DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Św. Jerzego
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Pakistan: islamiści chcą ukarać Asię Bibi. Trwa „polowanie” na jej rodzinę

Pakistan: islamiści chcą ukarać Asię Bibi. Trwa „polowanie” na jej rodzinę
Rodzina Asii Bibi, fot. REUTERS/Adrees Latif/File Photo

Dwa tygodnie po ogłoszeniu przez Sąd Najwyższy wyroku uniewinniającego, Asia Bibi nadal jest więźniem w Pakistanie. Jej życie jest zagrożone, a najbliższa rodzina chrześcijanki jest poszukiwana przez radykalnych islamistów. Z Pakistanu docierają informacje o zaplanowanym „polowaniu” na rodzinę uniewinnionej Asii Bibi.

 

John Pontifex z brytyjskiego biura papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie poinformował o bardzo trudnej sytuacji Asii Bibi oraz jej najbliższych. Pontifex podaje, że radykalni muzułmanie przeszukują domy w Pakistanie, aby dotrzeć do rodziny uniewinnionej chrześcijanki. Fundamentaliści mieli rozesłać między sobą zdjęcia najbliższych Asii Bibi. Brytyjskie biuro Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest w stałym kontakcie z rodziną niezłomnej chrześcijanki.

 

„Ostatnio wielokrotnie musieli zmieniać miejsce pobytu, aby nie zostali złapani. Córki Asii Bibi wychodzą na zewnątrz przeważnie dopiero po zmroku i zakrywają twarze. Z lusterka w samochodzie ściągnęli nawet różaniec, by nie przyciągać niczyjej uwagi” – podkreśla John Pontifex. Pracownik PKWP wskazuje, że rodzina żyje w głębokim strachu i jest przekonana, że jeśli nie uda jej się wyjechać zagranicę, to czeka ją straszna przyszłość.

 

Tymczasem prawnik pakistańskiej chrześcijanki, który w obawie o swe życie uciekł z Pakistanu do Europy stwierdził w czasie konferencji prasowej we Frankfurcie, że „tak naprawdę żaden zachodni rząd otwarcie i jednoznacznie nie zadeklarował gotowości przyjęcia Asii Bibi i jej rodziny”.

 

„Mam nadzieję, że świat zachodni naprawdę próbuje im pomóc” – powiedział Saif-Ul-Malook. Wyznał, że kiedy jeszcze w więzieniu rozmawiał z Asią Bibi na temat opuszczenia przez jej bliskich Pakistanu stwierdziła, że decyzję o tym, gdzie wyjechać zostawia wspierającym ich ludziom, ponieważ do momentu aresztowania nigdy nie wyjeżdżała poza swoją wioskę. „Myślę, że każdy kraj, który zapewni jej rodzinie bezpieczne i godne życie, jest dla niej do zaakceptowania” – podkreśla Saif-Ul-Malook.

 

 

Źródło: KAI, vaticannews.com

WMa

 

Podpisz petycję do ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza o udzielenie azylu dla Asii Bibi. Chrześcijanka spędziła w pakistańskim więzieniu osiem lat. 31 października – po licznych interwencjach organizacji międzynarodowych – Asia Bibi została uniewinniona, ale wciąż nie może wyjść z więzienia, bowiem islamscy fanatycy grożą, że ją zabiją. 

 

KLIKNIJ I PODPISZ PETYCJĘ! 

 

 


DATA: 2018-11-22 20:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przydałby się w Europie przywódca pokroju Sobieskiego. Ta tłuszcza jedynie pogrom porównywalny pod Wiedniem przyjęłaby do wiadomości. Świadczy bowiem o tym późniejsza oostawa Turcji, gdy uratowani przed islamskim zalewem zniszczyli Polskę sto lat później.
5 miesięcy temu / Krakusik
 
Jakie to dziwne. Na bieżąco i stale jesteśmy informowani co dzieje się na świecie a NIE MAMY ŻADNYCH INFORMACJI z życia Kościoła Polskiego. Np. co było na rekolekcjach Biskupów w Częstochowie ? Czy mówiono za wskazaniem p. Franciszka o praktykowaniu ubóstwa , modlitwy osobistej, pokory ? Czy opłaty za śluby, chrzty,.. , ofiary za Mszę św. zostaną zniesione z cennika ? Czy i kiedy Biskupi otworzą SWOJE DRZWI w kuriach dla wiernych aby POSŁUCHAĆ o troskach i lękach swoich wiernych patrzących na ZMIANY w parafiach i w całym Kościele ?
5 miesięcy temu / iskierka
 
Czy papież nie może opłacić podróży i przyjąć tej biednej rodziny ?!?!
5 miesięcy temu / Wkurzony
 
@aaa - masoneria i islam są w bardzo ścisłym związku = warto zapoznać się w tym względzie z pracami dr Krajskiego
5 miesięcy temu / Jan
 
Może warto do Indii?
5 miesięcy temu / Olo
 
Religia miecza w akcji
5 miesięcy temu / Roman
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64320"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.