DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Panika u Komorowskiego. Prezydent zapowiada zarządzenie referendum w sprawie JOW

Panika u Komorowskiego. Prezydent zapowiada zarządzenie referendum w sprawie JOW
fot. Andrzej Sidor/FORUM
#WYBORY    #SPOT    #FASZYSTA    #KLIP    #BRONISŁAW KOMOROWSKI    #REFERENDUM    #KOMOROWSKI    #DZIECKO    #RODZICE    #IN VITRO    #PREZYDENT    #JOW

Bronisław Komorowski zapowiedział w poniedziałek rano, że – w zgodzie z konstytucją – zarządzi ogólnopolskie referendum w sprawie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. To reakcja na znakomity wynik w wyborach muzyka – Pawła Kukiza. JOW-y to jego sztandarowy projekt.

 

Prezydent zapowiedział, że w referendum zapyta też o podatki oraz o zmianę finansowania partii politycznych. Komorowski odczytał swoje oświadczenie z kartki na zaimprowizowanej przed Belwederem konferencji prasowej. Po przeczytaniu swojego komunikatu prezydent ze smutną miną oddalił się. Nie odpowiadał na pytania dziennikarzy.


Prezydent chce też zapytać w referendum o finansowanie partii z budżetu państwa oraz o podatki. W kwestiach podatkowych chodzi o zasadę "in dubio pro tributario", która w przypadku wystąpienia wątpliwości w prawie podatkowym nakazuje ich rozstrzyganie na korzyść podatnika. - W referendum chcę zapytać też Polaków o zmiany systemu podatkowego tak, by wzmocnić pozycję podatnika w stosunku do państwa - powiedział Komorowski.

 

Komorowski dodał, że „całe życie był za Jednomandatowymi Okręgami Wyborczymi”.

 

Aby zwołać ogólnopolskie referendum, prezydent musi otrzymać zgodę senatu.

 


 

kraDATA: 2015-05-11 12:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech tylko sługusy spróbują podnieść rękę na naród, który bandycko okradają i bezczelnie oszukują to im ją przetrącimy. Jakiekolwiek służby z bronią na nas bo nie chcemy tech swołoczy? Te służby też po łbie dostaną. A broń się znajdzie i będziemy strzelać do pachołków. A na koniec szybki sad na Komorowskim i jego przydupadami. Prokurator i sznur czeka.
ponad 4 lata temu / Albin
 
Skwituję to jednym słowem: "Debil"
ponad 4 lata temu / Nabuchodonozor
 
Stolica Nie należy władzy warszawskiej pozwolić na prowokacje,mogą użyć zwartych oddziałów policji tym razem z bronią ostrą.Należy działać z rozwagą by nie polała się niewinna krew jak bywało w niedalekiej przeszłości.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
A prywatyzacja Lasów Państwowych i obowiązek szkolny dla sześciolatków? Były miliony podpisów i pan prezydent olał obywateli.
ponad 4 lata temu / cynik
 
Bredzisław Kompromitowski kłamie jak Gebells
ponad 4 lata temu / katarzyna
 
Nie dajcie się wyborcy nabrać pan Bronisław Komorowski broni swojego stołka.Głosujcie na lepszych kandydatów."DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM""NARÓD KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"PAPIEŻ JAN PAWEŁII.KATOLIK W KOŚCIELE I W URZĘDZIE. "BÓG KOŚCIÓŁ OJCZYZNA"
ponad 4 lata temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.