DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nawet postępowi bibliści przyznają, że przykazanie Nie zabijaj zostało źle przetłumaczone. W oryginale było: Nie mordujw kontekście wewnętrzno społecznym. W ówczesnej kulturze istniało rozróżnienie tych dwóch.
ponad 1 rok temu / Cava
 
Czy istnieje odstępstwo o przestrzegania 10ciu przykazań? Czy zamiast "nie zabijaj" "nie zabijaj no chyba, że.."
ponad 2 lata temu / Andros
 
Nareszcie chrześcijanie się budzą. Czas najwyższy po temu.
ponad 4 lata temu / Tadeusz
 
Solidny tekst, mocny ale prawdziwy i wciąż aktualny choć może nie tak dosłownie ale kto wie co przyniesie jutro.
ponad 5 lat temu / Marcin
 
Bardzo dobry artykuł
ponad 5 lat temu / AR
 
@Cytat z Ewangelii i tyle w temacie :) Co do nadstawiania policzka, to mogę nadstawić tylko swój policzek lecz nie wolno mi nadstawiać policzka moich dzieci, mojej żony, sąsiadów, narodu itd.
ponad 5 lat temu / 47
 
A swoją drogą - pierwsza krucjata nie miała mniejszej legitymizacji niż współczesne działania NATO czy ONZ. Przecież Turcy Seldżuccy byli elementem obcym w Ziemi Świętej, zwykłymi najeźdźcami, przed którymi krzyżowcy musieli bronić cywilną ludność.
ponad 5 lat temu / Venatrix
 
Piraci islamscy żyjący głównie z okupu, handlu pojmanymi Europejczykami i poborem haraczu, do momentu, aż 1815 roku flotta USA w drugiej wojnie Berberyjskiej (pierwsza 1801-1805) oraz Europejczycy po wojnach Napoleońskich postanowili i dali im ostatecznie łupnia. ... W tych "kleszczach zagłady" było cudem, iż Europa unikneła losu jaki zgotowali muzułmańscy łowcy niewolników od VII wieku po dzień dzisiejszy czarnemu kontynentowi (google: ZANJ). A popyt na niewolników w dar al-islam był/jest legendarny. ... @rozczarowany: No, ale wystarczającym powodem ODSIECZY (czyli Drogi Krzyżowej) była profanacja Bazyliki Grobu Świętego przez fatymidzkiego kalifa Al-Hakima w 18.10.1009. ---> Na jego rozkaz zniszczono też sam grób Jezusa!!!
ponad 5 lat temu / Tiberias
 
325 lat prześladowań i pogromów, w czasie wędrówek ludów katastrofalne fale dżumy Justiniana (wymierały w parę dni/tygodni miasta, regiony), a od anno 620 (na prawie 1200lat permanentnej pacyfikacji) pojawili się na trybunie terroru współbojownicy Mohameda ---> Jego ultimatum "ASLIM TASLAM" do cesarza Herakliusza. Po dżumie Justiniana ten 1200 letni potop islamski (wyludniający całe rejony, biorąc miliony ludzi w jasyr ---> n.p. "Wyprawa Sobieskiego na czambuły tatarskie") przypominał dla chrześcijanstwa Afryki północnej, Europy południowej, Zydów bliskiego wschodu, Azji srodkowej (hinduizmu) raczej biblijny armageddon, aniżeli sąsiedzkie odwiedziny "religii pokoju". Z północy grasujący Wikingowie, sprzedający jasnowłose Słowianki za srebro na Krymie do haremów całego orientu. Z południa muzułmańscy piraci berberyjscy berserkujący po całym morzu śródziemnym - spacyfikowali nawet Islandie. ... CDN.
ponad 5 lat temu / Tiberias
 
- "Bądź bez lęku w obliczu nieprzyjaciela, bądź mężny i prawy, by podobać się Bogu, mów prawdę, nawet jeśli oznacza to własną śmierć, chroń bezbronnych, szanuj kobiety i nie krzywdź nikogo. To jest Twoją przysięgą"
ponad 5 lat temu / Tiberias
 
Krucjaty w średniowieczu czy nawet do XVII w. były realne. Teraz jak miałoby to wyglądać? "Drodzy bracia i siostry, w naszej parafii gości dziś brat NN z zakonu rycerskiego NN. Po mszy świętej brat będzie zbierał ofiary na nowy czołg..."
ponad 5 lat temu / Tomko z Toruńca
 
"...Bernard został kanonizowany...Pierwszą krucjatę zwołał papież Urban II, błogosławiony Kościoła katolickiego" - w kwestii formalnej: bycie świętym Kościoła Katolickiego nie oznacza automatycznie nieomylności we wszystkich poglądach głoszonych za życia! Ot, chociażby znamy dobrze przykład św. Jana Pawła II całującego Koran. W związku z tym tego rodzaju argumentacja (że skoro coś powiedział święty, to musi być prawdą) jest formalnie niewłaściwa. A merytorycznie, treści poruszone w artykule skomentuję tak: walka zbrojna z wrogami chrześcijaństwa (w tym ich zabijanie) nie jest dobrem, lecz jest mniejszym złem. A w każdym razie nigdzie w artykule nie przedstawiono dowodu na to że jest dobrem.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Cytat z Ewangelii i tyle w temacie :) - mozesz sprecyzowac, bo chyba początek tekstu wyjaśnił wątpliwość?
ponad 5 lat temu / tito
 
?Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie
ponad 5 lat temu / Cytat z Ewangelii i tyle w temacie :)
 
Kiedy mogę, odmawiam "Anioł Pański" w łączności z członkami PKWP w intencji prześladowanych chrześcijan.
ponad 5 lat temu / Venatrix
 
Bardzo dobry i piękny tekst
ponad 5 lat temu / monarchista
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.