24 lipca 2020

Gorszący „retweet” arcybiskupa Paglii – postępowy duchowny odpowiada na krytykę

(Abp Vincenzo Paglia. By Fotos Presidencia El Salvador, via Wikimedia Commons lic. [CC0] [ https://creativecommons.org/choose/zero/ ] )

Arcybiskup Vincenzo Paglia broni swej decyzji o opublikowaniu gorszącego posta na Twitterze. Tymczasem nawet internetowy gigant zwrócił uwagę na potencjalnie wrażliwe treści w nim zawarte. To nie pierwszy wybryk hierarchy zajmującego się formalnie etyką seksualną.

 

„Zdjęcie, jak to zostało mocno podkreślone w artykułach, które ukazały się na ten temat, przedstawia katolicki model rodziny i nie zawiera nic erotycznego, niejednoznacznego ani niewłaściwego” – napisał arcybiskup Paglia na swojej stronie internetowej.

Wesprzyj nas już teraz!

 

To odpowiedź na falę krytyki, jaka spotkała arcybiskupa po opublikowaniu na Twitterze postu przedstawiającego wizerunek nagiego mężczyzny i nagiej kobiety w otoczeniu nagich dzieci.

 

Pierwotnie post ukazał się na profilu Instytutu Jana Pawła II i wpisywał się w promocję spotkania z reżyserem Alessandro D’Alatrim. Jego film z 2002 roku wykorzystuje się „we wszystkich kursach przedmałżeńskich” – twierdzi administracja twitterowego profilu instytutu. Choć części intymne w większości były niewidoczne, to materiał wzbudził zgorszenie. Twitter oznaczył zdjęcie jako „potencjalnie zawierające wrażliwe treści”.

 

W efekcie „retweet” zdjęcia na profilu arcybisupa Paglii stał się niedostępny. Jednak wciąż znajduje się tam link, za pomocą którego można przenieść się do oryginalnego posta na stronie Instytutu. Tam też gorszący post jest dostępny dla osób, które potwierdzą, że chcą go zobaczyć mimo ostrzeżenia Twittera.

 

Arcybiskup Vincenzo Paglia został mianowany w 2017 roku głową Papieskiej Akademii Życia. Objął także funkcję wielkiego kanclerza Instytutu Małżeństwa i Rodziny Jana Pawła II. To nie pierwszy kontrowersyjny wyczyn duchownego, który powinien dawać przykład czystości.

 

Media donosiły o zleceniu przezeń w 2007 roku malowideł w diecezji Terni-Narni-Amelia we włoskiej Umbrii. Zawierają one treści homoseksualne i transgenderowe. Przedstawiają również prostytutki i handlarzy narkotyków.

 

Jedno z malowideł ukazuje obnażonego Chrystusa. Inne pokazuje samego arcybiskupa przytulającego się do innego mężczyzny.

 

Źródła: lifesitenews.com / onepeterfive.com

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 133 333 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram