DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Szanowny Panie minarchisto- Niech Pan pokaże co Pan intelektualnie i analitycznie potrafi.Bo jak na razie jest Pan na poziomie ulicznego hip-hopu.Krytykować jest też potrafię.Zobolało pana że ktoś potrafi myśleć.Niech pan też zacznie to nie boli.Poza tym nie cytuj pan biblii bo widać z tekstu że bliżej panu do strażnika z rakowieckiej 1945 roku niż do osoby posiadającej łaskę wiary.
ponad 7 lat temu / DZIKI
 
Pan profesor jest jednym z najwybitniejszych intelektualistow w Polsce. Prosze o wiecej materialu z udzialem profesora!
ponad 7 lat temu / Taw
 
Faryzeusze też byli "uczeni w piśmie" tj. Pan Panie Dziki, a jakoś nie zyskali sobie tym zasłanianiem się Biblią przychylności Naszego Zbawiciela. Również AntyChryst będzie zwodził ludzi pod postacią wielce pobożnego proroka (mała próbka jego gierek została Nam zaprezentowana w produkcji filmowej "11-11-11" z 2011 roku), także proszę sobie oszczędzić tej "świętoszkowatości", bo bynajmniej nie niesie ona ze sobą żadnych dobrych owoców, a jedynie puste krytykaństwo jak najbardziej rozsądnego toku rozumowania Pana Bartyzela (a że nie fanatycznie sekciarskiego, to tym lepiej, gdyż "świętobliwie" masońskich zawodzeń w stylu Dziwisza Nam tutaj nie potrzeba).
ponad 7 lat temu / minarchista
 
Klasyczny liberalizm po Bożemu stoi na stanowisku obrony Wolnej Woli człowieka i wszelkim "konserwatywnym" dyletantom ekonomicznym radzę sięgnąć po książkę Pana Michalkiewicza pt. "Dobry "zły" liberalizm", skoro jak widać nie zrozumieli nawet pozycji Pana Bartyzela pt. "W gąszczu liberalizmów".
ponad 7 lat temu / minarchista
 
Recepta prosta , trzeba budować prawicę teistyczną opartą na racjonalnym języku duchowym . Dziś mamy zlewaciałe oświeceniowe partię prawicy, z jednej strony lewacki socjalizm PiS z drugiej liberalną heretycką wolność.
ponad 7 lat temu / malok
 
Szanowny Panie ,,Chłopiezewsi,, oby nie z WSI. Jak by nie było jesteśmy ludżmi skarzonymi myśleniem przyrodniczym , fizykalno-postrzegawczym niedopuszczamy do naszego systemu myślowego innych nauk głebiej wyjaśniających procesy społeczne i myślowe. Chociażby filozofii klasycznej i teologii dogmatycznej. To jest nasze nieszczęście bo ono buduje teorie a następnie praktykę teoriopoznawczą czego dobitną ofiarą i nieszczęśnikiem jest prof.Bartyzel. Opartą tylko na postrzeganiu zjawisk. Warto w tym miejscu wrócić do poglądów obrońcy prawdziwej europy Ignacego de Loyoli . Zupełnie mnie Pan nie zrozumiał nie mówię o lenistwie ale o wszechobecnym nihilizmie w myśleniu. Jeżeli ktoś zapoznał się z logiką to doskonale wie że coś z czegoś wynika. Doradzałbym zadbać o kształtowanie myślenia i to najlepiej w nurcie chrześcijańskim.
ponad 7 lat temu / DZIKI
 
Niestety, ale Pan profesor ma rację. Nie widzę w wypowiedzi nihilizmu, raczej realizm sytuacji. Tylko realna ocena rzeczywistości pozwala na podjęcie adekwatnych działań. Pan Dziki myśli, że to wszystko jest z lenistwa? Ja myślę, że dobro jest trudne, ale przede wszystkim zło jest obecnie bardzo aktywne.
ponad 7 lat temu / chłopzewsi
 
tej wypowiedzi nie powstydził by się sam ojciec kłamstwa ,,lucyfer,,.rzecz w tym że Pan profesor nie zapoznał się choćby z podstawami klasycznej myśli chrześcijańskiej-przytoczę choćby tylko definicję lenistwa w/g św.Tomasza z Akwinu ,,Lenistwo to smutek z tego że dobro jest trudne,,. gratuluję panie profesorze klasycznego nihilizmu J.P. Sartre byłby dumny.Warto jeszcze raz powrócić do Akwinaty i jego wytłumaczenia strategii szatańskiej.Jednym z jej elementów jest strach przed ,,światem,,. Ponadto rzeczywiscie nie ma takiego bytu jak pokolenie JP 2 ale są poszczególne osoby które w świetle nauki JP II pogłębiły swoją wiarę. Na koniec zalecałbym lekturę św. Faystyny a w szczególności obietnic przekazanych jej przez ...jak Pan myśli przez kogo?
ponad 7 lat temu / DZIKI
 
Interesujacy portal.
ponad 7 lat temu / Janusz New York
 
Chroń nas Panie Boże przed ludźmi,którzy promują narkotyki, dewiacje seksualne i inne "OSIĄGNIĘCIA" Nowoczesnej Europy. Nie wyobrażam sobie głosującego posła po zażyciu narkotyków. Palikot naobiecywał zwolennikom narkotyków i pederastii. Ci zanieśli go do Sejmu na własnych plecach i teraz chcą, żeby wywiązał się z obietnic. Dla mnie Palikot jest małym, cynicznym draniem. Jak można świadomie ułatwiać zażywanie narkotyków. Narażać młodych ludzi na degradację fizyczną i umysłową.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
Diagnoza i opis sytuacji trafne, tylko co dalej, co czynić, by z tej matni zacząć wychodzić? Jak przegrupować siły anty-systemowe w polityce, by realnie móc wpływać na politykę? Co mają czynić wierni - poza modlitwą, na którą zawsze jest dobry czas - by Kościół powrócił do swojej zasadniczej funkcji w życiu publicznym, tj. do formowania sumienia Narodu?
ponad 7 lat temu / Obserwator
 
Bardzo mądrze mówi Pan Profesor. Cieszę się, że ten portal jest tak bardzo oddany odpolitycznianiu wypowiedzi. Bo to jest tak - włączam TVN "PO ŚWIETNE, PiS ZŁE!"..Włączam niezależną.pl "PO ZŁE, PiS ŚWIETNE!".. A ta strona w sposób cudownie KATOLICKI, ukazuje właśnie ingerencję katolików w politykę, a zarazem nie upartyjnia wiary :)
ponad 7 lat temu / Nocturno19
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.