DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Pakistan: aresztowano islamskiego przywódcę, który chciał kary śmierci dla Asii Bibi

Pakistan: aresztowano islamskiego przywódcę, który chciał kary śmierci dla Asii Bibi
Protesty w Pakistanie, fot. REUTERS/Athar Hussain

Pakistańska policja aresztowała jednego z przywódców radykalnych islamistów, którzy protestowali przeciwko uwolnieniu z więzienia Asii Bibi. Duchowny był liderem muzułmanów, domagających się wykonania kary śmierci na chrześcijance.

 

Zatrzymany przez policję radykalny islamista to Khadim Hussain Rizvi, związany z muzułmańską partią Tehreek e Labbaik. Duchowy przywódca był jednym z liderów protestów przeciwko uwolnieniu chrześcijanki Asii Bibi. Kobieta była oskarżona o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Po ośmiu latach spędzonych w celi śmierci, chrześcijanka została uznana za niewinną. To doprowadziło do furii radykalnych muzułmanów mieszkających w Pakistanie.

 

Sytuacja Asii Bibi jest bardzo trudna. Pomimo uniewinnienia jej od zarzutu bluźnierstwa, chrześcijanka nadal przebywa w więzieniu. Na wolności groziłoby jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Praktycznie każdego dnia muzułmanie organizują demonstracje, w których domagają się ukarania Asii Bibi i wykonania kary śmierci. Sytuacja jest na tyle poważna, że władze zdecydowały się aresztować Khadima Hussaina Rizvi, aby ograniczyć jego wpływ na protestujących i tym samym uspokoić nastroje społeczne.

 

To nie jedyne aresztowania związane z manifestacjami w Pakistanie i gorącą atmosferą wśród protestujących. Policja informuje także o zatrzymaniach innych, mniej znaczących postaci, związanych z partią Tehreek e Labbaik, która współorganizuje antychrześcijańskie manifestacje.

 

Przypomnijmy, że sprawę Asii Bibi skomentował prezes Sądu Najwyższego w Pakistanie, Mian Saqib Nisar. „Przypadek Asii Bibi pokazał, że pakistański system prawny zawiódł w swej istocie, pozbawiając obywateli ich prawa do sprawiedliwości” – powiedział.

 

Nisar przyznał, że system prawny w Pakistanie wymaga reformy, tak by obywatele mogli dochodzić sprawiedliwości w krótkim czasie. W przypadku Asii Bibi upłynęło aż osiem lat od skazania do uniewinnienia, „choć nie było dowodów” jej winy. Jej dossier czekało cztery lata na rozpatrzenie w Sądzie Najwyższym.

 

Odnosząc się do starań kobiety o azyl zagranicą z powodu gróźb otrzymywanych ze strony islamskich radykałów, prezes Sądu Najwyższego zaznaczył, że „obowiązkiem państwa pakistańskiego jest ochrona życia i zdrowia własnych obywateli”, dlatego jeśli prosi ona o ochronę za granicą, oznacza to, że „Pakistan zawiódł”.

 

 

Źródło: gość.pl, vaticannews.va

WMa

 

 

Podpisz petycję do ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza o udzielenie azylu dla Asii Bibi. Chrześcijanka spędziła w pakistańskim więzieniu osiem lat. 31 października – po licznych interwencjach organizacji międzynarodowych – Asia Bibi została uniewinniona, ale wciąż nie może wyjść z więzienia, bowiem islamscy fanatycy grożą, że ją zabiją. 

 

KLIKNIJ I PODPISZ PETYCJĘ! 

DATA: 2018-11-24 15:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na zdjęciu, kochani i przyjaźni ludzie, z ich "religią pokoju"
ponad 1 rok temu / taki 1
 
Tak przy okazji jeszcze dopowiem, że muzułmanie wierzą też w Dadzala, jednookiego potwora. Nazywają go antychrystem. Oni nie rozumieją słowa Chrystus. Przy okazji podpowiem, bo nie wszyscy wiedzą, że jest to Mesjasz. Z tym Dadzalem jest jedna z teorii, która mówi o związkach Dadzala z Iluminatami. Iluminaci pokazują znak jednego oka. W Biblii też znajdziemy opis złego pasterza. Tak czy tak, zło zna Biblie i wykorzystuje do tworzenia roznych teorii. Muzułmanie mają problem że znalezieniem Mahometa w Biblii. Znaleźli więc fragment, w którym Jezus mówi o zeslaniu Ducha Świętego i twierdzą że to o Mahomecie.
ponad 1 rok temu / Sec
 
Oni się śmieją, kiedy jest mowa o radykalach. Wszyscy wierzący w boga fortec muszą być posłuszni nauce fałszywego proroka. On sam wiedział że jest opętany, a nawet próbował popełnić samobójstwo. Ajsza, która wziął za żonę gdy miała 6 lat, przekonała go, że to Dzibril go nawiedza. Muzułmanie wierzą, że kamień w Kaabie, który wielbia, przemówi. Wierzą też, że przyjdzie Isa, według nich Jezus, złamie krzyż i pójdzie w pielgrzymkę do Mekki. On ma też wyznaczyć ostatniego Kalifa. Czy pamiętamy o obrazie bestii, który ma przemówić z Objawienia Jana i o słowach Jezusa by nie szukać Go na pustyni. I o fałszywym proroku, który będzie czynił cuda?
ponad 1 rok temu / Sec
 
W końcu jakaś dobra wiadomość bo robiło się nieciekawie. Nadal nie jest dobrze ale to dobry i odważny krok. Szczerze to jestem nawet zaskoczony na szczęście pozytywnie.
ponad 1 rok temu / qlnick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.