DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Owsiak komentuje zamach we Francji: ja też spotkałem się z nienawiścią

Owsiak komentuje zamach we Francji: ja też spotkałem się z nienawiścią
fot. Tomasz Gawalkiewicz/FORUM

Jerzy Owsiak, goszcząc w studio TVN24, skomentował sprawę krwawego zamachu muzułmanów na redakcję paryskiego tygodnika „Charlie Hebdo”. – Musimy uważać na nienawiść i budować tolerancję – powiedział, skarżąc się, że sam jest obiektem nienawiści.

 

Owsiak nie ma wątpliwości, że nienawiść jest problemem a – jak przyznał – sam wie o niej najlepiej. – Kto może powiedzieć więcej o nienawiści niż ja, Jurek Owsiak, facet, który się z nią spotyka? – powiedział w TVN24, komentując zamach we Francji. Dodał, że w Polsce nie mamy takiego problemu braku tolerancji, jak mieszkańcy kraju nad Sekwaną, ale i tak „musimy uważać na nienawiści budować tolerancję”.

 

Owsiak stwierdził, że należy szanować różne symbole, postaci i instytucje. Jego zdaniem nie powinno się żartować nie tylko z Mahometa, ale i z Matki Boskiej. Zwrócił też uwagę, że w Polsce mamy problem z „nadużywaniem wolności”. – Ten problem także może być nasz. Trudno mi przywoływać moje doświadczenia, gdzie wolność słowa może być także moim nadużyciem… Kiedy prawo polskie nie nadąża za tym, co się dzieje w dziedzinie hejterstwa. Podobny problem jest we Francji, choć całkiem nieporównywalny… – powiedział.

 

Ocenił również, że reakcje po zamachu we Francji mogą być skierowane przeciwko muzułmanom. – Oby to była sytuacja, z którą możemy dać sobie radę… Żeby to nie było skierowane przeciwko islamowi, tylko islamistom… – powiedział.

 

 

Źródło: wpolityce.pl/tvn24.pl

ged


DATA: 2015-01-08 13:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To, co stało się we Francji, to właśnie efekt tolerancji. Gdyby Francuzi od razu gonili ich, teraz nie było by problemu. A jak chcieli być tolerancyjni, to za chwilę będą gośćmi we własnym kraju. A każde słowa o nietolerancji wśród Polaków uważam za przejaw nietolerancji wobec Polaków. Panie Owsiak: czy prawda, to to samo, co nienawiść? Nienawiść jest z pańskiej strony wobec tych, którzy ujawnili prawdę.
ponad 5 lat temu / ms
 
Róbta co chceta było dobre gdy nie uderzało w Owsiaka tylko w tradycję , religię itd , gdy dostał rykoszetem już chce wyjątku od tworzonych przez siebie reguł.
ponad 5 lat temu / cynik
 
Tacy jak owsiak liczą że miecz Allaha nie dosięgnie ich głów Podobnie myśleli ci z Charlie Hebdo Islam jest religią szatana tak jak każda fałszywa religia a diabeł jest ojcem kłamstwa a więc i islamu
ponad 5 lat temu / Jacek
 
Tak się składa, że od lat mieszkam we Francji i obserwuję ogromna tolerancję dla np. Arabów i ich wielodzietnych rodzin...wyższe socjalne niż u rodzin francuskich, dużą pomoc itp.
ponad 5 lat temu / Malwa
 
"Żeby to nie było skierowane przeciwko islamowi, tylko islamistom" - tymi słowami Owsiak udowodnił swą ignorancję. Przecież to właśnie islamiści reprezentują prawdziwą twarz islamu, tę opartą na Koranie i na czynach założyciela islamu - Mahometa.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
gdzie są słoiki?? hej owsiak gdzie są słoiki ???
ponad 5 lat temu / maciekTS
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.