DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Pamięć o polskich bohaterach zastąpiona czerwoną propagandą. Komuniści wrócili w 2019 [OPINIA]

Pamięć o polskich bohaterach zastąpiona czerwoną propagandą. Komuniści wrócili w 2019 [OPINIA]

To co stało się udziałem części samorządowców Platformy Obywatelskiej nie znajduje określenia w języku ludzi kulturalnych. Z Białegostoku zniknie ulica „Łupaszki”, a w Żyrardowie zabraknie miejsca dla generała „Nila”. O ile w przypadku stolicy Podlasia nie przeszła propozycja „100 – lecia praw kobiet”, to w Żyrardowie ul. im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila” zostanie zastąpiona… ul. Jedności Robotniczej. Takie rzeczy w Polsce A.D. 2019.

 

Po ostatnich wyborach samorządowych i zmianie układu sił w radzie miasta Białystok, samorządowcy reprezentujący mniejszość białoruską zgłosili projekt uchwały znoszący imię ulicy „Łupaszki”. Chcieli aby dostała ona nową nazwę -  „100 - lecia Praw Kobiet". Taką samą nazwę ulicy zaproponowała wcześniej władzom miasta, w petycji, skrajna organizacja feministyczna - Ogólnopolski Strajk Kobiet.

 

Ostatecznie głosami Platformy Obywatelskiej i Forum Mniejszości Podlasia przegłosowano, że miejsce polskiego bohatera zajmie ul. Podlaska. Tym samym major Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” – parafrazując słowa Kajetana Rajskiego, redaktora naczelnego kwartalnika Wyklęci – został ponownie wyklęty.

 

Dużo bardziej niepokojąco wygląda sytuacja w Żyrardowie. Radni PO przegłosowali zastąpienie ulicy im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila”, niosącym jednoznaczne konotacje pojęciem „jedności robotniczej”.

 

Lewicowy OKO.Press przekonuje, że nie ma w tym nic bulwersującego, gdyż pojęcie „jedność robotnicza” odnosi się do socjalistycznej, przedwojennej tradycji Żyrardowa. Tak samo można powiedzieć, że dzisiaj swastyka to hinduski symbol szczęścia. Jest to wyjątkowo bezczelna i ohydna manipulacja. Termin został spopularyzowany nie przez żyrardowskich robotników, ale komunistyczne władze; nazwę Jedności Robotniczej nadano ulicy w Żyrardowie DLA UCZCZENIA odbywającego się 15-21 grudnia 1948 r. tzw. zjazdu zjednoczeniowego PPR i satelickiej PPS, gdzie ogłoszono utworzenie komunistycznej PZPR.

 

Już od biedy można by zrozumieć argumentację odnoszącą się do socjalistycznej i przedwojennej tradycji „jedności robotniczej”. Ale zastępowanie tą nazwą ulicy im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila” jest jawną kpiną z poświęcenia i samej śmierci polskiego bohatera. Oto bowiem szef Kedywu zginął właśnie z rąk komunistycznych oprawców w 1953 r. – przedstawicieli TEJ SAMEJ władzy, która nadawała nazwę Jedności Robotniczej. Co więcej, Sowieci ze znaną sobie praktyką pohańbienia ofiary, odmówili „Nilowi” nawet wykonania ostatniej prośby – jako oficer prosił o egzekucję za pomocą strzału z pistoletu. Zamiast tego został powieszony. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że spadkobiercy i potomkowie przedstawicieli tej myśli ideowej mszczą się na generale po jego śmierci.

 

Ciężko zrzucać odpowiedzialność za tę decyzję na karb niewiedzy historycznej i dyletanctwa żyrardowskich samorządowców Platformy. W tym miejscu wypada zgodzić się z Tomaszem Jaskółą, który przekonuje, że w zachowaniu radnych PO uwydatniło się to samo sowieckie barbarzyństwo co w latach ’40 i ’50 XX w.: „Dziś wasze wnuki, dzieci czy to genetyczne czy tez ideologiczne zachowują się tak samo, dlatego jesteście naroślą, nowotworem, który nie należy do społeczności Polaków” – przekonuje poseł Kukiz ’15. „Sowieccy ludzie. Nic to, że założyliście garnitury, macie doktoraty, wielkie firmy. Na waszych karierach jest krew Bohaterów (…) Co z tego że należycie do jakiejś tzw. Elity. Ten sam sznyt drobnego złodzieja, czy rzezimieszka i tak wychodzi z dobrze skrojonego garnituru. Należy wam to przypominać. Ciągle przypominać” – podkreśla.

 

Piotr Relich

 

Zobacz także:


DATA: 2019-11-05 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odpowiem słowami pissuarów, kto ma większość ten robi co chce. Dotyczy to obu stron barykady, nie tylko poddanych feudała Żoliborskiego. Tak działa demokracja.
6 miesięcy temu / mayok
 
W temacie ulicy Fieldorfa/Jedności artykuł manipuluje. To nie tak, że Nilowi zabierana jest ulica, żeby dać Jedności Robotniczej. Ulica Jedności została błędnie "zdekomunizowana" rok temu i teraz po prostu zmiana jest odkręcana- bo po prostu była dokonana niezgodnie z prawem. Natomiast ulica "Nila" w Żyrardowie będzie tylko w innym miejscu, i tego nawet "Radni PO" nie kwestionują.
6 miesięcy temu / Metzgermaister.
 
Komuniści wrócili ?, ale przecież oni nigdy nie odeszli ! Porozumienie z 1989 r. "chamów" z "żydami" to gwarantuje. Wszystkie rządy wybrane ? po 1989 reprezentują interesy żydowskie a nie polskie narodowe. Także i PiS który tylko retoryką udaje Polaków. Polakom widocznie zależy aby stać się w obywatelami 2 i 3 kategorii w nieswoim kraju jak Palestyńczycy w Palestynie. Jakaś wrodzona mentalność bycia niewolnikiem czy co ?.
6 miesięcy temu / Johnny
 
Ehh, co z tą Polską, prawica i lewica tak na siebie plują i nie widzą nic dobrego po drugiej stronie i szerzą nienawiść. Do jasnej ciasnej, miłujcie się kochani!
6 miesięcy temu / Kolin
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.