DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Pakistan: chrześcijanin uniewinniony od zarzutu bluźnierstwa. To jednak nie koniec dramatu

Pakistan: chrześcijanin uniewinniony od zarzutu bluźnierstwa. To jednak nie koniec dramatu

Pakistański chrześcijanin Pervaiz Masih oskarżony o bluźnierstwo przeciwko Allahowi został uznany przez sąd za niewinnego. Na wyrok czekał ponad trzy lata, a jego rodzinę spotkała w tym czasie tragedia.

 

O uniewinnieniu chrześcijanina od zarzutu bluźnierstwa przeciwko Allahowi poinformowała jego adwokat, Aneeqa Maria Anthony. – Sąd potwierdził złożony przez nas wniosek o uniewinnienie. Wykazaliśmy, że nie ma przeciwko Pervaizowi żadnych dowodów – powiedziała katolickim mediom.

 

Adwokat jest przewodniczącą pakistańskiej organizacji „The Voice Society”, która zajmuje się wspieraniem dyskryminowanych i prześladowanych chrześcijan.

 

Pervaiza Masiha aresztowano w sierpniu 2015 roku w znanej z antychrześcijańskich prześladowań prowincji Pendżab. Mężczyzna wdał się w kłótnię z muzułmaninem w sprawie o zakup materiałów budowlanych. Prawdopodobnie z zemsty oskarżono go o obrazę Allaha.

 

Dzięki pomocy „The Voice Society” Masih wyszedł z aresztu za kaucją, co, jak podkreśliła Anthony, nie zdarza się w podobnych przypadkach zbyt często.

 

Niestety, choć chrześcijanin został ostatecznie uniewinniony, to sprawa nie obyła się bez bolesnej tragedii. Jego córka zaginęła i są przesłanki by sądzić, że porwali ją i zamordowali islamiści, by w ten sposób wywrzeć na Masihu zemstę. Żonę chrześcijanina pobito z kolei podczas policyjnego przesłuchania. Adwokat podkreśla, że mężczyzna, choć uniewinniony, nie może czuć się w Pakistanie bezpiecznie.

 

Ponad 96 proc. ludności Pakistanu wyznaje islam. Prześladowania chrześcijan są w tym kraju brutalną codziennością. W ostatnich miesiącach chrześcijanie na całym świecie angażowali się w sprawę Asi Bibi, uniewinnionej przez sąd z zarzutu bluźnierstwa, za co groziła jej kara śmierci. Wskutek nacisków islamistów Bibi nie może jednak opuścić Pakistanu i tak jak w przypadku Masiha i jej życie jest w stałym niebezpieczeństwie.

 

Źródło: Katholisch.de

Pach


DATA: 2019-01-25 08:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tydzień islamizmu w Pakistanie trwa cały rok.
ponad 1 rok temu / Obcy Astronom
 
Co powiedzą nasi kapłani kiedyś gdy staną przed Panem, gdy zapyta ich dlaczego Świątynie Jego zamienili w meczety. Dlaczego tak bardzo chcą uprzywilejowania prześladowców i zabójców Jego wyznawców. Nasi kapłani przypominają uroborosa. Jak mam iść do świątyni, którą przeznacza się na meczet w przyszłości, bo po to tam wchodzą muzułmanie, nie by szukać wspólnoty, ale by zawładnąć, wedle ich proroka stwierdzenia " gdzie modli się jeden muzułmanin tam jest ziemia Allacha i należy do muzułmanów. Niewiernych należy wypędzić, albo zabić gdy odmówią przyjęcia islamu" Nasi światli kapłani nie są tacy światli albo zapomnieli co znaczy być Chrześcijaninem. Katolikiem. To nie jest opatrywanie rannego, ani karmienie głodnego. To już herezja i apostazja.
ponad 1 rok temu / banita
 
Euroatomem z map.
ponad 1 rok temu / Wymazać ich
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]ch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.