA, którą powinno się zwalczać. A ten "polonez" pokazuje, że trzeba przeciwstawiać się takim gender-bzdetom.zeba przeciwstawiać się takim gender-bzdetom.
9 miesięcy temu / Zdenek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.