DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


oczywiście, że to Chrystus jest Skałą, Głową, Władcą Kościoła. Kościół to Mistyczne Ciało Chrystusa i Piotr jest WIDZIALNĄ GŁOWĄ/ZNAKIEM tego Mistycznego Ciała Chrystusa. Kto chce "ściąć głowę" tego Mistycznego Ciała Chrystusa... chce zabić CAŁE MISTYCZNE CIAŁO..... Każda, najmniejsza nawet instytucja rodzina,wioska, przedszkole, sklepik ma swoją "głowę=dyrektora"...bez głowy jest tylko chaos....nie ma KOŚCIOŁA bez Głowy...mogą być tylko kościółki/sekty
4 miesiące temu / Kocham Kości
 
Nawet nie trzeba zaglądać do greki żeby wiedzieć ze skalą nie jest Piotr, a Jezus Chrystus, wystarczy czytać Biblię. Weźmy na przykład przypowieść o budującym dom swój na skale i na piasku. Kogo Pann Jezus ma na myśli? Piotra czy siebie? Odpowiedz jest oczywista, siebie. Czy np w 1Piotra 2:7-8, lub 1 Koryntian 10:4 Jak widzisz cała Biblia twierdzi że skałą jest Jezus Chrystus i On jest głową Kościoła.
4 miesiące temu / @Grzegorz
 
Ale Piotr jest zastępcą Chrystusa Skały, Jego reprezentantem na Ziemi.
4 miesiące temu / Krzysztof
 
@Djera "ty jesteś Piotr czyli kamień, a na tej skale czyli Jezus Chrystus, zbuduje Kościół mój. .." - to jest gramatycznie niepoprawne. Swiety Piotr jest kamyczkiem jako czlowiek, ale skala, ktora czyni Jezus.
4 miesiące temu / Grzegorz
 
Masz prawo to przyjąć. Jednak jak siegniesz do greki to juz takie oczywiste nie bedzie. Cala Biblia skupia się na skale, fundamencie, którym jest Jezus Chrystus.
4 miesiące temu / @Krzysztof
 
Djera - tak jest w Biblii Tysiąclecia jak autor cytuje. Przyjmijmy to z pokorą.
4 miesiące temu / Krzysztof
 
Dlatego też Kościół...potrzebuje władzy, a sprawuje ją właśnie Biskup Rzymu. Władzę nad Kościołem sprawuje Pan Jezus i żaden inny człowiek. "Ty jesteś Piotr czyli Skała, i na tej Skale zbuduję Kościół mój," A powinno być ty jesteś Piotr czyli kamień, a na tej skale czyli Jezus Chrystus, zbuduje Kościół mój. ..
4 miesiące temu / Djera
 
No i jeszcze jedna konsekwencja zakusów judaszystów, bo jeżeli Papież pozbawia sam siebie władzy to oczywistym jest, że w konsekwencji tej władzy pozbawia wszystkich Biskupów na Ziemi, bo niby skąd mają ją otrzymywać?! To temat na kolejne rozdzieranie szat przed Bożym Majestatem, wobec totalnej bezsilności naszych, ludzkich wysiłków aby zamknąć kłamliwe usta!
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
Jak można PAMIĘTAĆ o czymś o czym NIE WIELE SIĘ WIE , czego nie UCZONO , co przez lata PERNAMENTNIE EWOLUOWAŁO więc nie nadawało się do przekazania prostym wiernym bo i tak by nie zrozumieli a może nawet się zgorszyli i odeszli. Szczególnie było to widoczne za pontyf. naszego P., który był blisko ludzi i mówił do każdej grupy wiernych innym językiem jakby były dwie wspólnoty : jedna wyedukowana, posoborowa inteligentna a druga prosta , tradycyjna. Ci wyedukowani przez Tygodnik Powszechny z Ks. Bonieckim , Bp. Życińskim, Pieronkiem , Gocłowskim mieli >swoje< tematy i swoje ODPOWIEDZI a ci prości pośpiewali, popłakli, poklaskali i pozostali na modlitwie i GŁĘBOKIEJ NIEWIEDZY. Wszyscy byli ZADOWOLENI i dla każdej grupy WIERNYCH modernistów czy tradycjonalistów to BYŁ ICH PAPIEŻ.
4 miesiące temu / iskierka
 
akurat w dobie kryzysu zachęcanie ludzi do studiowania historii papiestwa to ryzykowna sprawa
4 miesiące temu / chichot
 
Nie człowiek ustanowił urząd Papieża, więc i żaden człowiek nie może go zlikwidować! Może judaszyć na wszelkie sposoby, ale go nie zlikwiduje. Może go ośmieszać, ale jak Pana Jezusa obnażenie nie ośmieszyło, tak i plugawienie tego urzędu niczego mu ująć nie zdoła. Na tronach muchy też siadają, czy to pozbawia Tron swej godności?! Próżno trudzi się człowiek gdy mu Łaska Boża nie towarzyszy. Próżne każde jego słowo, każdy czyn, każdy gest nawet - zaowocują na końcu tym z czego czerpał swe natchnienia i to bez najmniejszego błędu, bo Sprawiedliwość Boga jest doskonała!
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
więcej o wkładzie POLSkich katolików w dzieje Kościoła! :-
4 miesiące temu / Janusz
 
i to pisze POLAK?
4 miesiące temu / Janusz
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kont[email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.