DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Palikot i Formuła 1

Palikot i Formuła 1
Fot. schaapdesi/sxc.hu

Bierność katolików prowokuje zuchwałość współczesnych libertynów, którzy z braku pozytywnego programu zajmują uwagę opinii społecznej tematami zastępczymi. To, czy zwolennicy Urbana i Palikota zyskiwać będą na poparciu, zależy m.in. od tego, czy ich absurdalne roszczenia napotkają na reakcję konserwatywnej większości społeczeństwa. I - jak wynika z internetowego wpisu wójta jednej z mazowieckiej gmin - nie jest to tylko problem „dużych miast”.

  

Ostatnio bardzo aktywna jest grupa osób związana z Ruchem Palikota i ich lokalnym posłem (nazwiska nie podaję, bo i po co, z resztę nie ma sensu reklamować kogoś, kto na ziemi radomskiej tylko bywa) - w każdym razie tym posłem, co przed wyborami obiecywał wybudowanie toru Formuły 1 w Radomiu – pisze na swoim blogu wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski.

 

O co pytają „palikotowcy”? A to ile kosztuje oświetlenie ulic wokół kościołów, a to ile kosztuje nauczanie religii. Zamiast wziąć się za realizację kampanijnego postulatu budowy toru Formuły 1 wzięli się za Kościół katolicki, zapominając, że nauczanie religii wynika z ratyfikowanej umowy międzynarodowej – Konkordatu. Uczestnictwo w lekcjach religii nie jest obowiązkowe i mimo, że sam nie kryję swojego przywiązania do Kościoła rzymskokatolickiego, pierwszy bym stanął w obronie szykanowanych z powodu nieuczęszczania na religię. Ale takich szykan nie ma, mimo że są przecież uczniowie co nie chodzą na lekcje religii – czytamy we wpisie wójta.

 

(…) Szanuję przepisy dotyczące dostępu do informacji publicznej, ale pewne rzeczy są oczywiste. No, ale jak nie są w stanie spełnić swoich postulatów wyborczych, to szukają dziury w całym, dla odwrócenia uwagi od swoich niepowodzeń. Ulice wokół obiektów sakralnych są oświetlane na ogólnych zasadach. Nawet w zlaicyzowanej Europie, gdzie Kościół katolicki praktycznie sprowadzono do podziemia, władze państwowe/samorządowe budują specjalne iluminacje, w celu oświetlania kościołów - jako zabytków. U nas w Jedlni-Letnisku jest śliczny zabytkowy kościół, który jest wizytówką i jednym ze znaków rozpoznawczych naszej gminy. W swojej już chyba nienawiści do Katolików „palikotowcy” nawet nie pomyśleli, że dodatkowe oświetlenie takiego kościoła w nocy, dla wierzących i chodzących do kościoła nie ma kompletnie żadnego znaczenia, natomiast ma znaczenia z punktu widzenia atrakcyjności miejscowości. Ja, jak i wielu mieszkańców, jestem dumny, że na początku XX wieku mieszkańcy wznieśli taki ładny kościół, a potem przez dziesięciolecia świeccy i duchowni dbali o przetrwanie i wygląd tego obiektu. Tego nie rozumieją autorzy listów i domagają się informacji, ile oświetlenie kosztuje gminę.

 

Nie wiem, co ma na celu walka z nauczeniem religii w szkołach, czy z oświetleniem okolic obiektów sakralnych? Przypominam, że były już takie czasy, gdzie palono kościoły i mordowano duchownych - czasy Rewolucji francuskiej, czy Rewolucji bolszewickiej. Czy ktoś chce teraz powrotu do tamtych czasów, tylko demokratycznymi metodami? Zakrojone na szeroką skalę działania ludzi związanych z Ruchem Palikota zaczynają przekraczać pewną granicę i dochodzą do momentu kiedy każdy Katolik, niezależnie od sprawowanej funkcji będzie musiał powtórzyć za Prymasem Wyszyńskim – non possumus.

(…)

 

Całość: http://lesnowolski.blog.onet.pl/Palikotowcy-atakuja,2,ID510964800,n


DATA: 2012-11-07 23:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.