DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Otwartość na sodomię i eutanazję. Skandaliczne nominacje do Papieskiej Akademii Życia

Otwartość na sodomię i eutanazję. Skandaliczne nominacje do Papieskiej Akademii Życia
Wikimedia Commons

Kolejne skandaliczne nominacje do Papieskiej Akademii Życia. Jej nowymi członkami są: teolog z Mediolanu, ks. Maurizio Chiodi, który wspiera eutanazję i profesor Anne-Marie Pelletier, opowiadająca się za otwartym podejściem wobec sodomii i innych aberracji seksualnych.

 

Dziewięć miesięcy temu papież Franciszek mianował arcybiskupa Vincenzo Paglię przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia. Hierarcha dokonał w niej rewolucyjnych zmian. Zwolnił jednocześnie 172 osób, pozostawiając jedynie części z nich możliwość powrotu, a także anulował wymóg, aby nowi członkowie podpisywali zobowiązanie do ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci zgodnie z Magisterium Kościoła.

 

Według portalu Rorate Caeli ks. Chiodi był przewodniczącym komisji etyków, która miała opracować zaawansowane dyrektywy w dziedzinie opieki zdrowotnej. Sugerowano w nich, by dokonywać eutanazji poprzez odłączenie tub żywiących i nawadniających.

 

Kościół katolicki naucza, że moralnie dopuszczalna jest rezygnacja z nadzwyczajnych form leczenia, ale nigdy nie wolno głodzić ani odwadniać pacjentów, co prowadzi do ich śmierci. Jedzenie i nawadnianie nigdy nie mogą być uważane za nadzwyczajną formę leczenia.

 

„Podawanie żywności i wody, nawet sztucznie, jest co do zasady zwykłym i proporcjonalnym sposobem na zachowanie życia” – można przeczytać w wytycznych Kongregacji Nauki Wiary zatwierdzonych przez papieża Benedykta XVI. „W związku z tym – jak dodano – jest obowiązkiem personelu medycznego dostarczanie jedzenia i płynów tak długo i w takim stopniu, aby zapobiec cierpieniu i śmierci przez głód i odwodnienie”.

 

Zaznaczono, że „pacjent w stałym stanie wegetatywnym jest osobą zachowującą podstawową godność ludzką”, dlatego też musi otrzymywać zwykłą i proporcjonalną opiekę, co w zasadzie polega na podawaniu wody i żywności nawet za pomocą sztucznych środków.

 

Papieska Akademia Życia wydała w 2000 roku dokument, w którym potwierdziła, że odżywianie i nawadnianie jest wpisane w „zwykłą troskę” o pacjenta.

 

Portal Rorate Caeli zauważa, że ostatnia nominacja teologa, będącego zwolennikiem eutanazji zbiega się w czasie z intensywnymi pracami parlamentarzystów popierających legalizację eutanazji, którzy przygotowali  w oparciu o sugestie komisji, do której należał ks. Chodi projekt ustawy, zezwalającej na tzw. wspomagane samobójstwo. Projekt został już zatwierdzony przez Izbę i jest obecnie debatowany w Senacie. Jego twórcy uważają, że należy wstrzymać podawanie jedzenia i płynów pacjentom terminalnie chorych, czy w stanie wegetatywnym.

 

Nominowany ks. Chiodi odrzuca także nauczanie Kościoła dotyczące antykoncepcji. Twierdzi, że dopuszczalne „moralnie” jest używanie przez pary sztucznej antykoncepcji, ponieważ ważne jest w tym względzie „ich poczucie odpowiedzialności, ich autentyczna gotowość otwarcia się na życie”.

 

- Najnowsze informacje na temat różnych nominacji do Papieskiej Akademii Życia zasmucają mnie ogromnie – komentowała Judie Brown, prezes American Life League i była członkini Akademii. – Jestem przekonana i myślę, że możemy to powiedzieć, że św. Jan Paweł II przewraca się w grobie. Akademii nie tworzą już zdecydowani obrońcy nauczania Kościoła i najbardziej potrzebujących osób – dodała.

 

Profesor Anne-Marie Pelletier – kolejna nominowana osoba - uczestniczyła w 2015 roku w prohomoseksualnym „Synodzie cieni” podczas Synodu Rodziny. Potajemnie spotykała się z teologami, biskupami i dziennikarzami, z którymi omawiała możliwości wpływania na uczestników Synodu o Rodzinie, by zaakceptowali związki homoseksualne i inne „innowacje”, które nie są zgodne z moralnością katolicką.

