DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Pakistan: Wielki Tydzień pod nadzwyczajnym nadzorem

Pakistan: Wielki Tydzień pod nadzwyczajnym nadzorem
Fot. You Tube / Good News Catholic TV

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa towarzyszą obchodom Wielkiego Tygodnia w Pakistanie. Kościoły i miejsca spotkań chrześcijan są strzeżone przez policję i wojsko w obawie przed zamachami.

 

Święta są czasem, kiedy najbardziej objawiają się islamscy fundamentaliści. W ubiegłym roku w ataku na kościół w Quetta zginęły cztery osoby, a w Lahaurze w 2016 r. zabitych zostało 72 chrześcijan, którzy w parku miejskim świętowali z rodzinami Wielkanoc. Przypomina o tym kardynał John Coutts podkreślając, że kościoły są strzeżone przez cały rok, a czas świąteczny, to dla chrześcijan okres pod nadzwyczajnym nadzorem.

- Mimo to nasi wierni licznie uczestniczą w wydarzeniach Wielkiego Tygodnia. W Karaczi musieliśmy ustawiać krzesła przed katedrą, bo na Wigilię Paschalną nie jest ona w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Przyjdzie ponad 5 tysięcy wiernych – mówi kardynał Couts o zaznacza, że od 15-20 lat istnieje niestety problem islamskiego ekstremizmu, który zmusza policję do podejmowania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. 

- Prawda jest taka, że kiedy my celebrujemy liturgię muszą być zawsze obecne siły bezpieczeństwa. Obecny rząd jest bardzo otwarty i udało nam się wypracować dobre porozumienie w tej sprawie, tak by ochrona nie przeszkadzała w modlitwie, a kościoły były bezpieczne. Dla pakistańskich katolików prawda o cierpieniu Jezusa dla naszego zbawienia jest bardzo bliska. Na co dzień wiedzą, czym jest cierpienie dla Jezusa. Moim zadaniem jest umacnianie ich, by mimo wielu istniejących problemów z odwagą odpowiadali na wyzwanie, jakim jest głoszenie Ewangelii w tak nieprzychylnym środowisku dla chrześcijan – mówi hierarcha.

 

 

Źródło: vaticannews.va/KAI

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2019-04-20 18:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.