DZIŚ JEST:   10   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Piątek
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
 
 
 
 

Pakistan odpowiada Indiom. Udane testy rakiet zdolnych przenieść głowice nuklearne

Pakistan odpowiada Indiom. Udane testy rakiet zdolnych przenieść głowice nuklearne
Tech. Sgt. Wolfram M. Stumpf / Public domain
#PAKISTAN    #INDIE    #WYŚCIG ZBROJEŃ    #RAKIETY    #ARMIA    #UZBROJENIE    #KASZMIR    #KONFLIKT

W odpowiedzi na indyjskie zbrojenia pakistańska armia uczyniła krok naprzód i z powodzeniem zakończyła test nowych rakiet zdolnych przenosić głowice nuklearne.

 

Rakiety Ra’ad-II mają zasięg do 600 km i są przenoszone przez wielozadaniowe myśliwce. Testy wykonano na myśliwcu Mirage III. Nowa rakieta może zostać uzbrojona w ładunki konwencjonalne jak i nuklearne. Ra’ad-II to ulepszona wersja rakiet Ra’ad-I o zasięgu 350 km, jakie pakistańska armia posiada od 2007 roku.

 

Informacja o wynikach testów zbiega się w czasie z zaplanowaną na 24-25 lutego wizytą prezydenta USA w Indiach. Donald Trump oferuje temu krajowi zakup tarczy antyrakietowej do ochrony Delhi. Jej koszt to ok. 1,8 mld USD.

 

W wyścig zbrojeń między Indiami a Pakistanem wpisuje się konflikt o Kaszmir. Trwają tam militarne potyczki sił obu państw.

 

Pakistan i Indie dysponują porównywalną liczbą głowic nuklearnych (130-150). Indie są zdolne do ataku z lądu, powietrza i morza. Pakistan, prócz wspomnianych rakiet, pracuje nad umieszczeniem pocisków nuklearnych na okrętach podwodnych.

 

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

 

  


DATA: 2020-02-21 09:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W zasadzie Pakistan nie chce przyjąć do wiadomości, że Indie dysponują większym potencjałem od Pakistanu. Indie są subkontynentem a Pakistan niedużym - w stosunku do Indii - krajem. Ludność : Indie, drugi kraj świata pod względem ludności, a Pakistan ludny ale nie potężny. Gospodarka Indii a szczególnie w kwestii nowych technologii, bije na głowę zacofany Pakistan. Ale sprawa najważniejsza, to Pakistan dąży do rewizji granic a nie Indie. Kaszmir w większości jest w granicach Indii a nie Pakistanu. Pakistan jest krajem wojującego muzułmanizmu, zaś religia hinduistyczna dominująca w Indiach, nie ma charakteru tak opresyjnego do innych wyznań jak islam. Z tego względu uważam, że ten wyścig zbrojeń jest bezsensowny, ewentualny konflikt militarny wywołany przez Pakistan, w żaden sposób nie będzie w stanie zmienić istniejącego status quo.
1 miesiąc temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.