DZIŚ JEST:   16   CZERWCA   2019 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Benona, biskupa
Bł. Marii Teresy Scherer
 
 
 
 

Pakistański arcybiskup: wykreowani przez Zachód talibowie prowadzą „święta wojnę” z „krzyżowcami”

Pakistański arcybiskup: wykreowani przez Zachód talibowie prowadzą „święta wojnę” z „krzyżowcami”

Nie ustają ataki talibów na szkoły, kościoły i misje chrześcijańskie w Pakistanie. Arcybiskup Karaczi, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich Pakistanu, Jego Ekscelencja Joseph Coutts przypomniał w wywiadzie udzielonym portalowi Aleteia, że talibowie to radykałowie islamscy de facto „wykreowani” przez CIA i Saudyjczyków do prowadzenia „brudnej wojny” z Sowietami. Teraz wykorzystują nabyte umiejętności do walki z bezbronnymi, by stworzyć islamskie państwo.

 

16 marca br. papież Franciszek potępił zamachy na dwa kościoły w chrześcijańskiej dzielnicy Lahore w Pakistanie. W ich wyniku zginęło 14 osób, a 78 zostało rannych. Wcześniej, w grudniu talibowie dokonali masakry w jednej ze szkół publicznych w Peszawarze, do której uczęszczały dzieci oficerów pakistańskich. Siedmiu napastników – w tym m.in. jeden Czeczen, dwóch Arabów i dwóch Afgańczyków – weszło do szkoły publicznej i otworzyło ogień, zabijając 145 osób, w tym 132 uczniów w wieku od 8 do 18 lat. Talibowie przyznali się do wszystkich zamachów.

 

Teraz do szkół trafiło ostrzeżenie kierowane do „apostatów” i „dyplomatów krzyżowców”. Talibowie zagrozili atakami na wszystkie szkoły w całym Pakistanie, na misje chrześcijańskie i wszelkie instytucje związane z zachodnim systemem edukacji.

 

Abp Coutts udzielając wywiadu zwrócił uwagę, że talibowie de facto zostali „wykreowani” przez rząd amerykański, by walczyć z ZSRR. Po interwencji sowieckiej w Afganistanie w 1979 r., Zachód przeraził się, że kraj może przejść w strefę wpływów sowieckich, a w dalszej kolejności podobny los spotka Pakistan. Tym samym Sowieci mogli zanadto zbliżyć się do źródeł ropy zachodniego świata. Amerykanie postanowili więc powstrzymać komunistów za wszelką cenę, nawet „podając rękę diabłu”.

 

Hierarcha wyjaśnił, że Stany Zjednoczone nie chciały wikłać się w kolejną „brudną wojnę”. Rząd znalazł kogo innego do prowadzenia walki: chętnych muzułmanów z Pakistanu i innych krajów. Przeszkolili ich i wraz z Saudyjczykami wyposażyli w broń. Arcybiskup zwrócił uwagę, że tak samo jest dzisiaj w przypadku bojowników tzw. Państwa Islamskiego. Dżihadyści pochodzą z różnych państw. – To było otwarte zaproszenie skierowane do wszystkich muzułmanów. Byli więc Arabowie pochodzący z Libii i Arabii Saudyjskiej. Byli Indonezyjczycy, Czeczeni i Pakistańczycy, których łączyła walka w imię islamu. Związek Radziecki został odparty – tłumaczył duchowny.

 

- Ci ludzie zostali przeszkoleni i wielu młodych mężczyzn, dumnych z odparcia supermocarstwa, powróciło do Pakistanu. Pomyśleli sobie: Pakistan jest krajem muzułmańskim, więc powinniśmy mieć tutaj państwo islamskie. A potem zaczęli nad tym pracować – dodawał.

 

Jego Ekscelencja zwrócił uwagę na siłę talibów, przeszkolonych przez agentów CIA i na duże ilości broni, którą posiadają. Mają oni także ogromne doświadczenie bojowe i determinację, by stworzyć supermocarstwo islamskie, dlatego są tak bardzo niebezpieczni. Atakują pozycje wojska pakistańskiego, a imamowie chwalą ich w meczetach za walkę w imię religii islamu.

 

Arcybiskup mówił o podstępnej taktyce islamskich duchownych, którzy zdołali przekonać do swoich idei wielu młodych ludzi, w tym nawet trzy lub cztery amerykańskie dziewczyny i trzy Brytyjki, które dołączyły do nich.

 

- W celu zrozumienia talibów, należy zrozumieć rodzaj islamu, jaki istnieje w Arabii Saudyjskiej – stwierdził hierarcha. – To właśnie ten sposób myślenia sprawia, że oni są tacy a nie inni. Są to ludzie, którzy mówią, że nie ma muzyki, nie ma tańca. Kobiety nie powinny wychodzić bez okrycia całego ciała. W Arabii Saudyjskiej jest tzw. policja moralności. Gdy w piątek przypada czas modlitwy, sprawdza ona, czy wszyscy są w meczecie. W tym kraju nie można nosić krzyżyka, nie można mieć Biblii. Jest to w stu procentach system islamski. Jeśli przyłapią cię z narkotykami, odetną ci głowę, Wciąż używają do tego celu miecza. Apostazja jest karana śmiercią, tak samo jak cudzołóstwo – dodał duchowny.

