DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Otoczą Polskę różańcem w rocznicę wielkiego zwycięstwa nad islamem!

Otoczą Polskę różańcem w rocznicę wielkiego zwycięstwa nad islamem!

W święto Matki Bożej Różańcowej i rocznicę zwycięstwa pod Lepanto w 1571 roku, Polska zostanie – dosłownie – otoczona modlitwą, o którą Maryja prosi w każdym spośród swych, uznanych przez Kościół objawień. Organizatorzy zachęcają wszystkich wierzących by tego dnia spotkali się w wyznaczonych kościołach wzdłuż granic naszego kraju na Mszy świętej, a następnie włączyli się do wspólnego Różańca.

 


Wierni będą wspólnie modlić się o ratunek dla ojczyzny i całego świata 7 października, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich.


Dokładnie 140 lat temu w Polsce, w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała: „odmawiajcie codziennie Różaniec”. Czterdzieści lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – przypomina Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem „Różańca do Granic”.


„Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową” – czytamy w zaproszeniu na to wydarzenie, skierowanym do wszystkich wierzących.


Pragniemy odpowiedzieć na wezwanie Matki Bożej i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc – dodaje Maciej Bodasiński.


Celem inicjatorów przedsięwzięcia jest zaproszenie rodaków (ale także mieszkańców sąsiednich krajów) by wyszli ze swoich domów, pozostawili za sobą swoje problemy, cierpienie i niepokój i zwrócili się do Pana Boga.

 

Siódmego października 1571 roku miała miejsce bitwa pod Lepanto, w której chrześcijanie obronili Europę. Druga intencja, która nam przyświeca, to zatem obrona wiary w naszej ojczyźnie – podkreśla Maciej Bodasiński. – Nie jest naszym zamiarem budowanie murów, lecz wręcz przeciwnie, chcemy je zburzyć. Wychodzimy do naszych granic, do wszystkich krajów Europy z tym, co mamy najbardziej wartościowe, z wiarą i świadectwem – wyjaśnia.


Obecna rzeczywistość jest nowa, trudna do rozeznania. Chcemy powiedzieć Panu Bogu, że sami niewiele możemy, jesteśmy słabi, ale jeśli Mu zawierzymy, wszystko jest możliwe – podkreślają pomysłodawcy „Różańca do Granic”.


Inicjatywa może dojść do skutku w dużej mierze dzięki temu, że na propozycję organizatorów przychylnie odpowiedzieli księża biskupi. W inicjatywę włączyły się wszystkie 22 przygraniczne diecezje.

Chcemy zawierzyć samych siebie, ojczyznę i cały świat. Zwracamy się do Boga aby błogosławił czas, w którym żyjemy – powiedział w czwartek biskup Artur Grzegorz Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.


Chętni do wzięcia udziału w modlitwie spotkają się o godzinie 10:30 w rozlokowanych wzdłuż granic 319 kościołach stacyjnych. Ich lista dostępna jest na internetowej stronie wydarzenia. Równocześnie, o godzinie 11:00 rozpoczną się tam Msze święte, po zakończeniu których organizatorzy będą kierować uczestników do rozmieszczonych co kilometr miejsc (stref) modlitwy. Wspólne odmawianie Różańca zaplanowane jest na godzinę 14:00.


Przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym odzewem ze strony polskich katolików. – Jesteśmy poruszeni żywiołową odpowiedzią ludzi z całego kraju – relacjonują przedstawiciele fundacji Solo Dios Basta. Już dziś wiadomo, że wspólny Różaniec odmawiany będzie 7 października m.in. w dość nietypowych miejscach. Rybacy z Jastarni wypłyną by modlić się na pełnym morzu, na Bugu pojawią się z różańcami setki kajakarzy, młodzież wyruszy na szczyty gór. Na Śnieżce katolicy z trzech graniczących ze sobą narodów w jednym miejscu będą oddawać cześć Panu Bogu.


„Różańcowi do granic” poświęcony zostanie specjalny Komunikat KEP. W parafiach pojawią się wkrótce informacyjne plakaty i ulotki. Już teraz można poznać szczegóły inicjatywy na jej witrynie internetowej.


Chcemy prosić o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia w swoich diecezjach i parafiach, organizowanie grup na konkretne punkty modlitwy, wszystkich, których serce poruszy się na wieść o tej inicjatywie. Wiemy, że będzie ona wymagała odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – zachęcają organizatorzy.

