DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Panie Prezydencie, odwagi! Przełammy aborcyjny imposybilizm

Panie Prezydencie, odwagi! Przełammy aborcyjny imposybilizm
Andrzej Duda, Fot. Jacek Szydlowski/FORUM

Ustawowy zakaz aborcji eugenicznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uzyskałby moją akceptację – napisał niedawno prezydent Andrzej Duda w liście na „39. pielgrzymkę prawników na Jasną Górę”. Prezydent w tym samym liście zaznaczył, że należy „wyraźnie opowiedzieć się za nienaruszalnością prawa do życia”. Czy jesteśmy świadkami wyraźnej i szczerej deklaracji, a może jest to kolejna odsłona gry politycznej mającej na celu po raz kolejny uzyskać poparcie obrońców życia?

 

Jako wyborcy możemy to sprawdzić. Wystarczy mówiąc „sprawdzam” powołać się na inicjatywę ustawodawczą, jaka przysługuje urzędowi Prezydenta RP. Jeżeli Andrzejowi Dudzie rzeczywiście leży na sercu dobro nienarodzonych dzieci zabijanych tylko dlatego, że cierpią na nieuleczalną chorobę – powinien sam zgłosić propozycję ustawy zakazującej przeprowadzania aborcji eugenicznej. Dlatego serdecznie do tego namawiamy! Panie prezydencie, odwagi!

 

Prezydent Duda swoją deklarację wygłosił w momencie, gdy w Trybunale Konstytucyjnym oficjalnie trwa procedowanie dotyczące zgodności zakazu aborcji eugenicznej z Konstytucją. Pisząc „oficjalnie”, należy pamiętać, że Trybunał nie ma wyznaczonej daty zakończenia procedowania, a od momentu wpłynięcia przesłanki eugenicznej, sędziowie zajęli się tak wrażymi sprawami jak „zasady obliczania ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy” czy ubezpieczeniami społecznymi. Jednak nie wolno zapomnieć, że każdy dzień zwłoki nad wprowadzeniem zakazu aborcji eugenicznej, skutkuje śmiercią kilku dzieci.

 

Warto podkreślić cywilizacyjne znaczenie prawa chroniącego życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Jak zaznaczał marszałek Marek Jurek „żyjemy dzięki pewnego rodzaju konsensusowi pokoleń wielu matek, które godziły się na urodzenie swoich dzieci. Jeżeli choć raz wykorzystano by prawo umożliwiające zabicie nienarodzonego dziecka, to ta linia pokoleniowa w pewnym momencie zostałaby zerwana i żadnego z nas by nie było”. W dzisiejszym świecie zdominowanym przez marksistowską antykulturę, gdzie „prawo do aborcji” zalicza się do praw człowieka, absolutnie niezbędne jest wprowadzenie przepisów zakazujących aborcji. Jesteśmy to winni nie tylko nienarodzonym dzieciom ale przede wszystkim przyszłym pokoleniom.

 

O dziwo, z takim poglądem zgadza się większość posłów PiS, Jarosław Kaczyński, prezydent Duda, więc warto zapytać - dlaczego do tej pory nie wprowadzono zakazu aborcji? Wydaje się, że parta rządząca miała wystarczająco dużo czasu. Prezes Kaczyński odpowiada, że mamy do czynienia z pewnego rodzaju „imposybilizmem prawnym”, czyli jakąś wyimaginowaną niezdolnością zmiany stanu prawnego wynikającą albo z braku prawniczych kompetencji, albo z motywowanej politycznie złej woli. Czy PiS naprawdę nie posiada w swoich szeregach ludzi o odpowiedniej kompetencji prawniczej? Albo jakaż to zła wola może zatrzymywać wprowadzenie tak szlachetnego prawa? Czy koalicja rządowa nie posiada większości w parlamencie?

 

Żaden biblijny cytat nie pasuje do obecnej sytuacji bardziej niż: „po owocach ich poznacie”. Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów z hasłami obrony życia na sztandarach. Wielu posłów do dzisiaj popiera całkowity zakaz aborcji, a prezydent Duda nie pierwszy raz zapowiada poparcie dla zakazu aborcji eugenicznej. Warto zacytować klasyka: skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle? Dookoła tyle pięknych słów i zapowiedzi. Fakty są takie, że projekt „Zatrzymaj aborcję” jest poddawany niekończącemu się procesowi procedowania, a posiedzenia obecnej komisji są cały czas odkładane.

 

Co ciekawe, wielu zwolenników partii rządzącej usprawiedliwia zwłokę w tej sprawie jakąś rozgrywką strategiczną z lewicą, która wobec wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji miałaby nagle ruszyć w marszu na Belweder. Zupełnie jakbyśmy już dzisiaj nie mieli do czynienia z czarnymi marszami na ulicach naszych miast. Przecież lewica i tak zaatakuje, czy zakażemy aborcji czy nie! Łudzenie się, że zwłoka w tej materii jakoś przysłuży się ostudzeniu nastrojów zmarginalizowanej w obecnej kadencji sejmu strony politycznej jest co najmniej naiwne. Zastanówmy się, czy nie warto ochronić życie już teraz, zanim Polska wybierze na premiera swoją wersją irlandzkiego Leo Varadkara – homoaktywisty, który zrewolucjonizował niegdyś katolicką Irlandię m.in. zatwierdzając homozwiązki, legalizując aborcję czy praktycznie podporządkowując sobie tamtejszy Kościół.

