DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Paniom ku przestrodze: powody, dla których lepiej nie wychodzić za muzułmanina

Paniom ku przestrodze: powody, dla których lepiej nie wychodzić za muzułmanina
fot. REUTERS/Ali Jarekji/Forum
#ISLAM    #MAŁŻEŃSTWO    #MUZUŁMANIE    #SZARIAT    #MAHOMET    #ŚLUB    #ROZWÓD    #PRAWO SZARIATU    #TALAK

W ciągu ostatnich dwudziestu kilka lat ponad 100 tysięcy Polek wyszło za wyznawców religii Mahometa pochodzących z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. Życie nieraz w sposób bolesny weryfikuje naiwność europejskich kobiet, które uległy czarowi wschodnich przybyszów próbujących realizować „niedościgniony wzór proroka Mahometa”.

 

Islam jest systemem totalnym. Podaje swoim wiernym zbiór zasad, które skrupulatnie określają wszystkie aspekty ich życia: sposób nacinania arbuza, sposób używania wykałaczki, sposób zasypiania, sposób witania się, jedzenia, zakładania butów itd. To samo tyczy się małżeństwa, a nieludzkiemu wymiarowi niektórych przepisów prawa szariatu dorównuje jedynie ich absurdalność.

 

Oto powody, dla których nie polecamy chrześcijańskiej niewieście wychodzić za muzułmanina:

 

1. To nie jest sakrament!

W islamie nie istnieje ani pojęcie, ani rzeczywistość sakramentu. Małżeństwo to kontrakt, dwustronna negocjowana umowa, bardziej pomiędzy dwiema rodzinami, niż między małżonkami. Przy czym umowa ta nawet w przypadku małżeństw „mieszanych” (muzułmanina i nie-muzułmanki) spisywane są w ojczystym języku męża, przy całkowitej nieświadomości kobiety jej praw.

 

2. Jesteś przedmiotem kontraktu

Sam Mahomet wskazał, po co mężczyzna zaślubia kobietę: a) majątek; b) status jej rodziny; c) uroda; d) religia. W jednym z hadisów (al-hadith, czyli przypowieści o mądrości „proroka”) Mahomet mówi, że mężczyźni powinni brać za żony kobiety ciche i religijne, a zaznają spokoju. W takim układzie kobieta, jak widać, nie ma za wiele „do gadania”.

 

3. Miłość za pieniądze

Ślub za złotówkę? Ubożsi wyznawcy Mahometa, których nie stać na negocjowanie kontraktu z dobrze sytuowaną rodziną, chętnie biorą za żonę Europejkę – za przysłowiową złotówkę. Kobiety spoza kręgu cywilizacji muzułmańskiej nie są zazwyczaj świadome, że wedle prawa wiążącego ich mężów za ich rękę należy się określona kwota, którą mają prawo egzekwować, w przypadku gdy ich luby postanowi ułożyć sobie życie z inną.

 

4. W każdej chwili możesz być „katapultowana” z małżeństwa

Jeśli chcesz po czterdziestu latach względnie szczęśliwego pożycia wylądować nagle na ulicy Pakistanu, nie znając języka, nie rozumiejąc nawet dokumentu stwierdzającego kontrakt małżeństwa, które właśnie mąż zerwał trzykrotnie powtarzając słowo talak, by powrócić do Europy z nową, siedemnastoletnią, żoną – wyjdź za muzułmanina. Powodem zerwania małżeństwa może być stwierdzenie przez męża, że żona jest na przykład „nierozsądna” albo „rozrzutna”. Niektórzy współcześni wykładowcy szariatu usankcjonowali, że nawet SMS-a bądź e-mail o treści „talak 3x” oznacza nieodwołalny rozwód.

 

5. Stajesz się posłuszna prawu Mahometa

Chcesz być – bynajmniej nie z szacunku do Pisma Świętego – nazywana „kobietą księgi” – wyjdź za wyznawcę islamu. W religii Mahometa są tolerowane związki z wyznawczyniami którejś z religii monoteistycznych, pod warunkiem, że kobieta podporządkuje się w kwestiach obyczajowych prawu szariatu.

 

6. Małżeństwo na jakiś czas

Chcesz zawrzeć małżeństwo „na czas”? W islamie można zawrzeć związek małżeński na czas podróży, na czas trwania studiów… dla przyjemności. Może on trwać od pół godziny do 50 lat. Oto sposób, który muzułmańscy kazuiści znaleźli dla pogodzenia potrzeb seksualnych z wymaganiem szariatu, aby były one spełniane wyłącznie w ramach legalnego małżeństwa.

 

7. W święta nie złożysz życzeń rodzinie

Twój kochający mąż – w trosce o dobro twej duszy – może zabronić ci kontaktowanie się z rodziną w okresie Wielkiej Nocy, bo oni tam przecież mogą… jeść świnię albo pić wino. Są rodziny chrześcijańskie, które przystają na ten terror. Pamiętajmy też, że wedle prawa szariatu dzieci są wychowywane w religii ojca.

 

8. Chcesz mieć teściową-szefową?

Szukasz „dobrej” teściowej – trafiłaś idealnie! Wiele kobiet, które godzą się na wyjazd do ojczyzny swego bisurmańskiego wybranka trafia do domów zamieszkiwanych przez trzy pokolenia jego rodziny. Okazuje się, że od tej pory są one już nie tyle pod władzą męża, ile jego posłusznej Allahowi mamusi, która sprawuje pieczę nad wszystkimi kobietami w domu i – jak nie trudno się domyślić – jest zapewne niezmiernie ciekawa i życzliwa wobec kultury, z jakiej pochodzi europejska żona jej syna.

