DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Palikot: zakazać biskupom sutanny

Palikot: zakazać biskupom sutanny
Michal Tulinski / FORUM

Zdejmowanie krzyża z sali sejmowej to według Janusza Palikota za mało. Najnowszy pomysł lidera lewackiej partyjki brzmi: sutanna tylko w klasztorze, ale nie na ulicy. To postulat przyjaciela prezydenta Komorowskiego, byłego wiceszefa Platformy Obywatelskiej, człowieka, którego do Sejmu wybrali ludzie krzyczący: "chcemy Barabasza".  


W rozmowie z Dominiką Wielowieyską, która zarzuciła Palikotowi cyniczne budowanie poparcia poprzez ostre, agresywne wypowiedzi, Palikot stwierdził: - Mamy w Polsce trzech głównych oszołomów: Jarosław Kaczyński, hodowca Jarosława Kaczyńskiego, czyli Donald Tusk, i Tadeusz Rydzyk. Ja się tam nie mieszczę.

 

Dziennikarka zauważyła, że zachowanie Palikota dyskwalifikuje go, jako ewentualnego lidera lewicy. Odnosząc się do nieudanego ataku na ikonę Matki Bożej, polityk stwierdził, że winę ponoszą oczywiście katolicy. - Winny temu jest Terlikowski i wszyscy, którzy każdego dnia zatruwają debatę publiczną. Podnosząc irracjonalne argumenty dotyczące powstania świata, życia seksualnego ludzi, że część osób nie wytrzymuje tego absurdu – stwierdził były poseł PO.


Palikot powiedział również, że "aktualnie największym problemem Polski są wszechobecni księża i biskupi". Zadeklarował, że chciałby wprowadzić zakaz dla pojawiania się duchownych w sutannach w miejscach publicznych. - Nie mam żadnego problemu z tym, żeby dawać pełną swobodę funkcjonowania Kościoła, ale jeżeli ktoś przychodzi na uroczystości publiczne, nie powinien przychodzić w stroju biskupa - nie ma wątpliwościW kościele czy klasztorze tak, ale nie na ulicy – stwierdził.


Wyskok lidera Ruchu Palikota pokazuje jak bardzo obawia się spadających sondaży. W związku z tym po raz kolejny zaznaczył, że jest gotów do współpracy z Leszkiem Millerem, którego jeszcze kilka miesięcy wcześniej nazywał człowiekiem "mającym krew na rękach". Przypomnijmy, że lider SLD posłów RP określił mianem "naćpanej hołoty".


 

źródło: fronda.pl

mat, kra


DATA: 2012-12-13 11:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A może zakazać wizerunku palikota w miejscach publicznych?? Obrzydzenie już bierze jak go słucham
ponad 7 lat temu / SpalićKota
 
panie Januszu lekarstwa wziąć, ciepłej herbatki się napić i odpocząć..zdecydowanie odpoczynek zalecam
ponad 7 lat temu / czterdzieści cztery
 
Palichłopku! Nie wierzgaj przeciw ościeniowi! Taką dam Ci radę braterską. Andy
ponad 7 lat temu / Andy
 
NIKT NIE JEST W STANIE ZNISZCZYC KOSCIOŁA !!!!! BYŁ JEST I BEDZIE ..JESTEM CHRZESCIJANINEM I TAK JUZ POZOSTANIE A TO CO PALIKOT MOWI I WYMYSLA MAM DALEKO W TYLE ...MOIM PANEM I BOGIEM JEST JEZUS CHRYSTUS TERAZ ZAWSZE I NA WIEKI!!!!!!!
ponad 7 lat temu / darek
 
Ateiście Palikotowi jakoś nie przeszkadzała obecność menory chanukowej w sejmie ani to, że członkowie klubu Palikota nosili jarmułki. A tyle mówi o budowaniu laickiego państwa...
ponad 7 lat temu / Mine
 
I to się ma nazywać wolna Polska???? Wytykamy Rosji czy innym krajom że nie ma w niech demokracji - że jeden gość decyduje o wszystkim. A zobaczy na Polskę, jak jeden ... mówi, w czym ludzie mogą chodzić w czym nie? Jaka jest wolność w tym kraju? Nic dziwnego że większość ludzi stąd wyjeżdża. Palikot zawsze śmiał się z Jaruzelskiego - a dziś sam idzie dokładnie w jego ślady - tylko o wiele gorsze !!!
ponad 7 lat temu / -Staś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.