DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Pamięć zdeptana butem

Pamięć zdeptana butem

Podsycana przez salonowe media agresja wymierzona w środowiska patriotyczne znajduje swój odzew w coraz częściej powtarzających się aktach wandalizmu. Najnowszą odsłonę tego seansu nienawiści wobec kultywujących pamięć historyczną stanowi zniszczenie wystaw poświęconych Żołnierzom Wyklętym w Warszawie i we Wrocławiu.


Wystawy zostały przygotowane w związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedsięwzięcie jest realizowane pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.


Elementem tego projektu są wystawy plenerowe znajdujące się w Warszawie na placu Zamkowym i we Wrocławiu na Starym Mieście. Niestety, pierwszej nocy 1-2 marca w Warszawie trzy stojaki wywrócono, w tym jeden zniszczono wraz z planszami. Zostały one połamane. Były na nich ślady butów, zatem trudno sobie wyobrazić, żeby nie było to zamierzone działanie – zauważa Michał Dworczyk, przewodniczący Fundacji Wolność i Demokracja.


Wandale uderzyli ponownie w nocy z 5 na 6 marca. We Wrocławiu wszystkie osiem stojaków – czyli 16 plansz – zostało wywróconych. Jedna z nich uległa zniszczeniu.


Nie są to jedyne przykłady aktów wandalizmu wymierzonego przeciwko uwierającej wielu historii antykomunistycznego oporu. Trudno jednak zaklasyfikować te działania jako zwykły wandalizm. Barbarzyńcy z farbą, nożami i bardzo twardymi podeszwami uderzają w ściśle określone miejsca, wybrane nieprzypadkowo. Kilka tygodni upłynęło od oblania farbą popiersia i postumentu pomnika sanitariuszki AK Danuty Siedzikówny „Inki”, zamordowanej przez komunistycznych oprawców. Pod koniec lutego, także w Krakowie, antyaborcyjna wystawa prezentowana na terenie  kościoła Świętych Apostołów Piotra, została pocięta nożami przez „nieznanych sprawców”.


W okresie Świąt Bożego Narodzenia doszło do kilku profanacji szopek. Te tak ściśle związane z obchodami świąt miejsca, padały ofiarą podpaleń, kradzieży oraz dewastacji.


Pamięć historyczna uwiera, ponieważ przypomina o przeszłości. Także tej, o której wielu chciałoby zapomnieć, gdyż pokazuje ich prawdziwą twarz, a ich karierę i osiągnięcia stawia w zupełnie innym świetle. Wiara i prawda o aborcji również przeszkadza. Wskazując na moralny upadek świata, który odwrócił się od Boga i przyzwala na mordowanie bezbronnych, nierzadko chorych dzieci.


Wystawy te są także wyraźnym głosem sprzeciwu i wyrazem troski o losy Polski. Kraju, w którym wciąż zbrodniarze są patronami ulic i szkół, a prawo dopuszcza bezkarne mordowanie nienarodzonych. Dlatego też wzbudzają taką agresję.Źródło: "Nasz Dziennik"

luk


zdj. I. Gosiewska Stow. Odra-Niemen


DATA: 2013-03-07 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie będzie wolnej Polski bez wyplenienia lewactwa.
ponad 7 lat temu / Stefciu
 
A to ciekawe dlaczego służby miejskie nie interweniowały, bo wrocławski rynek jest monitorowany.
ponad 7 lat temu / Marek
 
To tylko kolejne potwierdzenie, że dzieło Żołnierzy Niezłomnych nie zostało dokończone... raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę...
ponad 7 lat temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.