Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

VIDEO

Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego! Droga Krzyżowa. Prowadzi ks. Marcin Kostka FSSP [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że duchowe przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego jest mocno utrudnione. Z pomocą przychodzą jednak środki masowego przekazu i kapłani chcący wesprzeć wiernych w tym trudnym czasie. Zachęcamy do odprawienia Drogi krzyżowej wraz z księdzem Marcinem Kostką FSSP. Materiał zarejestrowano w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu.

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.
DATA: 2020-04-08 20:26:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

W sklepach tłumy nie wierzące... Zakaz.? Ale jaki? Kościół to nasza wiara i nadzieja a oni nam to odbierają... Chore państwo chcące pozbawić Boga ludzi. Niech zabacza co się dzieje w supermarketach....
4 miesiące temu / Aneta
 
Panie Michale,a coz pana za katolik?Jest pan bezczelny ,opluwacz rzadu!Pan powinien na "kolanach dziekowac ze w Polsce 38 mln. kraju jest tak znikoma liczba z t? chorob? i tak mala umieralnosc!Wstyd i hańba ,człowieku!I ty sie powołujesz na BOGA? NA religię? Twoja"wiara to szwabskie tvn i wyborcza" i z takimi jak ty nie dyskutuje !
5 miesięcy temu / Kama
 
Ja do p.Michała Szanowny Panie Bóg stworzył piękny świat dla nas i po to abyśmy mu oddawali cześć i chwałę, i modlili się do Niego w każdym miejscu, gdzie jesteśmy.Ten list zaś brzmi trochę jak histerycznie i nie ma nic wspólnego z wiarą jaką moim zdaniem oczekuje od nas BÓG lecz jest krytyką Prawa i Sprawiedliwości. Ludzie opamiętajcie się czy tragedia pandemii nie wystarczy byście otrzeźwieli i popatrzyli z miłością na BOGA LUDZI - nawet przeciwników politycznych. Panie Michale życzę Panu wszystkiego dobrego i dużo miłości do wszystkich ludzi, nawet przeciwników politycznych.
5 miesięcy temu / EWA
 
Szanowny panie Premierze!        l   Domagam się zaprzestania dyskryminacji mnie  ze względu na bycie przeze mnie wiernym Kościoła Katolickiego. Dyskryminacji powyższej  dopatruję się w uniemożliwieniu mi praktycznie realizacji praktyk religijnych które nie są wyłącznie zwyczajem ale są wyrazem wiary mojej oraz mojej małżonki. Dyskryminacja objawia się w wymogu aby w budynku kościoła znajdowało się nie więcej niż 5 osób  z wyłączenie  posługujących. Czy nie dostrzega pan absurdalności tego wymogu gdy w tym czasie w autobusach może być 30 osób a w sklepach 100 ?  Czy w sklepach,autobusach wirus się nie rozprzestrzenia ?  Dlaczego nie wprowadzono wymogu ilości osób w zależności od powierzchni obiektu sakralnego ?  Powyższe zarządzenia odbieram nie jako troskę o moje zdrowie ale atak na moją wiarę wprost! Za komuny władza marzyła o zamknięciu kościołów lub ograniczeniu ilości wiernych uczestniczących w nabożeństwach do minimum ale im się nie udało. Natomiast rząd Prawa i
5 miesięcy temu / Michał
 
cd4 Moją odpowiedzią na skalę odrzucenia religii na rzecz ideologii, relatywizm religijny i moralny, kłamstwo, agresję, profanację, bluźnierstwo, nazywanie mojej Nauki mową nienawiści, prześladowania ludzi wiernych prawdzie Objawionej jest epidemia. Oczekuję skruchy, pokuty, czynu. Jeśli wybieracie władze rządzące w oparciu o ideologie gotujecie sobie los gorszy niż epidemia i tu i w wieczności. To czyn będzie uprawniał do oczekiwania miłosierdzia. Miłosierdzie aby żyć jak dotychczas nie byłoby miłosierdziem . Bóg zawsze zsyła swoich proroków. Oto prawda głoszona przez jednego z nich Benedykta XVI który w 1986 roku jako prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary tak mówił ? Boże sądy, wielkie cierpienia, w które ludzkość się zanurza, nie są zagładą, lecz służą ratowaniu ludzkości?.
5 miesięcy temu / fidelis
 
cd3jeśli możliwe są nagrody to dlaczego nie może to dotyczyć kary. Bóg jest nieskończenie miłosierny ale też równocześnie nieskończenie sprawiedliwy -?za dobre wynagradza a za złe karze? Co Bóg nam chce powiedzieć przez pandemię? Epidemia jest znakiem Boga i taki jest przekaz podyktowany rozumem i Prawdą Objawioną, stanowiskiem Kościoła minionych wieków : Jestem waszym Bogiem to Ja stworzyłem świat i człowieka. Powołałem was do wieczności ze Mną. Każdemu z was stworzyłem możliwości aby ze mną pozostał w wieczności. Stworzyłem was wolnymi, aby was uwolnić poświęciłem własnego Syna na mękę i śmierć haniebną. Od początku jest wam wiadome iż bunt przeciwko Mnie prowadzi tam gdzie przebywają ci którzy pierwsi zbuntowali się, do piekła miejsca wiecznego potępienia. Wybierając ideologie wybieracie piekło.
5 miesięcy temu / fidelis
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 155 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.