DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Pakistan: zatwierdzone przymusowe małżeństwo uprowadzonej chrześcijańskiej dziewczynki

Pakistan: zatwierdzone przymusowe małżeństwo uprowadzonej chrześcijańskiej dziewczynki
Fot. Pixabay

Pakistański sąd uznał małżeństwo uprowadzonej 13-letniej chrześcijańskiej dziewczynki z muzułmaninem. Matka przed sądem płakała za swoją córką z otwartymi rękoma, błagając o zmianę werdyktu. Kościół stanowczo potępił decyzje sądu i wzywa do dalszych protestów w sprawie małej Arzoo Raja.

 

 

Arzoo, wróć do swojej mamy. On cię zabije – to słowa zapłakanej matki dziewczynki błagającej sędziów o ratunek dla swojego dziecka. Po orzeczeniu werdyktu kobieta zemdlała. – To prawo jest ślepe. Ten narkoman na pewno ją sprzeda – powiedział ojciec Arzoo.

Dziewczynka została porwana podczas zabawy przed swym domem 13 października. Dwa dni później policja wezwała rodzinę na posterunek, gdzie zostały im wręczone dokumenty małżeńskie, w których zostało stwierdzone, że dziewczyna ma 18 lat i dobrowolnie przeszła na islam po ślubie z 44-letnim Ali Azharem. Jednak według dokumentów kościelnych Arzoo ma zaledwie 13 lat.

Pomimo wyraźnych protestów katolików, sąd zatwierdził „małżeństwo” nieletniej z jej muzułmańskim porywaczem. Spotykając się później z matką w sądzie, Arzoo Raja wyznała, że jej prześladowca recytował Szahadę, islamskie wyznanie wiary podczas ogłoszenia wyroku. Po rozprawie dziewczynka została przewieziona pod nadzorem policji do domu prześladowcy.

Kardynał Joseph Coutts z Karaczi wezwał chrześcijan do organizowania protestów w obronie młodej Arzoo. Dominikanin o. Sabir Michael powiedział: – Rodzice Arzoo całowali nawet stopy policjantów, prosząc o możliwość spotkania się z córką. Nigdy nie byliśmy świadkami tak wielkiej bezradności. Moje serce zostało dziś złamane.

Pastor Ghazala Shafique sfilmował protest przed Sądem Najwyższym w prowincji Sindh. W ciągu kilku godzin nagranie obejrzało ponad 3 tysiące osób.


Dzięki nagraniu protesty w obronie 13-letniej Arzoo Raja nasiliły się. Samson Salamat, przewodniczący Chrześcijańskiego Ruchu Tolerancji potępił wyrok sądu: – Czy sędzia, oficer wojskowy lub pakistański polityk mógłby tolerować przekazanie swojej nieletniej córki mężczyźnie w średnim wieku? Jaka jest przyszłość chrześcijańskich dziewczynek należących do mniejszości w Pakistanie? Nasze sądy sprzyjają silniejszym.

Nie są to przypadki odosobnione. W październiku zeszłego roku Huma Younus, uczennica szkoły podstawowej, została uprowadzona ze swojego domu w Karaczi przez muzułmańskiego mężczyznę Abdula Jabbara i jego dwóch wspólników. W kwietniu 14-letnia porwano Mairę Shahbaz i zmuszono do poślubienia muzułmańskiego mieszkańca dzielnicy Faisalabad w Pendżabie.

 

Źródło: vaticannews / KAI

RoM

 


DATA: 2020-10-28 18:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Spokojnie, w Polsce niedługo takie małżeństwa będą normą, w końcu kobiety i to tylko do rozpłodu więc po co mają sobie wybierać partnera
1 miesiąc temu / Anonimm
 
I TO JEST PIEKLO KOBIET. TAM JEDŹCIE PROTESTOWAĆ
1 miesiąc temu / Ewa
 
feministki uczcie się co wam szykuje zielona UE ! Protest w obronie chrześcijan? Jesteście narzędziem w rękach No wiecie kogo!
1 miesiąc temu / taki tam
 
ohydni pedofilie
1 miesiąc temu / espada
 
To jest własnością e słabość chrześcijaństwa. Wyobraźcie sobie co by było gdyby w europejskim kraju zmuszono do ślubu z chrześcijaninem muzułmanie? SPALILI by całe miasto. Od razu muzułmańskie kraje zrobiłyby bojkotu i akcje odwetowe. A chrześcijańskie kraje co? Mają to kompletnie gdzieś. A należałoby naprężyć muskuły, zrezygnować kompletnie z importu ich towarów i deportować pakistanczykow przebywających w Europie na znak solidarności ztym biednym dzieckiem.
1 miesiąc temu / Pit
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.