DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

„Otworzył oczy i spojrzał na nas po raz ostatni”. Ostatnie chwile życia Charliego Garda

„Otworzył oczy i spojrzał na nas po raz ostatni”. Ostatnie chwile życia Charliego Garda
Fot. CharliesFight.org

„Charlie otworzył oczy, spojrzał na nas po raz ostatni i zamknął je na zawsze. Mówiono nam, że to potrwa 5-6 minut. Ale minęło 12 minut, zanim serce przestało bić”, tak wyglądały ostatnie chwile życia Charliego Garda opisane przez jego mamę. Chłopiec zmarł 28 lipca w jednym z brytyjskich szpitali po bardzo długiej i niezwykle dramatycznej walce o jego życie, która wstrząsnęła niemal całym światem.

 

11-miesięczny Charlie od urodzenia cierpiał na ciężką chorobę genetyczną stopniowo wyniszczającą jego mózg i mięśnie oraz zaburzającą działanie układu odpornościowego. Dziecko przez to nie było w stanie się ruszać, nie widziało, nie słyszało i oddychało jedynie z pomocą specjalistycznej aparatury. Lekarze zdecydowali o odłączeniu go od urządzenia podtrzymującego życie.

 

Rodzice Charliego postanowili walczyć o jego życie przed sądem i poddać go eksperymentalnej terapii w Stanach Zjednoczonych. Jednak ich apelacje były odrzucane, a dotychczasowe wyroki podtrzymywane przez Sąd Najwyższy i Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Nie dawano wiary amerykańskiemu lekarzowi twierdzącemu, iż jest w stanie pomóc dziecku. Krótko po przybyciu do placówki odłączono tuby wentylacyjne. Charlie zmarł kilka minut później, na tydzień przed swoimi urodzinami.

 

Przypadkiem Charliego Garda zainteresował się cały świat. Setki tysięcy osób deklarowały modlitwę w intencji chłopca. Rodzice dziecka otrzymywali wyrazy wsparcia m.in. od Stolicy Apostolskiej oraz prezydenta USA Donalda J. Trumpa.

 

Kilka chwil przed śmiercią chłopca rodzice zabrali go na ostatni spacer. – Chris i ja płakaliśmy. Leżeliśmy na łóżku, a Charlie między nami i trzymaliśmy się za ręce.  Oboje mówiliśmy mu, że jesteśmy, że go kochamy i jesteśmy z niego dumni – powiedziała dziennikowi „Daily Mail” Connie Yates, matka dziecka.

 

Na opublikowanym tuż po śmierci chłopca zdjęciu widać zaciśnięty w małej rączce cudowny medalik z wizerunkiem św. Judy Tadeusza. Święty ten jest patronem spraw beznadziejnych, a osoby noszące jego medalik licznie potwierdzają wiele łask, których doświadczyły dzięki wstawiennictwu Judy Tadeusza.

 

Rodzice dziecka zapowiedzieli, że 1,5 mln dolarów, jakie zebrano na pomoc Charlie’emu, przeznaczą na start Fundacji im. Charliego Garda, która ma pomagać rodzinom w podobnej sytuacji.

 Źródło: gość.pl, pch24.pl

TK


DATA: 2017-08-08 14:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zastanawiam się niby w jaki sposób te 1,5 mln dolarów mają pomóc innym w tej samej sytuacji? Coś tu jest nie tak...jak niby maja pomóc skoro w tej samej sytuacji usmiercono dzieciątko?
11 miesięcy temu / Adam
 
Nie rozumiem, co ma jakiś sąd czy trybunał do decyzji rodziców o leczeniu własnego dziecka? Wypis ze szpitala, opłacona aparatura, transport i leczenie gdzie tu miejsce dla jakichś sądów??? W lutym 1939 ówczesny prawodawca niemiecki (Hitler) zgodził się na zabicie JEDNEGO ciężko upośledzonego dziecka (niestety, na prośbę ojca tego dziecka). Wiemy, co było potem. Co będzie PO zabiciu Charliego Garda WBREW zgodnej woli jego rodziców???
11 miesięcy temu / Solidarny
 
Zmordowane dziecko w świetle kamer, w majestacie sądów,wbrew woli Boga, woli rodziców, na oczach świata... Absolutne odczłowieczenie współczesnego świata i przekleństwo współczesnego postępu medycyny. Dokąd zmierzamy?... Pytanie retoryczne!
11 miesięcy temu / Nick
 
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu tym orzeczeniem kolejny raz wykazał, delikatnie określając, że cierpi na postępujące w sposób galopujący zwyrodnienie umysłowe.
11 miesięcy temu / woźny
 
Jak czytam o tych angolach, żabojadach itd.... to coś mi się robi. Totalna degeneracja, upadek moralny i etyczny. Oby w Polsce Duch Święty oświecał ludzi i dawał im mądrość, miłość i wiarę. Jeżeli nie taka jest wola Najwyższego to, oby jak najszybciej nastały "trzy dni ciemności" ...
11 miesięcy temu / WojtekP
 
zastanawiajace jest dlaczego tak wiele osob choruje na nietypowe przypadki genetyczne????? nigdy nic nie slyszalem publicznie o tym problemie....to jest epidemia, a mowi sie o indywidualanych tylko przypadkach
11 miesięcy temu / xyz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.