DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Protest Akcji Katolickiej w sprawie finansowania in vitro w Częstochowie

„Panie Prezydencie, Rado Miejska jeszcze nie jest za późno!”

„Panie Prezydencie, Rado Miejska jeszcze nie jest za późno!”

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej wyraziła swój sprzeciw wobec dofinansowania zabiegów in vitro z budżetu Częstochowy, której mieszkańcy to w większości katolicy. W swoim stanowisku archidiecezjalna Akcja Katolicka przypomina, że metoda in vitro jest „sprzeczna z Prawem Bożym: naturalnym i stanowionym”.

 

„Obserwując ostatnie, niepokojące wydarzenia w Częstochowie, a jednocześnie mając na uwadze wcześniejsze stanowisko Akcji Katolickiej związane z przegłosowaniem w Radzie Miasta dofinansowania (...) Programu wspierania rozwoju rodziny metodą „in vitro” (dofinansowanie zabiegu), my, jako Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej ponownie protestujemy!” – czytamy w przyjętym stanowisku.

 

Swój protest AK tłumaczy tym, że metoda in vitro jest: „wprost sprzeczna z Prawem Bożym: naturalnym i stanowionym”, „dla powstania jednego życia ludzkiego likwiduje się wiele innych”, „w tej procedurze stosuje się na kilku etapach eugeniczną eliminację poczętych już istnień ludzkich”, „zamraża się nadliczbowe ludzkie embriony, które często latami poddawane są hibernacji, „procedura in vitro niesie ze sobą bardzo wiele moralnych i prawnych niebezpieczeństw związanych z określeniem ojcostwa czy macierzyństwa” oraz „jej stosowanie uprzedmiotawia proces prokreacji, gdzie miłość i akt małżeński zastępuje się medycznymi instrumentami”.

 

Akcja Katolicka przypomina również, że „na budżet, w podatkach, składa się ogół mieszkańców Częstochowy, z których większość to katolicy żyjący dekalogiem”.

 

W stanowisku podkreślono, że skuteczność tej metody jest na tyle niska, że dofinansowywanie tej metody można nazwać eufemistycznie niegospodarnością. „Sama procedura niczego od strony medycznej nie rozwiązuje, a już na pewno nie spowoduje wzrostu demograficznego w mieście” – czytamy w stanowisku Akcji Katolickiej.

 

Uchwałę umożliwiającą dofinansowanie radni Częstochowy przyjęli na posiedzeniu 18 października. Za uchwałą, którą przyjęto przewagą dwóch głosów, byli radni SLD i dwóch z PO.

 

Źródło: akcjakatolicka.czest.pl/

pam


DATA: 2012-11-05 18:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Statut miasta nie przewiduje takich wydatków więc należy skorzystać z drogi prawnej i zaskarżyć takie szafowanie publicznym groszem.
ponad 7 lat temu / scolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.