 

W tych spotkaniach uczestniczyli bliscy doradcy papieża, opowiadający się za udzielaniem  komunii rozwodnikom żyjącym w cudzołożnych związkach. Brało w nich udział co najmniej dziewięciu biskupów. Pelletier jest zwolenniczką Kościoła, który „musi wejść w dynamikę wzajemnego słuchania." Twierdzi, że Kościół powinien zwracać się do zwykłych katolików o wskazówki dotyczące  kwestii komunii dla rozwodników. Stwierdziła, że „rozwód i ponowne małżeństwo mogą być dozwolone w pewnych okolicznościach”.

 

- Katolickie nauczanie moralne – zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego – stanowi, że jakiekolwiek stosunki seksualne poza legalnie zawartym małżeństwem są uznawane za skandaliczne. Jest to raczej sztywna interpretacja – mówiła profesor.

 

Michael Hichborn, prezes Instytutu Lepanto stwierdził, że oświadczenie Pelletier, które jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła dotyczącym moralności seksualnej, powinno ją „automatycznie wykluczać” z wyboru do Papieskiej Akademii Życia. - Celem Papieskiej Akademii Życia jest rozwijanie kultury życia w pełnym poszanowaniu Magisterium Kościoła – komentował Hichborn. Obawia się on, że poprzez mianowanie osób, które nie są zaangażowane w obronę życia w pełnej komunii z Magisterium, Papieska Akademia Życia już wkrótce może stać się kolejną wersją Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, opanowanej przez „depopulatorów i zaangażowanych marksistów”.

  

W ostatnich dniach arcybiskup Vincenzo Paglia zdecydowanie bronił nowo mianowanego członka Nigela Biggar, który twierdzi, że aborcja powinna być legalna do „18 tygodnia po poczęciu”.  Paglia nazwał katolików, którzy sprzeciwili się nominacji - w obawie o przekształcenie Akademii w ciało niezaangażowane w obronę życia – „głupcami”.


 

Źródło: lifesitenews.com

ASDATA: 2017-06-21 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Limba: Pański komentarz zaczynający się od: "Ewangelia sama się obroni" uważam za wysoce nietrafiony. Artykuł mówi o wypaczeniech w KK, a nie o opiece duchowej nad kimkolwiek. Każdy wierny ma dostęp do takiej opieki, każdy człowiek jest powołany do zbawienia. A zbawieniu człowieka nie służy rozmywanie pojęć i mówienie mu: "idź i grzesz więcej i się nie przejmuj (bo np: piekła nie ma). A to właśnie się dzieje poprzez AL i inne "dzieła" Bergoglio zwanego papieżem Franciszkiem i mu podobnych, także przez sytuację opisywaną w tym artykule.
ponad 2 lata temu / Stroke
 
Rozłam KK już się dokonał z momentem ogłoszenia AL. Stwierdzenie "każdy będzie zbawiony" to nie "każdy może być zbawiony o ile przez swe wysiłki na ziemi zasłuży na Boże miłosierdzie". Pogrzebu KK dokonał Franciszek w Fatimie. Teraz, po dopuszczeniu cudzołożników do świętokradztwa, nastąpią jawne herezje: uznanie przez masoński antykościół aborcji, eutanazji, homoseksualizmu itp. Franciszek w Fatimie miał wyjątkową szansę poświęcić Rosję, wolał zaprzeczyć bóstwu Chrystusa (należy spojrzeć na zdjęcia ołtarza po odwróceniu ekranu do góry nogami) i tym samym upokorzyć Matkę Bożą tam, gdzie dała ludzkości Ostrzeżenie. Tajemnica Fatimska jest już jasna, nie została ujawniona, a dotyczy zdrady osoby pełniącej funkcję papieża. Bóg dopuścił do tego dla naszego dobra. Jesteśmy tylko pielgrzymami na tej ziemi, a każdy z nas ma wolną wolę i wybór swego losu w wieczności.
ponad 2 lata temu / ck
 
Przy takim podejściu do życia, jak to przypisywane panu Maurizio Chioditemu, słowa "byłem chory, a nie odwiedziliście mnue" staną się nie wytykiem, a błogosławieństwem.
ponad 2 lata temu / Hmmm
 
No dobrze, kiedy ten rozłam, bo czekam z niecierpliwością.
ponad 2 lata temu / Wojtek
 
Do Michu : Szanowny kimkolwiek mozesz mowic co chcesz , mozesz sadzic co chcesz ale jest jedna prosta sprawa ..to nigdy nie zmieni prawdy , jednie dla ciebie na krotka chwile masz racje ale gdy smierc przyjdzie przypimnisz sobie te slowa ...
ponad 2 lata temu / Weronika
 
Mini Max polecam Ci wykłady i kazania ks Pawła Murzinskiego on to doskonale tłumaczy w swoim niedzielnym majowym kazaniu w skrócie to symbolika masońska oznaczające zapowiadany 100 lat temu pogrzeb KK
ponad 2 lata temu / Servus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.