DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Pamięć o polskich bohaterach zastąpiona czerwoną propagandą. Komuniści wrócili w 2019 [OPINIA]

Pamięć o polskich bohaterach zastąpiona czerwoną propagandą. Komuniści wrócili w 2019 [OPINIA]

To co stało się udziałem części samorządowców Platformy Obywatelskiej nie znajduje określenia w języku ludzi kulturalnych. Z Białegostoku zniknie ulica „Łupaszki”, a w Żyrardowie zabraknie miejsca dla generała „Nila”. O ile w przypadku stolicy Podlasia nie przeszła propozycja „100 – lecia praw kobiet”, to w Żyrardowie ul. im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila” zostanie zastąpiona… ul. Jedności Robotniczej. Takie rzeczy w Polsce A.D. 2019.

 

Po ostatnich wyborach samorządowych i zmianie układu sił w radzie miasta Białystok, samorządowcy reprezentujący mniejszość białoruską zgłosili projekt uchwały znoszący imię ulicy „Łupaszki”. Chcieli aby dostała ona nową nazwę -  „100 - lecia Praw Kobiet". Taką samą nazwę ulicy zaproponowała wcześniej władzom miasta, w petycji, skrajna organizacja feministyczna - Ogólnopolski Strajk Kobiet.

 

Ostatecznie głosami Platformy Obywatelskiej i Forum Mniejszości Podlasia przegłosowano, że miejsce polskiego bohatera zajmie ul. Podlaska. Tym samym major Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” – parafrazując słowa Kajetana Rajskiego, redaktora naczelnego kwartalnika Wyklęci – został ponownie wyklęty.

 

Dużo bardziej niepokojąco wygląda sytuacja w Żyrardowie. Radni PO przegłosowali zastąpienie ulicy im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila”, niosącym jednoznaczne konotacje pojęciem „jedności robotniczej”.

 

Lewicowy OKO.Press przekonuje, że nie ma w tym nic bulwersującego, gdyż pojęcie „jedność robotnicza” odnosi się do socjalistycznej, przedwojennej tradycji Żyrardowa. Tak samo można powiedzieć, że dzisiaj swastyka to hinduski symbol szczęścia. Jest to wyjątkowo bezczelna i ohydna manipulacja. Termin został spopularyzowany nie przez żyrardowskich robotników, ale komunistyczne władze; nazwę Jedności Robotniczej nadano ulicy w Żyrardowie DLA UCZCZENIA odbywającego się 15-21 grudnia 1948 r. tzw. zjazdu zjednoczeniowego PPR i satelickiej PPS, gdzie ogłoszono utworzenie komunistycznej PZPR.

 

Już od biedy można by zrozumieć argumentację odnoszącą się do socjalistycznej i przedwojennej tradycji „jedności robotniczej”. Ale zastępowanie tą nazwą ulicy im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila” jest jawną kpiną z poświęcenia i samej śmierci polskiego bohatera. Oto bowiem szef Kedywu zginął właśnie z rąk komunistycznych oprawców w 1953 r. – przedstawicieli TEJ SAMEJ władzy, która nadawała nazwę Jedności Robotniczej. Co więcej, Sowieci ze znaną sobie praktyką pohańbienia ofiary, odmówili „Nilowi” nawet wykonania ostatniej prośby – jako oficer prosił o egzekucję za pomocą strzału z pistoletu. Zamiast tego został powieszony. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że spadkobiercy i potomkowie przedstawicieli tej myśli ideowej mszczą się na generale po jego śmierci.

 

Ciężko zrzucać odpowiedzialność za tę decyzję na karb niewiedzy historycznej i dyletanctwa żyrardowskich samorządowców Platformy. W tym miejscu wypada zgodzić się z Tomaszem Jaskółą, który przekonuje, że w zachowaniu radnych PO uwydatniło się to samo sowieckie barbarzyństwo co w latach ’40 i ’50 XX w.: „Dziś wasze wnuki, dzieci czy to genetyczne czy tez ideologiczne zachowują się tak samo, dlatego jesteście naroślą, nowotworem, który nie należy do społeczności Polaków” – przekonuje poseł Kukiz ’15. „Sowieccy ludzie. Nic to, że założyliście garnitury, macie doktoraty, wielkie firmy. Na waszych karierach jest krew Bohaterów (…) Co z tego że należycie do jakiejś tzw. Elity. Ten sam sznyt drobnego złodzieja, czy rzezimieszka i tak wychodzi z dobrze skrojonego garnituru. Należy wam to przypominać. Ciągle przypominać” – podkreśla.

 

Piotr Relich

 

Zobacz także:


DATA: 2019-11-05 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odpowiem słowami pissuarów, kto ma większość ten robi co chce. Dotyczy to obu stron barykady, nie tylko poddanych feudała Żoliborskiego. Tak działa demokracja.
10 miesięcy temu / mayok
 
W temacie ulicy Fieldorfa/Jedności artykuł manipuluje. To nie tak, że Nilowi zabierana jest ulica, żeby dać Jedności Robotniczej. Ulica Jedności została błędnie "zdekomunizowana" rok temu i teraz po prostu zmiana jest odkręcana- bo po prostu była dokonana niezgodnie z prawem. Natomiast ulica "Nila" w Żyrardowie będzie tylko w innym miejscu, i tego nawet "Radni PO" nie kwestionują.
10 miesięcy temu / Metzgermaister.
 
Komuniści wrócili ?, ale przecież oni nigdy nie odeszli ! Porozumienie z 1989 r. "chamów" z "żydami" to gwarantuje. Wszystkie rządy wybrane ? po 1989 reprezentują interesy żydowskie a nie polskie narodowe. Także i PiS który tylko retoryką udaje Polaków. Polakom widocznie zależy aby stać się w obywatelami 2 i 3 kategorii w nieswoim kraju jak Palestyńczycy w Palestynie. Jakaś wrodzona mentalność bycia niewolnikiem czy co ?.
10 miesięcy temu / Johnny
 
Ehh, co z tą Polską, prawica i lewica tak na siebie plują i nie widzą nic dobrego po drugiej stronie i szerzą nienawiść. Do jasnej ciasnej, miłujcie się kochani!
10 miesięcy temu / Kolin
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.