 

9. Rozwód z braku pieniędzy

Jest jeszcze jeden profit płynący z wejścia w rodzinę muzułmanów. Poznasz, co oznacza prawdziwa troska o dzieci, kiedy zobaczysz, jak rodzice twojej sąsiadki doprowadzą do jej rozwodu, z powodu zbyt niskich zarobków jej męża. No bo jeżeli Ibrahim zgodnie z wytycznymi szariatu zobowiązał się zapewnić swej nowej żonie warunki nie gorsze, niż miała w rodzinnym domu, a w pewnym momencie interes zacznie mu iść gorzej, to – przecież – rodzice mają prawo skłonić sąd do stwierdzenia ich rozwodu. I myślisz, że ktoś ich pyta o zdanie?

 

To tylko niektóre powody, dla których Polki zaczynające odczuwać dreszcze na myśl o przystojnym przybyszu z krajów, gdzie złote słońce odbija się w złotych pałacach szejków, a wieczorem słychać wersy Szeherezady przy wtórowaniu lutni – powinny poważnie zastanowić się nad dokonaniem ice bucket challenge nad swymi rozgrzanymi uczuciami i poddaniem ich osądowi rozumu.

 

 

FO 


DATA: 2015-06-17 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja zwracam sie do amelki. Wymieniłaś muzułmanina, chrześcijana a potem nagle napisałaś " jehowa" . tak sie składa , że Jehowa to imię Boga a nie wyznawcy tego Boga. Wyznawca Jehowy nazywa sie świadek Jehowy. ! Dobrze jest to zapamiętać. Tak jak ty jestś chrześcijanką a nie jezusem chrystusem czy marią .zapamietajcie to ludzie raz na zawsze.
5 miesięcy temu / Kamcia
 
W krajach Bliskiego Wschodu NIE ZAWIERA SIĘ ŚLUBU ANI ROZWODU przez trzykrotnie wypowiedziane słowa....W latach 20stych XX wieku może tak, ale na czym autor opierał artykuł????????? Jest to przykre...bardzo przykre...bo chrześcijanie nie powinni szufladkować WSZYSTKICH osób z danego wyznania w ten sposób. Artykuł jest prostacki i propagandowy, zawiera mylne informacje i również obrażający dla innych religii. Ponadto czemu nie ma mowy o MIŁOŚCI między ludźmi różnych wyznań? Muzułmanie to również LUDZIE, którzy mają uczucia i czasy przede wszystkim się zmieniły. Znam MNÓSTWO szczęśliwych par i małżenstw z różnych grup religijnych, bo chyba liczy się jakim kto jest człowiekiem, a nie skąd pochodzi? No i jeśli już ktoś pisze artykuł o Islamie to warto byłoby wczytać się w szczegóły i nie pisać o historii ....Bo minęło 100 lat!!! Ponadto, warto odróżnić czym jest Islam w wydaniu historycznym a czym dzisiejszy. W Biblii również opisane są rzeczy, których dziś nie ma
9 miesięcy temu / Ewelina
 
Niedobrze mi się robi gdy czytam już tysięczny raz o przestrogach zamążpójścia , które motywowane jest wyznaniem Allaha. Zadaję sobie pytanie czy Crześcijanie to ludzie bez skazy? Bzdura. Jak do tej pory to mężczyźni wiary chrześcijańskiej zdradzali mnie, bądź wymieniali na młodszy model. Jehowa, Muzułmanin, Chtześcijanin, to bez znaczenia. Po prostu to musi być normalny człowiek.
ponad 1 rok temu / Amelka
 
Nazywam się Ahiga Audrey, mieszkam w Ohio w Stanach Zjednoczonych i jestem szczęśliwie żonaty z uroczym i troskliwym mężem z trójką dzieci. Bardzo duży problem pojawił się w mojej rodzinie rok temu, między mną a moim mężem, tak straszny, że złożył sprawę do sądu o rozwód. powiedział, że nigdy więcej nie chciał zostać ze mną i że już mnie nie kocha. Opuścił dom i zmusił mnie i moje dzieci do ciężkich bólów. Wypróbowałem wszystkie możliwe sposoby, aby go sprowadzić z powrotem przez błaganie, ale wszystko bez skutku. W końcu potwierdził, że podjął decyzję i już nigdy nie chciał mnie zobaczyć. Pewnego pamiętnego wieczoru, gdy wracałem z pracy, spotkałem starego przyjaciela, który poprosił mojego męża. Wyjaśniłem jej wszystko, więc powiedziała mi, że jedyny sposób, w jaki mogę odzyskać mojego męża, to odwiedzić rzucającego czar, ponieważ to naprawdę zadziałało dla niej. Przeciwnie, nigdy nie wierzyłem w zaklęcie, ale nie miałem innego wyjścia, jak pójść za jej
ponad 1 rok temu / ahga
 
Co za powierzchowny artykul. Moze teraz 10 powodow dla ktorych nie nalezy wychodzic za Polaka? Jestem 10lat po slubie z muzulmaninem, dwoje dzieci, ochrzczonych, slub w Polsce, w kosciele. Jak mieszkalam przez jakis czas w jego kraju to tesciowa biegala na rynek zebym ja nie musiala i kupowala wszystkie zachcianki. Na kazda okazje dostaje obowiazkowo zloto, od meza i dodatkowo od tesciow. Moge wymieniac w nieskonczobosc. Po prostu nie znacie zycia.
ponad 1 rok temu / Bzdury
 
Do Pola . Zobaczysz po ślubie. Masz jeszcze czas kobieto,zastanów się głęboko że byś później nie płakała. Ci ludzie są tak zmienni.
ponad 1 rok temu / boda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.