DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Pakistan: radykalni muzułmanie ostrzelali dom, w którym schroniły się córki Asii Bibi

Pakistan: radykalni muzułmanie ostrzelali dom, w którym schroniły się córki Asii Bibi
fot. REUTERS/Adrees Latif/File Photo

Z Pakistanu napływają niepokojące wieści dotyczące Asii Bibi. Islamiści ostrzelali dom i bramę do niego prowadzącą, w którym schroniły się córki chrześcijanki. Kobieta została kilka tygodni temu uwolniona od zarzutu bluźnierstwa, ale nadal nie może wrócić do swojego domu, ponieważ radykalni muzułmanie domagają się jej śmierci.

 

O sprawie ostrzelania domu, w którym przebywały córki Asii Bibi informuje włoskie biuro Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które jest w kontakcie z Josephem Nadeemem, przyjacielem rodziny i szefem fundacji, która od początku niosła wsparcie pakistańskiej chrześcijance. „Boimy się. Ostrzelano bramę domu, w którym kilka dni temu się schroniliśmy. Wciąż otrzymujemy pogróżki i nieustannie musimy zmieniać miejsce zamieszkania. Poruszamy się jedynie po zmroku” – mówi Nadeem.

 

Przyjaciel chrześcijanki wraz ze swą całą rodziną musiał uciekać zaraz po tym, jak ogłoszono wyrok uniewinniający Asię Bibi. W przeciwnym wypadku sam mógł stracić życie. Nieoficjalnie mówi się o wydaniu wyroku na mężczyznę, który pomaga rodzinie chrześcijanki. Pod jego opieką znajdują się dwie najstarsze córki Asii Bibi – Esha i Eisham, które jeszcze nie spotkały się z matką. Mężczyzna opowiada, że Asia Bibi wraz z mężem jest w bezpiecznym miejscu, chroniona przez siły rządowe.

 

„Rozmawiamy z nią codziennie telefonicznie. Paradoksalnie to ona dodaje nam sił, mówiąc, że te trudne chwile szybko miną” – opowiada Joseph Nadeem. Wyznaje, że obie rodziny liczą na to, że Boże Narodzenie spędzą już bezpiecznie za granicą.

 

Tymczasem dyrektor włoskiego biura Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie opublikował na Twitterze nagranie, w którym stwierdza, że ostatnie tygodnie jednoznacznie pokazują, iż tak naprawdę los Asii Bibi nie interesuje ani wspólnoty międzynarodowej, ani żadnego z państw zachodnich.

 

„Nikt nie chce tej chrześcijanki u siebie” – mówi Alessandro Monteduro. I pyta: „Co jeszcze musi się wydarzyć, by Asia Bibi i jej rodzina mogli być wolni i bezpieczni?”. Monteduro zapowiada, że kierowane przez niego stowarzyszenie, mając na uwadze dobro Asii Bibi i jej bliskich, zacznie prowadzić działania „politycznie niepoprawne”.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 


DATA: 2018-11-29 17:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@aaa, Autentyczne jest tylko niesprowokowane męczeństwo! "Umierającym towarzyszyła tak wielka pewność, że idą do nieba, iż niejednokrotnie posądzano ich wręcz o inklinacje samobójcze. To niesprawiedliwy zarzut, gdyż Kościół nigdy nie aprobował celowego prowokowania pogan do prześladowań, by w ten sposób "zapewnić" sobie wieczne zbawienie. Za autentyczne uważano tylko niesprowokowane męczeństwo. Nawet najwięksi święci ukrywali się w czasie prześladowań. Miarą wielkości męczeństwa była jedynie głębia miłości naśladującej Chrystusa." z "Odwaga przyznania się do Chrystusa znowu jest w cenie" z Głos z Torunia. Święta Teresa jako dziecko też tak myślała jak Ty: "Gdy słyszałam o mękach, jakie święci wycierpieli dla Boga, wydawało mi się, że bardzo tanio kupili sobie przejście do nieba...Razem z bratem zastanawialiśmy się, jakim sposobem moglibyśmy ten cel osiągnąć. Umówiliśmy się, że pójdziemy do kraju Maurów, żeby tam ucięli nam głowę." z "Ucieczka do nieba" małygoś
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
@Antymodernista Ty też możesz pojechać do Pakistanu i dać przykład wraz z nią. Każdy ma własną drogę do Nieba. Św. Janowi nie dana była męczeńska śmierć. Być może priorytetem dla Asi Bibi jest przeyżycie - jako symbol zwycięstwa sprawiedliwości. Różne drogi - różne zalety.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Powtórzę. Po co uwierzytelniac Islam poprzez wspólne modły. Co ma wspólnego Jezus Chrystus z fałszywym prorokiem i bóstwem PÓŁKSIĘŻYCA. Czy nie ma już żadnej świadomości na Górze?
ponad 1 rok temu / Sec
 
Co na to papież?
ponad 1 rok temu / _______________!
 
Oczyma duszy widzę obraz taki: Asia Bibi wychodząca samotnie z ukrycia w dzień Bożego Narodzenia ze słowami do swoich prześladowców ?Idę do was w imię mojego Pana Jezusa Chrystusa, który był, który jest i który przychodzi. Pokój wam.? I winda do Nieba. To wszystko ma już wymiar mistyczny. Po latach niewinnego więzienia nawet urząd prześladowców uznał jej niewinność. A jednak nie spoczną, póki będzie oddychać. Święta to niewiasta, jeśli zły tak na nią poluje. Samotna jej droga. Ci, co mają gęby pełne frazesów tu nie kiwną palcem w bucie.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
W Pakistanie radykałowie rosną w siłę i prędzej czy później przejmą władzę. Wiecie, że Pakistan ma broń atomową?
ponad 1 rok temu / Janusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.