DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Pamela Geller: Polacy to "potomkowie nazistowskich oprawców"

Pamela Geller: Polacy to "potomkowie nazistowskich oprawców"
By Antony Stanley from Gloucester, UK (Auschwitz Uploaded by russavia) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Amerykańska publicystka pisząca niedawno o antysemityzmie szalejącym w Europie ostrzega przed… polskimi „antysemitami” pracującymi w Muzeum Auschwitz – Birkenau. „Ta chwila w życiu żydów powinna być otaczana szacunkiem przez potomków nazistowskich oprawców. Zamiast tego, pobożni żydzi są aresztowani. To ohydne. Dumni żydzi nie są już bezpieczni w Auschwitz” – twierdzi Geller.


Analizując propalestyńskie manifestacje we Francji Pamela Geller ostrzegała przed europejskim antysemityzmem, twierdząc przy tym, że zagłada Żydów była wspólnym projektem Europy, a realizowali go także francuscy i polscy (!) naziści. Tym razem Geller pisze o współczesnych Polakach jako o… dzieciach „nazistowskich oprawców”.


Aktywistka i dziennikarka pracująca w przeszłości dla „New York Daily News” i „The New York Observer” postanowiła skomentować incydent, do jakiego doszło w Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jak podkreślają przedstawiciele muzeum, grupa Żydów zablokowała dostęp do dawnego krematorium, co stanowiło poważny problem dla innych zwiedzających i przewodników. Członkowie tej grupy głośno śpiewali i nie reagowali na polecenia wydawane przez pracowników muzeum i ochronę. Kiedy kierownik grupy – rabin Rafi Ostroff – odmówił reakcji i zaprezentowania dokumentów, muzealnicy wezwali policję. Rabin dalej twierdził, że dokumentów nie posiada, policjanci dokonali więc przeszukania. Odnaleźli dokumenty i wypisali mandat za zakłócanie porządku publicznego.


Według Pameli Geller do zatrzymania doszło, ponieważ członkowie grupy… śpiewali taką samą pieśń, co Żydzi tuż przed śmiercią w obozie. To nieprawda. Ta pieśń jest regularnie wykonywana przez grupy poznające dawny niemiecki kompleks obozowy. W tym przypadku członkowie grupy Ostroffa uniemożliwili poznawanie obozu innym, ignorowali też polecenia pracowników.


Amerykanka żydowskiego pochodzenia, zaangażowana w obronę izraelskiej polityki, twierdzi, że rabin został aresztowany przez Polaków - „potomków nazistowskich oprawców”. To także nieprawda. Do żadnego aresztowania nie doszło, Rafi Ostroff został jedynie ukarany mandatem – podkreśla biuro prasowe muzeum.


Materiał opatrzony został fotomontażem zestawiajacym aresztowanie w czasie Drugiej Wojny Światowej z interwencją polskiej policji. Przed zapoznaniem się z samą treścią artykułu szkalującego muzeum i Polaków czytelnicy serwisu natrafiają na zdjęcie Alaina Sorala - "niesławnego kłamcy oświęcimskiego i przyjaciela Dieudonné". Sorel, jak i mężczyzna na prezentowanym obok zdjęciu, wykonuje gest quenelle - interpretowany jako rodzaj "odwróconego" „sieg heil”.


Antypolonizm w Stanach Zjednoczonych ma się dobrze.Źródło: pamelageller.com

mat


DATA: 2014-08-08 08:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeżeli Pamela Geller ma taki poziom wykształcenia jak jeden ze studentów amerykańskich, który miał pretensje do Polaków, że nie pikietowali pod budynkami gestapo, by ci zmienili zachowanie i postępowanie wobec aresztowanych, to trzeba tej kobiecie serdecznie współczuć. Coraz więcej prymitywów zaczyna się bezmyślnie mądrzyć robiąc społeczną krzywdę.
ponad 4 lata temu / marekb54
 
Ciekaw jestem, jaka by była reakcja na odpowiedź jakiegoś polskiego patriotycznego prezydenta który by powiedział: tak, zdarzało się że Polacy zabijali Żydów, gdyż ci kolaborowali z Sowietami przeciwko Polsce w czasie wojny jak i po. To Żydzi zaczęli mordować Polaków, a Polacy się bronili. Co mnie obchodzi oburzenie "Zachotu", który będzie głosić że Polacy to biologiczni antysemici. Judeofilia dla Polski jest niezywkle szkodliwa, każdy z nas odczuwa skutki tych, którzy byli w przeszłości zbyt pobłażliwi dla Żydów. Jest tyle innych krajów na świecie, z którymi Polska mogłaby prowadzić bardziej przyjacielską politykę zagraniczną niż z USA, UK itp. Szkoda trochę, że polscy patrioci, głownie z AK zamiast zaatakować żydów za ich morderstwa bronią się tłumacząc że: "Przecież to Niemcy zabijali Żydów" albo "przecież przypadki antysemityzmu absolutnie tępiono (co w mojej opinii było działaniem na ręke żydostwu)". Polacy w historii byli zbyt dobrzy dla żydów, jestem ciekawy
ponad 5 lat temu / koteq
 
dla tych co sa ciekawi gdzie pisze o tym tu jest jej strona pamelageller.com
ponad 5 lat temu / ola
 
I co dalej? Tak sobie poczytamy, powkurzamy się i... ? i już ? No to sobie antypolonizm kwitnie , bo nikt tam na miejscu, nikt z Polonii nie zareaguje... nie pójdzie z plakatem, nie zrobi wystawy nie wyjdzie na ulice i nie zacznie krzyczeć że to kłamstwo!Tacy jesteśmy potulni i grzeczni,tacy najedzeni, że byle zakłamana kreatura może pluć nam w twarz. Na reakcje rządu polskiego nie mamy co liczyć. Oni są zajęci korytem.
ponad 5 lat temu / Polka
 
A konkretnie gdzie ona to twierdzi? Bo chcialbym odpowiedziec.
ponad 5 lat temu / DonJose
 
Antypolonizm w Stanach Zjednoczonych ma się dobrze? No ale przecież to są wasi ukochani sojusznicy, przed którymi klękacie parę razy dziennie i których rozkazy wykonujecie w podskokach - czy są to obozy tortur, czy agresja na Irak i Afganistan, czy błazenada Kaczyńskiego w Gruzji, czy popieranie banderowców i przewodzenie antyrosyjskiej krucjacie. Zła jest tylko Rosja, a USA są boskie i tak was kopią w zęby. Raczej należałoby powiedzieć nie w zęby, tylko w kołtuńskie polskie oblicza.
ponad 5 lat temu / Bohdan Piętka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.