DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Pakistan: chrześcijanie dyskryminowani w dostępie do wsparcia

Pakistan: chrześcijanie dyskryminowani w dostępie do wsparcia
Fot. Pixabay

W obecnej sytuacji zaostrzonych przepisów sanitarnych chrześcijanie są bardzo dyskryminowani w dostępie do działań charytatywnych. Informuje o tym dyrektor włoskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

 

Alessandro Monteduro zaznaczył, że wyznawcom Chrystusa odmawia się paczek żywnościowych i zawierających podstawowe środki higieniczne. Postępowanie takie tłumaczone jest faktem, że artykuły te zostały zakupione za pieniądze złożone przez muzułmanów w ramach jałmużny przewidzianej przez prawo koraniczne. – Chrześcijanie w Pakistanie traktowani są jak obywatele drugiej kategorii – stwierdził Monteduro.

To prawda, chrześcijanie w Pakistanie są obiektem wielu prześladowań, na przykład nie mogą prowadzić restauracji, często nie mogą brać udziału w konkursach publicznych na lepsze stanowiska pracy, wolno im ubiegać się jedynie o te najprostsze, nie mogą być nauczycielami. Stąd też tamtejsi chrześcijanie są najbardziej cierpiącą częścią społeczeństwa, źle opłacani w pracach, które są na granicy niewolnictwa XXI wieku – podkreślił dyrektor włoskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

- Kiedy w minionym roku osobiście odwiedziłem Pakistan, stolicę Pendżabu, Lahaur, miałem możność być w tamtejszej cegielni, prawdziwym i bardzo konkretnym miejscu niewolnictwa naszych czasów. Dlatego jest bardzo pożądaną i konieczną rzeczą, aby rząd pakistański dał jakieś przebłyski większego zainteresowania mniejszościami i większego poszanowania wolności religijnej oraz pokazał, że przejmuje się cierpieniem chrześcijan, którzy są obywatelami tego kraju – dodał szef lokalnej PKwP.

Odnosząc się do wyroku Sądu Najwyższego Pakistanu, który uniewinnił i uwolnił z więzienia Asię Bibi, fałszywie oskarżoną o bluźnierstwo przeciw Mahometowi, Monteduro podkreślił, że ten wyjątek niestety nie poprawił sytuacji wielu chrześcijanek i hinduistek, które są porywane i zmuszane do wyjścia za mąż za muzułmanów i przejścia na islam. Przykładem może być przypadek 14-letniej Humay Younus, porwanej jakiś czas temu, którą bezskutecznie próbują uwolnić rodzice wraz z organizacjami wspierającymi ich. – Władze nie potrafią aresztować jej prześladowcy, gdyż panujące tam prawo i zwyczaje chronią tego typu okropne zbrodnie – stwierdził Monteduro.

 

 

Źródło: vaticannews.va / KAI

RoM

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-05-19 18:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Och ! - jak to ?! - niemożliwe ?! - przecież jest dokument z Abu Zabi ?! - to nie ma współistnienia ?! - nie ma braterstwa ?! - no jak to ?! - ot, i tyle warte są te farmazony.
5 miesięcy temu / tak tylko
 
To co robią muslimy w Pakistanie bardzo przypomina działania Hansa Franka, niemieckiego gubernatora Generalnej Guberni w czasie okupacji niemieckiej Polski w trakcie II wojny światowej. Zresztą nie dziwota, Mein Kampf Adolfa Hitlera to po Koranie najbardziej popularna książka w krajach arabskich z uwagi na ogromy ładunek nienawiści wobez żydów. Jakby nie było w SS służyli muzułmanie. Mieli nawet swoją dywizję SS Handschar, a Adolf bratał się z muftim Jerozolimy Wyniki wyszukiwania Al-Hadżdż Muhammad Amin al-Husajni.
5 miesięcy temu / POKÓJ DOBRO?
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.