DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Pakistan: sąd skazał chrześcijanina na karę śmierci. Mężczyzna miał dopuścić się bluźnierstwa

Pakistan: sąd skazał chrześcijanina na karę śmierci. Mężczyzna miał dopuścić się bluźnierstwa
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Emi Balaj / freeimages.com

Kolejny pakistański chrześcijanin został skazany na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. 24-letni Nadeem James miał wysyłać bluźniercze wiadomości do muzułmanina, przyjaciela swojej rodziny. Proces przed sądem zakończył się nie tylko wyrokiem śmierci, ale również nałożeniem wysokiej kary pieniężnej. 


Przypadek młodego mężczyzny bardzo przypomina głośną sprawę pakistańskiej chrześcijanki Asii Bibi, która także została oskarżona za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Tym razem, 24-letni Nadeem James miał za pomocą jednego z komunikatorów internetowych przesyłać wiadomości, które zostały zinterpretowane jako bluźnierstwo przeciwko prorokowi Mahometowi. Wiadomości te trafiały do jednego z muzułmanów, który był przyjacielem rodziny mężczyzny. Sąd uznał, że mężczyzna jest winny i skazał go na karę śmierci. Nie wiadomo jak dalej potoczą się losy chrześcijanina.


Według Komisji Praw Człowieka Pakistanu, w celach śmieci znajduje się obecnie 40 osób, które zostały skazane za znieważanie Koranu i Mahometa. Ponadto, od 1990 r. radykalne ugrupowania islamskie zabiły bez sądu 71 osób oskarżonych o bluźnierstwo.


Prawo pakistańskie w kwestii bluźnierstwa należy do najbardziej bezwzględnych w całym świecie muzułmańskim. Doniesienie może złożyć ktokolwiek, nawet nie posiadając wyraźnych dowodów. Za udowodnioną winę grozi ludziom więzienie, a nawet śmierć. Jedną z ofiar takiego procederu jest Asia Bibi, matka pięciorga dzieci, przetrzymywana w więzieniu od 2009 r. i skazana na śmierć za rzekomą obrazę Mahometa.

 

 

Źródło: KAI, PCh24.pl

WMa

DATA: 2017-09-15 17:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdy czytam o chrześcijanach z Pakistanu, chciałbym jakoś im pomóc. Nie mam możliwości fizycznie czy materialnie, ale wspieram ich modlitwą.
ponad 1 rok temu / Patrick
 
Art 20 pakistańskiej konstytucji mówi iż każdy ma prawo do bytu, nie jest napisane, iż mogą robić to publicznie, ale mają prawo do samostanowienia. Poza tym w części IX art 227 jest wyraźnie napisane, że prawo jest oparte o Koran i Sury, jeśli są obywatelami na pewno o tym wiedzą, mogą zawsze zrzec się obywatelstwa i wyjechać
ponad 1 rok temu / ollek
 
@do olek A kto twierdzi, że jestem satanistą??
ponad 1 rok temu / ollek
 
Po tysiąckrotnie większego bluźnierstwa wobec Boga w Trójcy Jedynego dopuszczają się muzułmanie, ale nikt nawet nie pomyśli o ukaraniu ich poprzez skazanie na śmierć - a szkoda !!!
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
wyburzyc NATYCHMIAST WSZYSTKIE MECZETY w europie!!!!
ponad 1 rok temu / rebel
 
Trzeba zatem diabelskich synów nauczyć poszanowania dla Boga w Trójcy Jedynego i Kościoła Świętego,w tym dla Matki Bożej. Bluźnierstwa, mordowanie chrześcijan karać zdecydowanym sprawiedliwym odwetem. Tak, żeby wiedzący o jakimkolwiek planie wrogości wobec Kościoła i chrześcijan jak najszybciej donosili do właściwych władz.
ponad 1 rok temu / mj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "54667"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.