 

Przewodniczący pakistańskiego episkopatu podkreślił, że myślenie talibów zależy również od tego, czego się nauczą w szkołach koranicznych. Muzułmanie wierzą, że ich święta księga została zesłana przez Allaha, który podarował ją prorokom: Mojżeszowi i Dawidowi, a potem Jezusowi. Według nich Chrystus otrzymał jedną Ewangelię. Ostatnia święta księga została dana prorokowi Mahometowi. Muzułmanie zarówno żydów jak i chrześcijan nazywają „ludźmi Księgi”. Zarzucają jednak chrześcijanom, że są szaleńcami i „wierzą w trzech bogów”. Nie potrafią pojąć i przyjąć dogmatu o Trójcy Świętej. Dlatego mówią, że to „szalona religia”, której nie można szerzyć.

 

Duchowny zwrócił uwagę, że agresja islamistów kieruje się ku rządom demokratycznym. Według talibów „demokracja” to najgorsza z możliwych form rządów, gdyż oparta jest na woli narodu, a nie woli Boga. Dlatego talibowie działający w Pakistanie atakują instytucje, nawiązujące do tego systemu władzy. – Ale jest jeszcze coś. Oni patrzą wstecz. Przywołują dni chwały muzułmanów, którzy opanowali Hiszpanię i czasy rozkwitu imperium Turków, którzy doszli prawie do Wiednia – stwierdził arcybiskup.

 

Dodał on, że najbardziej niebezpieczne w ich myśleniu jest przekonanie, iż krucjaty nigdy się nie zakończyły. Talibowie utożsamiają Zachód z chrześcijanami. Wszyscy biali Europejczycy i Amerykanie w ich optyce są chrześcijanami, którzy prowadzą krucjatę w innej formie niż dawniej. – Wierzą, że Zachód – to znaczy chrześcijanie – chce dominacji i poniżenia muzułmanów. Podają przykład Iraku i Afganistanu. Mówią: zobacz, co zrobili chrześcijanie w Iraku, w Afganistanie. Zobacz, co robią syjoniści gnębiący muzułmańskich Palestyńczyków, którym zagrabili ziemie – tłumaczył hierarcha.

 

Duchowny stwierdził, że siły NATO w opinii talibów to „krzyżowcy”. Szkoły koraniczne przekonują młodych chłopców, że Allach wzywa ich do prowadzenia świętej wojny. Podczas wojny w Afganistanie do Pakistanu przybyło ponad 3 miliony afgańskich uchodźców. – Chłopcy pakistańscy na co dzień obcowali z widokiem uchodzących biednych kobiet z dziećmi, które niosły cały swój dobytek na plecach. Ci młodzi ludzie mówili: widzisz, co Amerykanie tam robią? Czy nie widzisz, że muzułmanie są prześladowani. Jutro przyjdą do nas. Czy myślisz, że oni tak po prostu znikną? – komentował hierarcha.

 

Młodzi ludzie są nauczani, że jeśli zginą w walce z niewiernymi, natychmiast pójdą do nieba. Są przekonani, że Zachód wcześniej czy później ich zaatakuje. Dlatego nie mogą siedzieć bezczynnie. Nie podoba im się obecny quasi demokratyczny system. Atakują pozycje armii. W ubiegłym roku w czerwcu władze Pakistanu wysłały w góry do walki z talibami ponad 30 tys. żołnierzy. Ci w odwecie atakują szkoły na północy kraju, gdzie uczęszcza większość dzieci oficerów, kościoły mniejszości i inne obiekty, które w jakikolwiek sposób nawiązują do tradycji zachodniej.

 

 

Źródło: aleteia.org., AS.

 


DATA: 2015-04-06 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Syjonistyczna Ameryka walczy o hegemonię nad światem z federacją Rosyjską , jeżeli wojna pomiędzy Ameryką i Rosją wybuchnie to będą ze sobą walczyć na terytorium Ukrainy i Polski.Islam to nie jest religia pokoju.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Przerażająco smutna, niesamowicie gorzka, najprawdziwsza prawda. Jądro zła jest w ulubieńcu Amerykanów w hiper zacofanej, fanatycznej i niestety posiadającej ogromne chciwe pożądane przez zachodni świat (Nie jest to świat chrześcijański, to kolejne zaślepienie i celowe zamazanie różnić przez muzułmańskich kanibali)bogactwa Ziemi - Arabii Saudyjskiej. Najbardziej ciemnym i zacofanym kraju w dziejach ziemi. Żadna krwawa cywilizacja i ideologia ( bo to nie jest religia. Islam nigdy nie był prawdziwą religią, lecz wykorzystywał tę nazwę do zbrodni tak samo jak komuniści) nie może się z nimi równać.
ponad 4 lata temu / blanka
 
"Amerykanie postanowili więc powstrzymać komunistów za wszelką cenę, nawet "podając rękę diabłu" - taka taktyka (podać rękę diabłu po to by zwalczyć diabła) świadczy o zwykłej głupocie władz USA, i to od dziesiątek lat. Nie jest to jednak odosobniony przypadek, biorąc pod uwagę że Amerykanie podają rękę diabłu w wielu innych dziedzinach życia (np. aborcja, prawa dla sodomitów, dyskryminacja wyznawców Chrystusa).
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "34966"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.