Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Pacyfikacja „Zatrzymaj Aborcję”. Prezes Ordo Iuris o niepewnej przyszłości obywatelskiego projektu


Odtwórz w YouTube
 

Sejmowe zamieszanie związane z projektem „Zatrzymaj Aborcję” pokazuje, że słusznie przestaliśmy mieć wielkie nadzieje, że ten projekt zostanie uchwalony. Już na początku 2018 roku było wiadome, że zostanie on utopiony w sejmowych komisjach i podkomisjach. (...) PiS solidnie pracował na to, żebyśmy stawiali znak równości pomiędzy skierowaniem obrony życia do komisji a odrzuceniem projektu – mówi w rozmowie z PCh24 TV mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

Czytaj także:


„Apeluję o niezwłoczne rozpoczęcie prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję” – czytamy w petycji skierowanej do członków komisji sejmowych oraz premiera. Centrum Życia i Rodziny podkreśla, że najlepszym prezentem polityków na Dzień Dziecka byłaby deklaracja przyjęcia ustawy „Zatrzymaj aborcję”, zdecydowanie zwiększającej ochronę życia od poczęcia.

 
 


DATA: 2020-05-06 18:01:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Projekt "Zzatrzymać aborcję" może być zastąpiny przez nowelizację KK, art 148. Zabójstwo jest zabójstwem, niezależnie od wieku ofiary. Drugim krokiem powinno być całkowite wytreślenie art 56 z Kodeksu Rodzinnego i opiekuńczego. Trzeci krok to rozszerzenie art 140 Kodeksu wykroczeń o "Propagowanie i praktykowanie homoseksualizmu".
7 miesięcy temu / Izydor_oracz
 
Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać 91 na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną. Faustyna Dzienniczek 1728
7 miesięcy temu / Nick
 
@czupers Powiedz mi proszę jak zamierzałbyś weryfikować/kontrolować turystykę aborcyjną? Testy ciążowe na granicy? Cotygodniowe kontrole u ginekologa każdej Polki i zakaz wyjazdu z kraju ciężarnych? Z całym szacunkiem- to absurd. Nawet gdyby ktoś był szalony żeby to uchwalić de facto byłby to martwy przepis to nie jest one ,,zgodne z prawem"- żeby móc ukarać za przestępstwo popełnione za granicą to prawo kraju w którym zostało one popełnione też musi uznawać je za przestępstwo
7 miesięcy temu / Anonimowy
 
Na tą chwilę odpuścić aborcje eugeniczną i przywrócić pomysł przepisu kary więzienia za turystykę aborcyjną, który był w ustawie Ordo Iuris z 2016, ta zmiana przeszłaby bez żadnych kontrowersji wśród elektoratu PiS, a skala takiej aborcji jest znacznie większa niż eugenicznej.
7 miesięcy temu / czupers
 
czyli nic sie nie zmienilo jest jak bylo
7 miesięcy temu / zbigniew
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 120 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.