DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Pakistan: muzułmańscy porywacze grożą rodzinom swych ofiar – chrześcijan i ich adwokatom

Pakistan: muzułmańscy porywacze grożą rodzinom swych ofiar – chrześcijan i ich adwokatom
fot. FORUM

Muzułmańscy oprawcy Humy Yonus, pakistańskiej chrześcijanki, porwanej i zmuszonej do przejścia na islam, grożą jej rodzinie i prawnikom. Metoda ich działania jest prosta. Polega na oskarżeniu o zniszczenie Koranu, za co grozi nawet kara śmierci.

 

- To nie tak, że się nie boję o swoje życie, ale swoje zaangażowanie na rzecz prześladowanych chrześcijan uważam za swoją misję i służbę Bogu i Kościołowi. Żadne więc groźby mnie nie powstrzymają – powiedziała pakistańska prawniczka Tabassum Yousaf. Reprezentuje ona rodziców Humy Yonus, pakistańskiej chrześcijanki, porwanej i zmuszonej do przejścia na islam, domagając się jej uwolnienia.

 

W wypowiedzi dla Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie obrończyni dziewczyny przyznała, że porywacz zagroził rodzicom Humy, że oskarży ich o bluźnierstwo przeciw Mahometowi, jeśli nie zaprzestaną występować w obronie swej córki. - To nie są rzadkie przypadki. Muzułmańscy porywacze grożą rodzinom swych ofiar i adwokatom, że oskarżą ich o zniszczenie Koranu a za ten bluźnierczy, według nich, czyn w Pakistanie grozi nawet kara śmierci – podkreśliła katolicka adwokat.

 

Wskazała przy tym, że w tej islamskiej republice trudno ubiegać się o sprawiedliwość szczególnie przedstawicielom mniejszości religijnych. Bieda i brak wykształcenia wielu chrześcijan sprawia, że wykorzystują ich muzułmańscy fundamentaliści. Stąd tak ważne są działania prawne podejmowane przez różne stowarzyszenia, ponieważ dzięki nim jest szansa, że sprawy dotyczące chrześcijan znajdą się na wokandzie Sądu Najwyższego. - Uwolnienie Asii Bibi było wielkim zwycięstwem, ale sytuacja wyznawców Chrystusa w Pakistanie w związku z tym się nie zmieniła. Dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań, aby uwolnić Humę – apeluje pakistańska prawniczka.

 

Źródło: KAI

MA


DATA: 2019-12-30 07:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Islam powinien być zakazany. To jest ideologia totalitarna, nie religia.
10 miesięcy temu / Em
 
Liczyć można na siebie. Nie chcesz aby toba poniewierano - uzbrój się. Nie bądź bezbronny.
10 miesięcy temu / Jot
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.