DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Panama: zamordowano hiszpańskiego księdza

Panama: zamordowano hiszpańskiego księdza
fot.cinacchi/sxc.hu
#MORDERSTWO    #ŚMIERĆ    #KSIĄDZ    #PANAMA    #NAPAD    #PLEBANIA

Jego ciało znaleziono przy wejściu do rezydencji emerytowanego biskupa Colon Carlosa Marii Arizy Bolea. Trudno dziś jednoznacznie wskazać, że był to typowy napad. Doszło do niego w biały dzień, około godziny 13. Na ciele zabitego księdza znaleziono wiele ran kłutych i innych obrażeń. Ucierpiała także jedna z pracownic rezydencji. Kobieta widząc, że oboje z księdzem nie poradzą sobie z agresywnym napastnikiem, zaczęła wzywać rozpaczliwie pomocy. W czasie napadu nikogo jednak w pobliżu nie było. Na szczęście życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Ksiądz Teofilo Rodrigez, przyjaciel zabitego duchownego: - Jesteśmy mocno zaniepokojeni coraz częstszymi napadami, grabieżami, zwykłym chuligaństwem, zjawisk, które coraz dotkliwiej dotykają Panamę.

 

Nie są znane motywy zabójstwa hiszpańskiego kapłana. Policja panamska podejrzewa, że napastnik wiedział, iż w rezydencji znajduje się wiele cennych przedmiotów, ale nie spodziewał się tam akurat księdza Gomeza.

 

Ks. Gomez był proboszczem jednej z parafii na obrzeżach miasta Colon. Był  dyrektorem drukarni. Wspomagał również w posłudze duszpasterskiej znacznie starszego od siebie hierarchę.


Arcybiskup stolicy Panamy Jose Domingo Ulloa Mendieta wyraził głęboki ból po otrzymaniu wiadomości o śmierci księdza Gomeza.  - Musimy się wszyscy zastanowić i włączyć do współpracy, aby powstrzymać taką przemoc i zabójstwa, których jesteśmy świadkami”– powiedział arcybiskup Mendieta.

 

 

ChS

Źródło: newsru.com, Fides

DATA: 2013-11-06 10:29
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.