DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Otwock: zamaskowany wandal zniszczył figurę Matki Bożej

Otwock: zamaskowany wandal zniszczył figurę Matki Bożej
fot. FB/Tygodnik Linia Otwocka

Zamaskowany wandal celowo zniszczył figurkę Matki Boskiej, która stała przy ul. Warszawskiej w Otwocku. Na nagraniu z monitoringu widać, jak wandal uderza w posąg kijem, rozbijając go na drobne kawałki.

 

Jak poinformowano na facebookowym profilu gazety „Tygodnik Linia Otwocka”, sprawa została już zgłoszona na policję. Mieszkaniec Otwocka Piotr Paniec powiedział w rozmowie z gazetą, że posąg został poświęcony w Częstochowie. Jak dodał, przywiózł ją do miasta 1,5 roku temu.

 

Nie rozumiem, dlaczego komuś przeszkadzała rzeźba. Jestem oburzony, że w tak perfidny sposób ktoś prawdopodobnie zaplanował zniszczenie figury Matki Bożej. Rzeźby nie da się skleić w jedną całość – mówi Paniec.

 

Dodaje, że to już druga dewastacja rzeźby w tym miejscu. I zapowiada, że ilekroć figura będzie niszczona, on będzie ustawiał kolejną.

 

Źródło: FB

TK


DATA: 2019-10-09 14:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyje uczucia religijne obrażała figura Maryi? Jeśli już, to sługusów szatana. Ale oni nienawidzą nie tylko Maryi. Oni nienawidzą wszystkich ludzi, bo ich idol szatan nienawidzi wszystkich ludzi. Czyli ty swoim istnieniem też obrażasz uczucia religijne satanistów. Dlatego, parafrazując twoje słowa: nie doszłoby do obrazy ich uczuć gdyby ciebie na tym świecie by nie było. I co z tym fantem zrobisz?
5 miesięcy temu / @Jagger
 
A może ta figura obrazala uczucia religijne tej osoby, pomyślał ktoś ustawiając ją w miejscu publicznym? Nie doszło by do obrazy niczyich uczuć jeśli tej figury by tam nie było.
5 miesięcy temu / Jagger
 
Ten człowiek to uswiadomiony lub nie sługa demona, który z spośród ludzi najbardziej niedawidzi Niepokalanej Dziewicy... Temu właśnie służą pierwsze soboty miesiąca, aby wynagradzać sercu Maryi takie lub inne akty bluznierstwa, aby ludzie tego pokroju nie trafili do piekła za pogardę okazaną Matce Zbawiciela...
5 miesięcy temu / Krakusik
 
po prostu zbyt mało mówi się w Polsce o święcie Matki Boskiej Zielnej, przecież do obchodów powinni się nawet ekolodzy, oczywiście bez tych skrajnie lewackich:D przyłączyć. I u młodziaków inne spojrzenie na figurki Matki Boskiej będzie:D
5 miesięcy temu / szpulas11
 
wandal albo wandalka. Wygląda na wandalkę
5 miesięcy temu / tlka
 
Miłośnik tolerancji.
5 miesięcy temu / Mirrro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.