 


RoM



 


DATA: 2017-09-08 08:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odmawiajcie także Koronkę do Miłosierdzia Bożego,gdyż zawarte w Niej ofiarnicze słowa,są jakby Małą Msza świętą,dana każdemu ochrzczonemu do reki i serca.Maryja obdarzona przez Ducha Świętego pełnią Miłosierdzia dostępną w Jej Osobie Człowiekowi, składa Ojcu Przedwiecznemu Ofiarę Swego Syna Jezusa,równocześnie za nas, Jej dzieci całego świata.Tym samym, Koronka jest uwieńczeniem Posłannictwa Maryi Panny usłyszanego od Archanioła Gabryjela i nieprzerwanie wypełnianiem Jej słowa Fiat. Ps.czy protestanci niezmiennie negujący świętość Boza Maryi, równocześnie niedoceniający soborowego VII potwierdzenia Laski Chrztu sw.niepopadają w kolejne, tragiczniejsze odstępstwo od Apostolskiego Kościoła ?.
9 miesięcy temu / Stanislaw
 
Primo:Dlaczego mówi się tylko o modlitwie Różańcowej a zapomina o modlitwie Koronka do Miłosierdzia Bożego,podanej ludzkości przez Pana Jezusa, czterdzieści lat później od Objawień Fatimskich,za pośrednictwem sw.Faustyny ?.Koronka jawi się jako dopełnienie tychże Objawień, stanowiąca równocześnie o wypełnieniu Posłannictwa Maryi Panny,przyniesionego przez Archanioła Gabryjela i Jej zgody, Fiat .Sekundo:czy powołując się na słowa Anioła modlącego się w obecności Maryi i Dzieci fatimskich,możemy się modlić :.....Święta Maryjo Matko Boza ofiarująca Ojcu Przedwiecznemu,Ciało i Krew,Dusze i Bóstwo Najmilszego Twojego Syna Jezusa Chrystusa,na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata,módl się za nami,teraz i w godzinie śmierci naszej.Amen?
9 miesięcy temu / Stanislaw
 
@lolas: uspokajam: pierwotnie miały być 3 tajemnice, 2 twarzą do Polski i za naszą ojczyznę, jedna twarzą do granic i za cały świat. Teraz będzie 2/2. Poza tym to oczywiste, że katolik modli się za kogo można, a nie przykładowo tylko za najbliższych (wedle prawa ziemskiego) ... bo wedle prawa duchowego to każdy człowiek jest nam bliski i nie modlić się za jakichkolwiek bliźnich, a szczególnie widocznych grzeszników to... w najlepszym przypadku - niedojrzałość duchowa. A zapomniałem dodać - jak się ma (Polacy) Maryję za królową to modli się za wszystkich pod Jej opieką - cały świat. (1)
9 miesięcy temu / Stroke
 
@lolas twoje podejscie jest bardzo katolickie. Oczywiscie musimy sie modlic za nas, bo Polska to nasz dom i nasz obowiazek. Ale otrzymawszy tak wiele darow od Boga warto pamietac ze na zaden z nich - absolutnie zaden nie zasluzylismy. I jezeli otrzymalismy laske umilowania rozanca swietego, i laske tego ze Matka Boga sama wybrala sobie nas jako jej narod,to nie dlatego ze na to zasluzylismy a dlatego ze Niebo ma dla nas plany i czegos od nas oczekuje. Musimy sie modlic za innych - za biednych ludzi z Europy Zachodniej w szczegolnosci. Pamietajmy, ze Matka Boga nakazala dzieciom w Fatimie modlic die za biednych grzesznikow bo wiele z nich idzie do piekla, bo nie ma sie kto za nich modlic. To wezwanie dotyczy takze nas. Dziekuje za Twoj glos, z Panem Bogiem. Basis
9 miesięcy temu / Basia
 
Modlitwa za Polskę nie sprawi przecież, że w innych krajach będzie gorzej. Według mnie raczej sprawi, że i tam będzie lepiej. A dlaczego akurat za Polskę? Nie dlatego, że jesteśmy lepsi czy kryształowi, ale dlatego, że chcemy robić to, czego oczekuje od nas Maryja tutaj, gdzie żyjemy. Kto może, niech organizuje podobne inicjatywy w innych krajach, powodzenia.
9 miesięcy temu / BP
 
Masoneria chce za wszelką cenę zniszczyć Europę używając NACHDŹCÓW ISLAMSKICH, taka fanaberia na 300 lecie swojego istnienia, to jest wojna DUCHOWA, MÓDLMY SIĘ INTENSYWNIE NA RÓŻAŃCU tak jak prosiła MATKA BOŻA z Fatimy 100 lat temu a DOBRO ZWYCIĘŻY !
9 miesięcy temu / edi
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.