DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Palikot: chcemy wojny światopoglądowej

Palikot: chcemy wojny światopoglądowej
fot.Adam Chelstowski/FORUM

Janusz Palikot już oficjalnie zapowiada, że chce wywołać wojnę. Na razie słowo to bierze w cudzysłów. Przeszkadza mu aborcja i konkordat. Tym samym daje wyraz zakłamaniu tezy, według której to prawica podpala Polskę. 

 

- Mówi się, że chcemy wywołać wojnę światopoglądową. Tak, chcemy wywołać i słowo wojna używam w cudzysłowie  - zapowiedział lewacki lider. Frontem, na którym chce wojować są sprawy nazywane przez lubelskiego polityka „zgniłym kompromisem”. - Kompromis konstytucyjny, kompromis aborcyjny, kompromis konkordatowy – wylicza Palikot. Konieczność wywołania wojny lider RP uzasadnia sondażami. Jego zdanie Polacy chcą zmiany „zgniłych kompromisów lat 90”.


Palikot przyzwyczaił już do tego, że każde swoje działania kalkuluje na zimno, nakładając kolejne maski. Tym razem stawką jest jednak ludzkie życie. Propozycje jakie RP zgłosił pod obrady Sejmu mogły kosztować życie wielu nienarodzonych dzieci - chciał dopuszczalności aborcji na życzenie do końca 3 miesiąca ciąży! Palikot musi więc zapomnieć o wygodnym i kolokwialnym cudzysłowie, jakim opatruje słowo – wojna. Jeśli wygra - będą ofiary - najwięcej wśród najsłabszych i bezbronnych dzieci.


Wypowiedź Palikota jest kolejnym zaprzeczeniem kłamliwej tezy wygłaszanej przez grających w jednej drużynie z posłem z Biłgoraja prezydentem i premierem. Twierdzą oni, że to prawica wywołuje wojnę światopoglądową, gdy próbuje przywrócić w Polsce tradycyjny ład moralny. Zarówno Bronisław Komorowski jak i Donald Tusk utrzymują, że "aborcyjny kompromis" jest bezpieczny, a naruszyć go mogą jedynie "nieodpowiedzialne wydarzenia", jak ostatnie głosowanie w Sejmie. Janusz Palikot całkowicie obalił te twierdzenia i potwierdził, że to lewica jest środowiskiem, którego jedynym celem jest wojna.  

 

 

Źródło: "Rzeczpospolita"

luk, kra

 


DATA: 2012-10-16 10:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto mieczem wojuje od miecza ginie
ponad 8 lat temu / Pan NIKT
 
Rękawica podniesiona, Panie Palikmiocie. Tak więc... wojna.
ponad 8 lat temu / Nocturno19
 
@Piotr. Ten pajac nigdy nic konstruktywnego nie powiedział. Jest za dużym tchórzem, żeby zadał takie pytania. Próbuje tylko tam, gdzie nie będzie miał oddane.
ponad 8 lat temu / marekb54
 
Celem Palikota jest odwracanie uwagi od problemów gospodarczych, zwłaszcza od pieniędzy ludzi, którzy powinni ponosić odpowiedzialność za stan państwa. Istotne pytania, które należy postawić Palikotowi są następujące: 1. Co robić, aby najbogatsi Polacy, ci którzy ukryli swoje dochody w "rajach podatkowych", płacili na państwo z którego żyją (np. jako posłowie); 2. Dlaczego w naszym państwie jest kasta ludzi bezkarnych, którzy nie ponoszą odpowiedzialność za przestępstwa (np. poseł, na którego kampanie wyborczą płacą gigantyczne kwoty emeryci, studenci i zmarli?
ponad 8 lat temu / Piotr
 
zatem niech się na wojnę szykuje!
ponad 8 lat temu / mataleo
 
wódka mu mózg wyżarła.
ponad 8 lat temu / edek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.