DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Pacjentom podano wadliwą szczepionkę – poszkodowanych mogą być tysiące!

Pacjentom podano wadliwą szczepionkę – poszkodowanych mogą być tysiące!
Fot. Rotorhead / freeimages.com

Co najmniej kilkuset pacjentom, w tym noworodkom, podano wadliwą szczepionkę, która miała zostać zutylizowana. Co gorsza, jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, aplikujący je lekarze wiedzieli, że wstrzykują niepełnowartościowy produkt.

 

Przerażające informacje są efektem kontroli, jaką w ostatnich miesiącach przeprowadzili inspektorzy farmaceutyczni. Sprawdzali m.in. „czy sprzęt chłodniczy w aptekach i przychodniach działa”, ponieważ „większość szczepionek wymaga przechowywania w określonej temperaturze”.

 

Okazało się, że w wielu miejscach szczepionki nie zostały odpowiednio zabezpieczone zarówno, jeśli chodzi o temperaturę magazynowania jak i inne oddziaływania środowiskowe, przez co nadawały się wyłącznie do utylizacji, a ich podanie pacjentowi mogło zagrozić zdrowiu, a nawet życiu!

 

Najbardziej szokujące jest jednak to, że istnieją liczne dowody dotyczące wiedzy lekarzy udzielający szczepień. Zdaniem „Dziennika Gazety Prawnej” wielu było świadomych z czym mają do czynienia – z produktem który należy zniszczyć – a mimo to podejmowali decyzję o podaniu szczepionki nawet noworodkom.

 

„Jestem w szoku. Okrutny brak wyobraźni tych, którzy tak robili” – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Paweł Trzciński, rzecznik głównego inspektora farmaceutycznego. Jego zdaniem, problem dotyczy „wielu, jeśli nie wszystkich województw”.

 

O sprawie jeszcze w tym tygodniu ma zostać poinformowana prokuratura. Istnieje bowiem bardzo duże prawdopodobieństwo, że wskutek nieodpowiedniego przechowywania preparatów, u pacjentów, którzy zostali zaszczepieni, mogą wystąpić objawy niepożądane.

 

W najlepszym razie wadliwe szczepionki podano 300 osobom (to już pewne). W najgorszym – tysiącom.

 

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

 

 


DATA: 2018-02-05 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@@Abc - Sanepid jest częścią apartu państwa i dopóki nachodzi ludzi, którzy się nie szczepią - nie nazwę tego dobrowolnym
ponad 1 rok temu / Abc
 
Groźby sa bezpodstawne ponieważ nie ma jeszcze takiego prawa i to mówią sami lekarze. Zaznaczam jeszcze bo społeczeństwo już ma wklepane ze jest obowiązek i wystarczy do tego teraz dorobić prawo.
ponad 1 rok temu / @Abc
 
@@Abc - jeśli państwo za coś mnie "karze" wysyłając mi powiadomienia z Sanepidu i grożąc karą to to nie jest "dobrowolne", nawet jeśli tak to nazywa. Jeśli za brak zgody jestem karana - to nie jest dobrowolne.
ponad 1 rok temu / Abc
 
"Plus uważam, że powinny być dobrowolne" ## Szczepienia jak najbardziej sa dobrowolne. Nie ma obowiązku szczepień pomimo nagonki mediów. Oraz tego portalu...
ponad 1 rok temu / @Abc
 
@@Abc - jak zamierzam sprawdzić czy są zdrowe? prosto przykład: jeśli moje dziecko w dniu szczepienia ma katar to nie zgodzę się na szczepionkę. W razie jakiś wątpliwości - przesunięcie szczepienia. Szczepionki powinny być podawane TYLKO zdrowym osobom. Podawanie ich chorym mija się z celem i naraża szczepionych na gorszą reakcję na szczepienie, włącznie z poważnymi powikłaniami. To jest szczepienie z rozsądkiem. Nie jestem przeciwna szczepionkom jako takim, jestem przeciwna ich podawaniu bez namysłu i bez zachowaniu bezpieczeństwa. Plus uważam, że powinny być dobrowolne ALBO państwo powinno płacić grube odszkodowania dla tych, którzy mają skutku uboczne z powodu tego "obowiązku". PS. Widziałam jak dorosła 50 letnia osoba chorowała na krztusiec. Jej choroba trwała ponad pół roku. Nie wyobrażam sobie półrocznego dziecka z tą chorobą skoro dla osoby dorosłej było to straszne. I to jest dla mnie wystarczający argument by szczepić dzieci (rozsądnie! gdy są zdrowe!)
ponad 1 rok temu / Abc
 
"...po sprawdzeniu, że są zdrowe)" ## Jak zamierzasz to sprawdzić? "noworodkom, podano wadliwą szczepionkę" ## Co to znaczy wadliwą? "lekarze wiedzieli, że wstrzykują niepełnowartościowy produkt" ## Jaki produkt? Ten produkt zaraz po wyprodukowania powinien znaleźć się na śmietniku.
ponad 1 rok temu / @Abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.