DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Pandemia upadku czci do Najświętszego Sakramentu. Pobierz wyjątkową publikację

Pandemia upadku czci do Najświętszego Sakramentu. Pobierz wyjątkową publikację

W czasach tak zwanej pandemii koronawirusa wyszły na jaw zamysły wielu serc – wszak w sytuacjach wywołujących emocje, ludzie zaczynają… być szczerzy. W tych dniach dowiedzieliśmy się, jak silne i jak wpływowe jest polskie środowisko pragnące radykalnej zmiany naszej pobożności, a więc w sposobie przyjmowania Komunii Świętej.

 

Oto z ust licznych publicystów – ale i części duchownych – a także z łam całkowicie świeckich lewicowych gazet a nawet od niektórych polityków, dowiedzieliśmy się, że przystępowanie do Komunii Świętej w tradycyjny sposób (a więc na język) stanowi nieomal śmiertelne zagrożenie!  

 

Na nic zdały się tłumaczenia, że przecież przyjmowanie Komunii w promowany dziś sposób – a więc do ręki którą przed chwilą łapaliśmy za klamkę, ławkę czy klęcznik – radykalnie zwiększa ryzyko zarażenia. O zgrozo, musieliśmy to tłumaczyć nie tylko politykom, urzędnikom czy liberalnym dziennikarzom, ale także znacznej części wiernych – tak świeckich jak i duchownych! Trudno zatem oprzeć się wrażeniu, że progresiści w Kościele tylko czekali na taki moment jak epidemia, aby spróbować przymusić wszystkich polskich katolików do przyjmowania Komunii na rękę.

 

Spór o sposób przyjmowania Komunii trwa od kilkudziesięciu lat – do tej pory Polscy biskupi podchodzili do postulatów progresistów ze sporym dystansem (zgadzając się na przyjmowanie Komunii na rękę w ramach wyjątku, nikogo do tego nie zmuszając). Jako polscy katolicy, gdy porównywano nas z ostatkami wiernych na Zachodzie,  uchodziliśmy w tej kwestii za bardzo konserwatywnych i pobożnych!

 

Czy po pandemii to się nie zmieni?

 

Czy to możliwe, że polscy katolicy zapomnieli czym w rzeczywistości jest Najświętszy Sakrament? Że to rzeczywiste Ciało Chrystusa? Czy Cuda Eucharystyczne, którymi zechciał przemówić do nas Pan Bóg a które wydarzyły się na dwóch krańcach naszej Ojczyzny – w Sokółce i Legnicy – nie robią już na nas żadnego wrażenia? A przecież Pan chciał nam za pośrednictwem tych Cudów coś przekazać!

 

Czy w ogóle o tym pamiętamy? Czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla naszej pobożności? Czy rozmawiamy o tym między sobą, czy opowiadamy o tym naszym dzieciom? A przecież na każdej Mszy Świętej dzieje się największy z Cudów - Słowem więc Wcielone Słowo chleb zamienia w Ciało Swe, wino Krwią jest Chrystusową, darmo wzrok to widzieć chce. Tylko wiara Bożą mową pewność o tym w serca śle.


Niniejsza publikacja powstała by przypomnieć nam wszystkim, czym jest w rzeczywistości Najświętszy Sakrament. To żaden „opłatek”. To żaden „symbol”.

 

To On.

Bóg żywy.

Jezus Chrystus.

 

Tylko dopóki w to wierzymy – jesteśmy katolikami.

A więc ani kroku wstecz w walce o wieczną cześć wobec Niego.

 

Przed tak wielkim Sakramentem upadajmy wszyscy wraz!

 

 

Krystian Kratiuk

 

Kliknij TUTAJ, wesprzyj PCh24.pl i pobierz e-book


DATA: 2020-06-15 07:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

bo jezelimamy wiecej takich biskupow jak wczorajszy od dzieci co wyspiewal przed Obrazem M.Bozej Czestochowskiej o 21.OO hymn na czesc premiera oraz Szumowskiehgo to co sie dziwic ze niebawem bedzie poprawna Komunia internetowa i to przez gaze z woda utleniona w Kosciele
5 miesięcy temu / olek
 
Diecezja Warszawsko-Praska, parafia pw. św. Józefa Robotnika w Wołominie. Procesja wokół kościoła. Wybudowano jeden ołtarz na zewnątrz 1 - w kościele, 2 - na zewnątrz, 3 - ten sam na zewnątrz, 4 - w kościele. 90% wiernych w maskach, Komunia Święta na ręce.
5 miesięcy temu / jac
 
Wierni przyjmujący Komunię do ust, nie daj Boże na klęczkach, to wierni III kategorii. Kurialiści nie reagują na prośby wiernych. Pozostaje jazda do oddalonego Kościoła, gdzie kapłan wierzy w ukrytego pod postacią chleba i wina Chrystusa, albo rezygnacja z przyjęcia Komunii Św. Wciskanie nam, że branie Komunii do ust jest niehigieniczne to manipulacja niewiernych. Strzeżmy się profanacji Najświętszej Eucharustii." Upadnij na kolana ludu czcią przejęty, uwielbiaj swego Pana". Kapłanom polecam książkę Benedykta XVI I Kardynała Roberta Sarah " Z głębi naszych serc".Wiernym, ktorzy nie chcą łamać sumień Mszę Św. wg rytu łacińskiego. Tam jest sacrum. A komunię przyjmujemy przy balaskach na klęcząco i do ust. WSZYSCY!
5 miesięcy temu / Seniorka
 
Katolicy przyjmujący Komunię do ust są traktowani nie tylko jako katolicy drugiej kategorii, ale w ogóle poza jakąkolwiek kategorią w tych kościołach gdzie celebrans ogłasza: "Komunia udzielana jest na rękę". Czyli wiele osób zostaje pozbawionych komunii w ogóle.
5 miesięcy temu / Gość
 
Tabernakulum, czyli szafka służąca do przechowywania Komunii świętej dla chorych posiadało w historii różne formy i różne znaczenie. Pierwotnie Ciało Chrystusa przechowywano w domach prywatnych, tam gdzie była odprawiana Msza święta, potem w mieszkaniu kapłana, obok kościoła. Od VIII wieku, skrzynkę do przechowywania Eucharystii, ustawiano na ołtarzu, lub zawieszano nad nim. Wiszące tabernakula często miały kształt gołębia. Potem zaczęto umieszczać tabernakula w bocznych ścianach kościoła, a w okresie gotyku w wolno stojących filarach. Od XV wieku w Hiszpanii i we Włoszech przyjął się zwyczaj umieszczania tabernakulum w głównym ołtarzu. Tak jest praktycznie do dnia dzisiejszego.Tabernakulum służyło do przechowywania Eucharystii, którą zanoszono do chorych. Właściwie aż do późnych wieków średnich nie było mowy o adoracji Chrystusa Eucharystycznego w tabernakulum. Właściwą adoracją było przyjmowanie Komunii świętej w czasie Eucharystii...
5 miesięcy temu / dsdfsd
 
DZIS INFORMACJE O GROZIE WZROSTU CHOROBY 600 szt.jutro bedzie wyzej i wiecie co dalej?Decyzja zapadla zadnych procecji odwolac BOZE CIALO a dalej pewne odwolanie wyborow i mamy serial jak z wiecznym studentem.Musi tak byc bo zdobytej wladzy po objawieniu juz swoich zamiarow sie nie oddaje
5 miesięcy temu / zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.