DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Palestyna: Kościół krytykuje sprzedaż ziemi pod budowę osiedli żydowskich

Palestyna: Kościół krytykuje sprzedaż ziemi pod budowę osiedli żydowskich
fot.Free Gaza movement/commons/creative

Łaciński Patriarchat Jerozolimy skrytykował sprzedaż ziemi pod budowę osiedli kolonistów żydowskich w Palestynie. Taka sprzedaż ma poważne skutki dla dziedzictwa chrześcijańskiego oraz dla życia wspólnoty chrześcijańskiej w Ziemi Świętej, czytamy w opublikowanym 11 czerwca oświadczeniu Patriarchatu.


Izraelska gazeta „Haaretz” ujawniła, iż pewien inwestor już przed trzema laty kupił rozległy teren między Betlejem i Hebronem, posługując się podstawionymi ludźmi ze wspólnoty protestanckiej. W ważnym strategicznie miejscu ma powstać osiedle żydowskie, a jego zasiedlenie przez pierwszych 20 rodzin ma nastąpić wkrótce.

 

W Izraelu i Palestynie coraz częściej dochodzi do konfliktów na tle handlu nieruchomościami i gruntami. Palestyńczycy uważają, że sprzedaż, czy też długotrwała dzierżawa ziemi żydom z Izraela jest ciężkim przewinieniem.

 

Interesy z działkami wspólnoty prawosławnej również powodują co pewien czas konflikty między arabskimi wiernymi i grecką hierarchią. Informując o tym austriacka agencja katolicka Kathpress przypomniała, że w 2005 r. na skutek skandalu wokół wydzierżawienia żydowskim inwestorom dwóch dużych hoteli na jerozolimskim Starym Mieście, musiał odejść patriarcha Ireneusz. Transakcja ta wzbudziła gwałtowne protesty prawosławnych Palestyńczyków i krytykę ze strony całego prawosławia w Ziemi Świętej i w Grecji. Jego następca Teofil III nie był uznawany przez rząd Izraela przez dwa lata, ponieważ nie doprowadził do końca spraw związanych z nieruchomościami.

 

W myśl tamtych postanowień ortodoksyjni Żydzi mieli przejąć w użytkowanie, a następnie na własność, okazałe budynki, w których znajdują się obecnie hotele, położone w chrześcijańskiej dzielnicy jerozolimskiego Starego Miasta. Palestyńczycy uznali krytykowany kontrakt za wyprzedaż ich dóbr narodowych, również Teofil III nie chciał zatwierdzić tego układu.

 

 

Źródło: KAI

lukDATA: 2015-06-12 14:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widzę, że Palestyna ma ten sam problem, co Polska. U nas też wyprzedają naszą ziemię Żydom, Niemcom a teraz i fanatycznym muzułmanom, by budowali wielkie miasta z obyczajowością islamską gdzie kobiety będa mogły chodzić tylko w zakrytych głowach i pewnie twarzach, a baseny będą podzielone, z tym, że kobiety i nad woda będą musiały wyglądać jak chochoły.
ponad 3 lata temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "36341"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.