 

Nie bez znaczenia jest w tym całym zamieszaniu postać Jarosława Kaczyńskiego. Co miał na myśli prezes rządzącej partii mówiąc kiedyś wprost do obrońców życia „wy nic nie rozumiecie”? Jak podkreślał dr Bawer Aondo-Akaa, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na życiu nienarodzonych i nie stawia tej kwestii jako priorytetowej. A jak wiemy, wobec zdania prezesa ciężko sprzeciwić się nawet najbardziej zaangażowanym w obronę życia posłom.

 

I tutaj pojawia się przestrzeń do działania dla obecnego prezydenta. Jeżeli to co powiedział do prawników na Jasnej Górze jest szczerą prawdą, jeżeli rzeczywiście prezydent nie zgadza się na zabijanie nieuleczalnie chorych nienarodzonych dzieci, to teraz ma okazję zostać prawdziwym mężem stanu. Co stoi na przeszkodzie by zaproponować projekt ustawy zakazującej aborcji eugenicznej? W tej sytuacji bowiem nie ma nic do stracenia. Dlatego jeszcze raz gorąco wspieramy: Panie Prezydencie, odwagi!

 

Piotr Relich

 

 

 


DATA: 2018-10-10 07:53
AUTOR: PIOTR RELICH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na przeszkodzie stoi to, że stworzenie i wprowadzenie tego typu ustawy będzie niezgodne z Konstytucją ,z Europejskim prawem , z wytycznymi ONZ i z prawami człowieka. Prezydent jeśli jest przy zdrowych zmysłach nigdy nie napisze takiej ustawy. Kobiety stanowią 51,6 procent ludności kraju a jak wiadomo rząd jest wybierany w demokratycznych wyborach przez obywateli. Tworząc ustawę konfliktującą prawnie kobietę z jej ciężko upośledzonym płodem może zostać okrzyknięty świętym przez kościół ale nie otrzyma aprobaty społeczeństwa do pełnienia urzędu prezydenckiego w przyszłej kadencji. Taka ustawa nie będzie miała dobrych skutków a można tego dowieść dokonując analizy historii prawnego zakazu aborcji w innych państwach i konsekwencji do których ten zakaz doprowadził (łącznie z dramatami kobiet ,grzebaniem dzieci w szambie przez irlandzkie zakonnice i opustoszałymi kościołami). Taka ustawa będzie też jaskrawym przykładem dyskryminacji kobiet ze względu na płeć gdyż o mężczyznach milczy.
ponad 1 rok temu / ola
 
dla mnie prowadzacymi DUDE SA CI SAMI CO WALENSE TEZ ZWODZIL KATOLIKOW A NAIWNI WIERZYLI
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
I "większość posłów PiS, Jarosław Kaczyński, prezydent Duda" to wszystko LEWACTWO i towarzystwo oddane calym sercem i dusza zydostwu; kumajace sie poza tym z masoneria, dziecmi diabla. JEZUS i MARYJA
ponad 1 rok temu / piotr78
 
@marco,pełna zgoda,trafił Pan w środek tarczy:)
ponad 1 rok temu / Katarzyna
 
Marco: " Dlatego ten wybieg, żeby zakaz aborcji wprowadzić przez orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest, jak się wydaje,jedyną realną opcją na dziś,i -to trzeba przyznać- dość sprytną zagrywką PiS." OBY! Bo mam gdzieś PiS i ich gry, słupki i sondaże. Chodzi o życie tysięcy dzieci! Nie obchodzi mnie tak bardzo, jak to zostanie wprowadzone. Czas po prostu przestać mordować Polaków w majestacie prawa.
ponad 1 rok temu / space
 
Teraz a co robil przez te lata ,blokowal zmiany w sadach,bawil sie w kota i myszke z Ministrem Obrony...a konstytucja mowi jasno w czasie pokoju zwierzchnictwo nad WP ma minister obrony?..to tak bardzo trepowato powiedziane ,aby szybciej???????..kKAMPANIA WYBORCZA SIE ROZPOCZELA PAN PREZYDENT DUDA STAL SIE RUCHOMY TYM RAZEM DLA POLAKOW KATOLIKOW ,WCZWSNIEJ BYL DLA POLAKOW ZDRAJCOW.PANIE PREZYDENCIE PAN NIE MA BYC PREZYDENTEM WSZYSTKICH POLAKOW ALE POLSKI...TYLKO I WYLACZNIE NA JEJ RZECZ STANU NAWET JAK MIALO BY POTOCZYC SIE SETKI LBOW ZDRAJCOW TEJ RZECZPOSPOLITEJ POLSKI.....PREZYDENT NIE MOZE STAC OKRAKIEM POMIEDZY POLSKA A JEJ ZDRAJCAMI.
ponad 1 rok temu / Ela
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.