DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Pakistan: chrześcijanin zabity za mycie się przy studni. Za „zanieczyszczenie wody”

Pakistan: chrześcijanin zabity za mycie się przy studni. Za „zanieczyszczenie wody”
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. fitzfotos/sxc.hu

Saleem Masih, 22-letni pakistański chrześcijanin, zmarł w wyniku pobicia przez muzułmanów po tym, jak umył się przy studni.

 

Po powrocie z pól 25 lutego Saleem Masih zatrzymał się na kilka chwil, aby umyć się w studni w Kasur w prowincji Pendżab. Niebawem przybyła grupa muzułmanów, którzy nazwali go „brudnym chrześcijaninem” i oskarżyli o „zanieczyszczenie wody”, a następnie zaatakowali fizycznie. Saleemu związano stopy i dłonie, by móc go toczyć po ziemi przy pomocy metalowych prętów i kijów.

Według dziennika Pakistan Today, pobity, dwa dni po ataku znalazł się w szpitalu gdzie zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Jego ojciec Ghafoor Masih potępił obecnych przy zdarzeniu policjantów, którzy „asystowali jako widzowie”.

 

Pakistański premier Imran Khan, zadeklarował: „Każdy w Pakistanie, który atakuje naszych niemuzułmańskich obywateli lub ich miejsca kultu, będzie surowo traktowany. Nasze mniejszości są równymi obywatelami tego kraju” - stwierdził. Ejaz Alam Augustine, minister ds. Praw Człowieka i Mniejszości w Pendżabie, stanowczo oświadczył, że „zostaną podjęte poważne środki przeciwko winowajcom i funkcjonariuszom policji”.

Zareagował również Kościół. Ks. Qaisar Feroz, sekretarz wykonawczy Episkopalnej Komisji ds. Komunikacji Społecznej, oświadczył, że: „Ten akt dyskryminacji i uprzedzeń ukazuje najwyższą nietolerancję jaką cechują się osoby odpowiedzialne za zabójstwo młodego chrześcijanina”.

Nasir Saeed, dyrektor pozarządowej organizacji humanitarnej, Centre for Legal Aid, Assistance and Settlement (CLAAS), wskazuje, że zabójstwo Saleema Masiha „nie jest przypadkiem odosobnionym, bo są one codziennością w Pakistanie, o której nie mówi się zazwyczaj w mediach. Konieczne jest podjęcie środków i przywrócenie sprawiedliwości, aby położyć kres torturom i dyskryminacyjnemu traktowaniu ze względu na religię” - deklarował.

FLC


DATA: 2020-03-13 07:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziwię się tylko, bo mieszkają tam całe życie i powinno być dla nich oczywiste, że studnia dla muzułów jest świętością , więc nie powinni prowokować.
7 miesięcy temu / panda
 
Po co tam siedzieć, w tym siedlisku islamu, czyli zła, gwałtu, przemocy.
7 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
co na to Franciszek?
7 miesięcy temu / ddd
 
To są wierzący muzulmanie. Robią co głoszą.
7 miesięcy temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.