DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Palikot powołuje się na Boga. Posłowie w śmiech

Palikot powołuje się na Boga. Posłowie w śmiech
fot. Jacek Lagowski/Forum

Szef Twojego Ruchu Janusz Palikot zapowiedział podczas sejmowej debaty, że jego klub zagłosuje za rządem premier Ewy Kopacz. W swoim oddaniu nowej Prezes Rady Ministrów poszedł tak daleko, że użył w tym kontekście zwrotu: „jak Boga kocham”.

 

– Chciałem powiedzieć pani premier – jak Boga kocham – żałuję, że pani nie rządzi od 2007 roku. Naprawdę, nie żartuję. Więcej - gdybym w 2010 roku wiedział, że doczekam takiego premiera i takiego expose, to bym nie wyszedł z Platformy w 2010 roku – oświadczył Janusz Palikot podczas debaty w Sejmie nad expose szefowej rządu.

 

Na sformułowanie "jak Boga kocham" w ustach Palikota część posłów zareagowała śmiechem.

 

Zdaniem Palikota, Kopacz w swym expose wyraziła wiele fundamentalnych i zasadniczych dla Twojego Ruchu postulatów, wiele „współcześnie potrzebnych rozwiązań społecznych”. – Niezależnie od tego, że to jest w części też nasz program i czuję się w tym sensie trochę ogołocony z tego programu, ale tak jest – pani go dziś ogłosiła i to jest dobry program w bardzo wielu kwestiach – oświadczył szef Twojego Ruchu. Kwestie, które w opinii Palikota powinny być uregulowane w Polsce, to in vitro, konwencja przeciwko przemocy wobec kobiet oraz tanie leki dla osób powyżej 67 roku życia.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

KRaj


DATA: 2014-10-02 18:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież Palikot mówiąc- "Jak Boga kocham" nie określił skali miłości Boga,czy bardzo Go kocha, czy go nie kocha wcale. Może to być stosunek negatywny, wyrażony publicznie. Nie określił tego. Dlaczego taki tu rwetes. Czy to dla wierzących i dla samego Boga, ma jakiś znaczenie.
ponad 5 lat temu / Kazimierz S
 
A w PRL-u tow. Moczar na sejmowej mównicy mówił: \'\'Ja jako były partyzant\'\'. To też wzbudzało śmiech :)
ponad 6 lat temu / DziennikNarodowca
 
Ależ wszystko jest dobrze ukartowane przez tego inteligentnego cynika-antyteistę. W słowach "Chciałem powiedzieć pani premier ? jak Boga kocham ? żałuję, że pani nie rządzi od 2007 roku" chciał bowiem przekazać, że skoro tak naprawdę NIE kocha Boga, więc tak naprawdę NIE żałuje że Kopacz nie rządzi od 2007 roku. Ale oczywiście lemingi z PO potraktowały to jako komplement dla Kopacz :)
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 
Nie ma się z czego śmiać. Jesteśmy wychowani w katolickim kraju. Może tylko trzeba uważać aby nie używać/ nie wzywać imienia Boga nadaremno/ nieodpowiednio.
ponad 6 lat temu / ewa
 
Partia mu się rozleciala (albo dostala rozkaz, zeby sie rozleciec) to sie zaczely umizgi do nowych wlodarzy. Nie zdziwilbym sie, gdyby za jakis czas ten szkodnik był z powrotem w PO.
ponad 6 lat temu / jam
 
Czyli jednak Bóg istnieje. Tylko czemu ten Pan ciągle temu zaprzecza, a tu nagle przyznaje, że się mylił...???
ponad 6 lat temu / qzyck
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.